47 milyon liralık cezaya uzlaşma başvurusu

Gübretaş, kesilen 47 milyon lira para cezası için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile uzlaşma yolunu seçti.

47 milyon liralık cezaya uzlaşma başvurusu
banner282

Gübre Fabrikaları A.Ş. (Gübretaş) Mersin Gümrük Müdürlüğü tarafından verilen idari para cezası ile ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na uzlaşma başvurusu yapıldığını açıkladı.

Şirket, 02.10.2015 tarihinde KAP'ta yaptığı duyuruda, 'Gübre İthalat Uygunluk Belgesi'nin süresinin dolduğu gerekçesiyle toplam 47.026.819,74-TL idari para cezası verildiğini belirtmişti. Duyuruda ayrıca, “Şirketimizce hukuksuz olduğu değerlendirilen idari para cezasına karşı uzlaşma veya iptale yönelik yasal başvurular yapılacaktır" ifadesi de yer almıştı.

KARAR AÇIKLANDI

Gübre Fabrikaları A.Ş'den bugün yapılan KAP açıklamasında ise konu ilgili verilen karar paylaşıldı. Duyuruda şöyle denildi: “02.10.2015 tarihli özel durum açıklamamızda Mersin Gümrük Müdürlüğü tarafından verilen idari para cezası ile ilgili uzlaşma veya iptale yönelik yasal başvuruların yapılacağı ifade edilmişti. Bu kapsamda şirketimiz tarafından 05.10.2015 tarihinde Merkezi Uzlaşma Komisyonu Başkanlığı'na tevdi edilmek üzere T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na uzlaşma başvurusu yapılmıştır."

BORSAGUNDEM.COM

YORUM EKLE
banner151