32 milyon lira üreticinin banka hesabına yatırıldı

Konya Şeker, Ramazan'da çiftçiyi sevindirdi. Bugün çiftçilerin hesabına 32 milyon lira nakit avans desteğini yatıran Konya Şeker, 2015/2016 kampanya döneminde şu ana kadar ayni ve nakdi olmak üzere toplam 159 milyon TL'yi aşkın destek ödemesi gerçekleştirdi.

32 milyon lira üreticinin banka hesabına yatırıldı
banner200

PANCAR VE PATATES ÇİFTÇİSİNE 159 MİLYON LİRA AYNİ VE NAKİT AVANS

Son 15 yıldır istikrarlı büyümesini devam ettiren ve Türkiye'nin sanayi devleri arasında yerini sağlamlaştıran Konya Şeker, Ramazan ayında da üreticilerini desteklemeye devam ediyor. Her kampanya döneminde kısa aralıklarla ayni ve nakdi avans dağıtımı gerçekleştiren Konya Şeker, 29 Haziran 2015 Pazartesi günü yaklaşık 32 milyon TL'yi üreticilerinin hesabına yatırarak nakit avans desteği ödemesi gerçekleştirdi. Kampanya dönemlerinde henüz tohum tarlaya düşmeden çiftçilere her türlü desteği sağlayan Konya Şeker, 2015/2016 kampanya döneminde de şu ana kadar pancar çiftçisine 62 milyon TL ayni, 90 milyon TL'ye yakın nakdi ve patates çiftçisine de 7 milyon TL olmak üzere toplamda 159 milyon TL'yi aşkın ayni ve nakit avans desteği ödemesi gerçekleştirmiş oldu.

BEREKETLİ BİR YIL BEKLİYORUZ

Bu yıl Konya Ovası ve çevresinin yağmur bereketinden bolca yararlandığını bunun da üreticilerin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk, bu yıl hem hububatta hem de şeker pancarında bol ve bereketli bir yıl beklediklerini belirtti. Yağışlardan dolayı her ne kadar ekimlerde gecikmeler yaşansa da yağmurun bereket olduğunu ve sonunda üreticilerin yüzünün daha da güleceğini kaydeden Recep Konuk, Konya Şeker'in bir çiftçi kooperatifi şirketi olduğunu ve üreticilere her koşul ve şartta destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Konya Şeker'in iyi ve dar günde üreticinin yanında olduğunu vurgulayan Konuk, “Hava şartları her ne kadar iyi olsa da bol yağışlar yaşansa da üreticiyi desteksiz bırakmıyoruz. Bölgemizdeki yağmur bereketinin yanı sıra Ramazan ayının bereketinden de üreticilerimizi faydalandırmak adına 29 Haziran 2015 Pazartesi günü çiftçilerimize 32 milyon TL nakit avans desteği ödemesi gerçekleştirdik. Daha Mayıs ayı içerisinde üreticilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için motorin desteği sağlamıştık, yine Haziran ayında sağladığımız ekim desteklerimizin yanı sıra şimdi de nakit avans desteği üreticilerimizin banka hesaplarına yatırıldı. Motorin, elektrik, su, tohum, gübre gibi her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında Konya Şeker üreticilerinin hep yanında olmuştur olmaya da devam edecektir. Bizim en önemli görevimiz üreticilerimizin üretimlerini sürdürebilmeleri için ihtiyacı olan her şeyi onlara temin etmektir. Onların kimseye muhtaç olmadan üretimlerini gerçekleştirmeleri için çaba sarf ediyoruz" dedi.

KONYA ŞEKER BÜYÜDÜKÇE ÜRETİCİ DE BÜYÜYOR

Türk tarımının ve sektörün öncüsü olan Konya Şeker'in İstanbul Sanayi Odasının her yıl gerçekleştirdiği ve geçtiğimiz günlerde açıklanan Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu araştırmasında ilk 50'nin değişmez şirketlerinden biri olmayı sürdürdüğünü ifade eden Recep Konuk, Konya Şeker'in sanayideki başarısını tarladaki üretici ortaklarına yansıtmaya devam edeceğini kaydetti. Konya Şeker sanayi devleri arasındaki yerini sağlamlaştırırken, bu başarıların sonuçlarının da doğrudan tarladaki üretime üreticilere yansıtıldığını belirten Konuk, “Konya Şeker güçlendikçe tarladaki ürüne ülkemizdeki en iyi fiyatı verirken, üreticiyi de tarlaya tohumu atmadan desteklemeye başlıyor. Her kampanya döneminde kısa aralıklarla dini bayramlarda dâhil olmak üzere 8 kez ayni ve nakdi avans dağıtımı gerçekleştiren Konya Şeker, ürünü üreticiden teslim almadan ürün bedelinin yaklaşık yüzde 60'ına yakınını avans olarak peşin ödüyor, üreticisinin de üretirken karşılaşabileceği finansman problemine çözüm getiriyor. Üretici ortaklarını ekim, çapa ve söküm dönemleri gibi tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu ve üreticinin nakit ihtiyacının arttığı dönemlerde nakit avanslarla destekleyen Konya Şeker, tarımsal faaliyetlerin yoğunlaştığı dönemlerin yanı sıra dini bayramlar ile ramazan ayı gibi dönemlerde de üreticisini desteklemeye devam ediyor. Sözün özü Konya Şeker büyüdükçe üretici de büyüyor. Daha çok üretmek, daha çok ürettirmek için yatırımlarına devam ediyor. Konya Şeker, yükseldikçe üreticisine verdiği destekte artarak devam edecek" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251