Alanar meyve 30’dan fazla ülkeye yaş meyve ihraç ediyor

Bir Tekfen Tarım kuruluşu olan Alanar Meyve, '2018 Yaş Meyve Sebze İhracatı 2'incisi' oldu. Alanar Meyve Genel Müdür Yardımcısı Hamdi Taner, "30'dan fazla ülkeye Türkiye'de üretilmiş yaş meyvelerimizin ihracatını yapıyoruz." dedi.

Alanar meyve 30’dan fazla ülkeye yaş meyve ihraç ediyor
banner200
banner217

Uludağ Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği'nin (UYMSİB) Bursa'da düzenlediği 2018 İhracat Şampiyonları Ödül töreninde, Tekfen Tarım kuruluşu olan Alanar Meyve, 2018 Yaş Meyve İhracatı 2'incisi oldu. 2018 yılında ihracatta başarılı performans sergileyen firmaların ödüllendirildiği gecede ödülü ekibiyle birlikte alan Alanar Meyve Genel Müdür Yardımcısı Hamdi Taner, 2018 yılında yaş meyve ihracatında önemli bir başarı kaydettiklerini belirtti. Taner "Alanar Meyve olarak geçtiğimiz yıl ihracat ciromuzu 23 milyon Amerikan Doları seviyelerinde gerçekleştirdik. Özellikle kiraz ve siyah incir ihracatımız ile bu başarıyı yakaladık. Başarımız, ülkemizin yaş meyve ihracatında geldiği konumun en önemli göstergelerinden biri" dedi.

Almanya'dan Singapur'a yaş meyve ihracatı yapılıyor

2018 yılında oldukça geniş bir coğrafyaya ihracat yaptıklarını söyleyen Hamdi Taner, "Başta Almanya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri ve Hong Kong, Singapur gibi Uzak Doğu ülkeleri olmak üzere farklı kıtalardan 30'dan fazla ülkeye, ülkemizde yetişen meyveleri ihraç ediyoruz. Bugün bu ülkelere Türkiye'nin topraklarında üretilmiş kiraz, incir, kayısı, nar veya kestane gibi yaş meyvelerin satışını gerçekleştiriyoruz" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neden verilerin kaynagi belirtilmemis?
Neden verilerin kaynagi belirtilmemis? - 1 yıl Önce

Siz kaynagi belirtilmeyen verilere itibar edebilirsiniz:) BUGEM vs. Resmi sitelerde Turkiye geneli rakamlar var kurumlarin verileri yok. 3 yazsa 3 e 5 yazsa 5 e inanacaksiniz:) ezberci zihniyet. Madem rakamlar dogru ya da guvenilir kaynagini neden belirtmemis tablolarin altina. Hic samimi ya da objektif degilsiniz yorum yaparken.

Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

Bu yazi bürokrasinin siyasi karar vericileri nasil yanlış yönlendirdiğinin belgesidir.
Bu yanlış yönlendirmeye tohum üretimini 1.5 milyon tona, 2 milyon tona çıkaracağız diyen tohumcu sivil toplum örgütleri de dahildir.
Bu yazi malumun ilhamıdır.

banner151

banner251