Çiftçiye sulama kolaylığı

Konya Tarım Fuarı'nda 'Ön Ödemeli Sulama Sistemi' ile dikkatleri üzerine çeken Elektromasyon Yöneticisi Fatih Pehlivan sistemi tarimdanhaber.com'a anlattı.

Çiftçiye sulama kolaylığı
banner200
banner217

"Yüzde 100 yerli olarak 4 seneden beri üretim yapıyoruz" diyerek sözlerine başlayan Fatih Pehlivan, "Diğer fuarlara katıldık. Konya Tarım Fuarı'na ilk kez katılıyoruz. Ön ödemeli sulama sistemi üretiyoruz. Arıza durumunu bildiren, her çiftçinin kart alıp parasının yettiği kadar sulama yaptığı ve ardından uzaktan kumanda ile sulamayı durdurabildiği bir sistem. Tasarım ve yapımı bize ait" dedi.

KUYULAR UZAKTAN KONTROL ALTINDA

Sistemin 250 TL ile 2 bin 500 TL arasında değiştiğini belirten Pehlivan konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Sistemimiz 250 TL ila 2 bin 500 TL arasında değişiyor. Bu sistemin kooperatiflere oldukça faydası var. Bu sistemle kooperatifler çiftçiden para tahsilatı yapamıyor. Uzaktan kuyu kontrol cihazlarımız var. Bu sistem ile çiftçimiz uzaktan sulama yapabiliyor. Bu sistemi takan çiftçimiz dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın tarlasını bahçesini uzaktan sulayabiliyor. Sulama kuyularının durumunu izleyebiliyor."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151