B.O.M Gübrenin içeriği değişti!

B.O.M Gübre ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra, gübrenin içeriği ile ilgili bilgiler değişti. B.O.M Gübreyi üreten firmanın sayfasında yapılan tanıtımda, 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadeleri değiştirildi.

banner255
B.O.M Gübrenin içeriği değişti!
banner200

Çiftçinin şirketi olan GÜBRETAŞ'ın Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden bölge birliklerine ve bağlı kooperatiflere sattığı B.O.M isimli sıvı gübreyle ilgili gündeme gelen iddialardan sonra gübreyi üreten firmanın söz konusu gübrenin içeriği ile ilgili verdiği bilgilerde değişikliğe gittiği ortaya çıktı.

B.O.M Gübreyi üreten firmanın sayfasında yapılan tanıtımda, 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadeleri kaldırıldı. Söz konusu değişikliğin GÜBRETAŞ ve B.O.M Gübre ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra yapılması dikkat çekerken, gübrenin içeriği ile ilgili kaygıları da artırdı.

MİKROORGANİZMALAR VE ENZİMLER TANITIMDAN ÇIKARTILDI!

Gübre firmasının web sayfasında B.O.M'un içeriği ile ilgili verilen bilgilerde önce şu ifadeler yer alıyordu: “İçerisinde ihtiva ettiği özel kombinasyon yüzde 100 yerli üretimi mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır. Ayrıca dolgu maddesi olarak organik madde, organik karbon, organik azot ve potasyum sayesinde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısını iyileştirir."

Ancak B.O.M Gübre ve Gübretaş ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra söz konusu gübrenin içeriği ile ilgili bilgilerde değişikliğe gidilerek, bu sefer şu ifadelere yer verildi: “İçerisinde ihtiva ettiği özel kombinasyon yüzde 100 yerli üretimi sayesinde topraktaki aktiviteyi artırır. Organik madde, organik karbon, organik azot ve potasyum sayesinde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısını iyileştirir.

Yani yapılan değişiklikle gübrenin tanıtımında 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadesi 'sayesinde topraktaki aktiviteyi artırır' şeklinde değiştirildi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gübre
Gübre - 3 yıl Önce

Nasil bir gübreymis bu, çok merak ettik vallaa.
Bu kadar reklami olduy

Faiz
Faiz - 3 yıl Önce

Çiftçinin düşük faizli kredi almasının önünü açacak haber yapar mısınız? Faiz belimizi büküyor. Ne kazanıyoruz da zaten hepsi faize gidiyor bankaların faizcilerin saltanatı için mi çalışıyoruz ?

- 3 yıl Önce

Evet faize çalışıyoruz kardeş tkk dan Dap gübresini peşin alırsan 1450 ton kredili alırsan 1500 ton /3 ordan bindimi /11 zirai kredi faizi / 9 komisyon ettimi / 23 tarsim sikortasi + kredi sigortası giriş parası geldisi gittisi gerisini sen hesapla

- 3 yıl Önce

Mersin Akdeniz ilçesinde kaybolan gübreler inşallah teröristlerin eline geçmemiştir. Akıbeti belli değil.

zenginlestiren gübre
zenginlestiren gübre - 3 yıl Önce

Gubreye bak önüne gelen boyle özel desin satsın. Denetimsiz kisiye gore uretilmis gubre sanırım, zenginlestiren gübre:))

banner151

banner251