Bakanın küspe hesabı koyun hesabına döndü!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamalar 300 koyun hesabına döndü. Şeker fabrikalarında küspe üretimi tamamen şeker kotasıyla ilgili bir durumken, Bakan Fakıbaba'nın şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durumunda küspe üretiminin artacağını söylemesi dikkat çekti. 300 koyun projesinde daha sonra yanlış anlaşıldığını belirten Fakıbaba'nın küspe üretimi öngörüsü de anlamlı bulundu.

Bakanın küspe hesabı koyun hesabına döndü!
banner200
banner217

Şeker fabrikalarında küspe üretimi tamamen şeker kotasıyla ilgili bir durumken, Bakan Fakıbaba'nın şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durumunda küspe üretiminin artacağını söylemesi dikkat çekti. 300 koyun projesinde daha sonra yanlış anlaşıldığını belirten Fakıbaba'nın küspe üretimi öngörüsü de anlamlı bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle daha fazla küspe üretileceğine, üretimin artacağına ve fiyatların düşeceğine inandığını belirterek, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak biz de talipli olacağız. Şartlarımız uyduğu takdirde birkaç fabrikayı almayı düşünüyoruz" dedi.

Bakan Fakıbaba, Türkiye'deki Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşlarınca düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fakıbaba, şeker fabrikaları özelleştirildiğinde daha fazla küspe üretileceğini, bu alanda çalışan kişi sayısının çoğalacağını, üretimin artacağını ve fiyatların daha fazla düşeceğini, bunun da çiftçi ve ülke için faydalı olacağını söyledi.

ŞEKER FABRİKALARINA TALİP OLACAĞIZ!

Fakıbaba, şunları kaydetti: "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak biz de talipli olacağız. Şartlarımız uyduğu takdirde Tarım Kredi Kooperatifleri olarak birkaç fabrikayı biz almayı düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti, AK Parti hükümeti mutlaka halkın lehine olan kararları alan bir hükümettir. Bu kararların doğru olduğuna yürekten inanıyorum. Şeker fiyatları düşecektir, çiftçimiz daha mutlu olacaktır, sayı artacaktır, üretim artacaktır ve nişasta bazlı şekerle rekabet oranımız çok daha iyi olacaktır, nişasta bazlı şekere ihtiyaç daha fazla azalacaktır. Çünkü fiyatları düşürmüş olacağız. Bu bağlamda inandığım şeyi söylüyorum, bu şekilde özelleştirmenin Türkiye'ye, çiftçiye zararı yoktur, faydası vardır."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Ali Babacan ülke ekonomisini iyi bir seviyeye getirmişti, şimdi durum ortada. Ali Babacan tarım bakanı olsun sorunlar bir yılda çözülecektir.

Birhaber
Birhaber - 3 yıl Önce

Tarım Bakanlığı şeker fabrikaları alacak diyor sayın bakan tam komedi özelleşme kapsamındaki yeri bakanlık nasıl alacak, İşlerine gelmeyince Tarım Kredi Bakanlığa bağlı bir kurum değil diyorlar Meclis tutanaklarında mevcut sayın bakan imzalı işine gelince Tarım Kredi adına konuşuyorlar burdan şu çıkıyor Nasıl sigorta şirketini aldırdılarsa şeker fabrikalarınıda aldırırlar başınada eski vekilleri koyarlar yırtılan çiftçinin şalvarı nasılsa para Tarım Krediden reklam siyasilerden bu gidişle sonunu hazırlıyorlar Tarım Kredinin yazık çok yazık

banner151

banner251