" />

Çiftçi şeker fabrikalarının satılmasına isyan etti!

Pancar üreticisi Nihat Babaözlü, hükümetin şeker fabrikalarını özelleştirme kararına karşı deyim yerinde ise verdi veriştirdi. ESAM tarafından düzenlenen 'Şeker Zirvesi'nde doğaçlama bir konuşma yapan çiftçi Babaözlü, “Pancarı ben 10 kuruşa satarım arkadaş sen bana 1 liraya ürettiğin mazotu 1.5'a ver ben sana 10 kuruşa satarım. Bana laf satma" dedi.

Çiftçi şeker fabrikalarının satılmasına isyan etti!
banner200
banner217

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından bugün Ankara'da Meyra Place otelde düzenlenen 'Milli Değer Milli Gelecek Şeker Zirvesi'nde hükümetin şeker fabrikalarının özelleştirme kararı masaya yatırıldı.

Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, İyi Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, HÜDAPAR Genel Sekreteri Şeysade Demir, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, sivil toplum örgüt temsilcileri, pancar üreticisi ve çok sayıda davetli katıldı.

Ankara/Sincan'dan gelen bir pancar üreticisi Nihat Babaözlü'nün yaptığı konuşma, zirveye damga vurdu. Konuşmasına “Ömrümde ilk defa bir otele geldim. Burada yapılan konuşmaların hiç birini anlayamadım. Atı alan Üsküdar'ı geçti gidiyor. Konuşma zamanı değil eylem zamanı" diyerek şeker fabrikalarının özelleştirme kararına tepki gösterdi.

GECELERİ YATAMIYORUM!

Geceleri yatamadığını, korktuğunu ifade eden çiftçi Babaözlü, Şeker Zirvesine hükümetten bir tane temsilcinin gelmemesini de sert bir dille eleştirdi. “Bir tane hükümetten temsilci yok. Neredesiniz adam! Allah'tan korkun!" şeklinde serzenişte bulunan Babaözü, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin nişasta bazlı şekerlerin işine yarayacağını ifade ederek, “Gözü gibi baktıkları bebeleri zehirlenip kanser olduğunu göreceksiniz. Bunun sonu buraya gidiyor" dedi.

SEN MAZOTU 1.5 LİRAYA VER BEN PANCARI 10 KURUŞA SATARIM!

Hükümetin tarım politikasına da tepki gösteren Babaözlü, “Pancarı ben 10 kuruşa satarım arkadaş sen bana 1 liraya ürettiğin mazotu 1.5'a ver ben sana 10 kuruşa satarım. Bana laf satma. 15 kuruşa ürettiğin elektriğin kilovatını bana 35 kuruşa verme."

Babaözü'nün konuşması salondaki katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek Çiftçi
Gerçek Çiftçi - 3 yıl Önce

Tarımın sorunlarını gerçekten tarımın içinde olanlardan dinlesek, bir çok problemi daha kolay çözerdik herhalde. Tarımsal politikalara yöne verenlerin ve tarımla ilgili STK temsilcilerinin kaç tanesi gerçekten tarımın içinde? Lütfen gerçekçi olalım.

- 3 yıl Önce

Mehdi Eker gittiği günden beri umutla bekliyoruz. Mevcut kadroların değişmesini. Ama Akp hükümetleri kadrolarından oldukca memnunki bürokratları değiştirmek yerine 1.5 senede 1 bakan değiştirmeyi seçiyor. Bu bakan gider bir diğeri gelir bu hayalperest bürokratlar kalır. Masa başında hayali fikir üretip proje diye millete yutturmaya çalışırlar. Bakalım daha neler üretecekler

- 3 yıl Önce

Toçbirsen de teknikerleri ciddiye alıp sorunu çözmüyor.

Cifcilik zor zanaat
Cifcilik zor zanaat - 3 yıl Önce

Saygi deger hemserilerim ben ic anadolunun kucuk bir ilcesinde tasayan bir cifci olarak isyanimi duyun koyun vereceklermis 300 koyun 1700 kisiye ilan ediyolar cifciye mujde dana vereceklermis cifciye mujde kadro veriyorlarmis isciye mujde pancar fabrikalarini ozellestirecekler devlete mujde faizsiz para verecekler esnafa mujde bu on yillik haci adayina cikmayan kura bize nasil cikar sayisal loto sandilar iyi zar salliyorlar ya tutarsa asker olur garibanin ocagi soner cifci olur millete kolelik yapar universite okuturuz cocuklari issiz gezer ne gerek var bunlara bir bakanin veyahutta bilindik bir zengin ailesi bu ulke icin kac sehit vermistir kac kurus fakire dagitmistir nereye gidersen git torpil nereye gidersen sahtekarlik sandikbilir artk

banner151

banner251