Ziraat mühendislerine kadro müjdesini Bakan Çelik verdi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda kadro bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi mühendisleri ve veteriner hekimlerle ilgili olarak önemli bir açıklama geldi. Bakan Çelik, Personel Başkanlığı ile görüşüldüğünü belirterek, Haziran ayına kadar personel alımının olacağı müjdesini verdi.

banner255
Ziraat mühendislerine kadro müjdesini Bakan Çelik verdi
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki 2016 bütçe görüşmelerinde milletvekilleri mühendis ve veteriner hekimlerin kadro beklentilerini gündeme getirmişti.

Bakan Çelik, bu beklentiler üzerine bütçe görüşmelerinin sonunda yaptığı açıklamada, Personel Başkanlığı ile görüşüldüğünü ve Haziran ayına kadar alımların olacağını bildirdi. Bakan Çelik, ne kadar personel alımı olacağı konusunda ise bir rakam vermedi.

Çelik, şunları kaydetti: "Bununla ilgili gönül arzu ediyor ve talep ediyoruz ki haziran ayına kadar, yani 2014'te sınava girenlerin beklentilerine bir cevap verelim diye biz Devlet Personel ve Maliye Bakanlığı nezdinde gerekli taleplerimizi bildirdik. Hangi sayıda gıda mühendisi, hangi sayıda ziraat mühendisi, hangi sayıda veterinere ihtiyacımız var, teknikere ihtiyacımız var, bu sayıları dercettik ve az önce de milletvekili arkadaşlarımızın soruları çerçevesinde 'Denetimlerin çok daha verimli, daha üst düzeye çıkarılması anlamında bu elemanlara ihtiyacımız var.' diye bunları bildirdik. Kısa süre içerisinde inşallah bu neticeleri ilgili kurumlardan ve bakanlıklardan alıp yeni arkadaşlarımızın bu kervana katılmalarına gayret ettiğimizi ifade ediyorum"

Bütçe görüşmesinde, Rize Milletvekili Hikmet Ayar ile Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Bakan Çelik'e seslenerek, “yıllardır atanamayan mühendis ve veteriner hekimler bugün buradan sizden müjdeli bir haber bekliyorlar" demişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 18:54
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veteriner hekim
Veteriner hekim - 5 yıl Önce

Benim çalıştığım ilçe küçük bir ilçe ve ilçede tek vet. Hekimim. Bundan önce çalıştığım ilçe dede tektim. Ben daha çok veteriner hekim atanmasını sayın bakanımızdan istiyorum.. Zir. Müh. Lerinin sayısı her ilçede vet. Hek.lerden çok daha fazla. İlçelerde işyükü vet.hekimlerde çok fazla olmasına rağmen sayı çok az. Bunun dengelenmesi adalet için gerekli. Ayrıca biz arazi tazminatı alamıyoruz.

Teknikler  Tarım Danışmanları
Teknikler Tarım Danışmanları - 5 yıl Önce

Sayın bakanim Tarım Danışmanların durumu içler açısı bi düzenleme yapılsa çok iyi olur.

Gthb Mayıs 2016 dan önce atama
Gthb Mayıs 2016 dan önce atama - 5 yıl Önce

Hilal ne içtin sen 2015 kpss ile ne işin olur?.. yıl olmuş 2016 sen diyorsun 2015kpssden sonra alım olsun !.. ☺
Gthb ataması 2016 kpssden önce atama yapılmalı ve 2014 kpss ye girip yüksek puanları yanma tehlikesinde olan mühendisler veteriner hekimler kısacası tüm branşlar mağdur edilmemeli.. her branşı tatmin edecek bir sayıda atama yapılmalı!..Tekrar ama tekrar Maliye ye yönlendirilmek istemiyoruz..

Danışmanlk da kadro
Danışmanlk da kadro - 5 yıl Önce

Yıllardır girdik kpss daha iyi ouanlarımız varken ATA'ma bekledik olmadıŞimdi haziranda olacaksa 2014 de aldığımız puanlar emekler gitti.Şuan hem danışmanlık yapıp hem sınava gireceğiz.Sınav erkene alındı.Arazide en yoğun aylar.Nasıl çalışacağız biz bu sınava.Gitgide puanlar düşecek.Geçinmek için çalışmak zorundayız.Danışmanlık atamalarını gözardı etmeyin sayın bakanım.Kendi çabamızla kazandığımız bu hakta inşallah bizim de yüzümüz güler...Selamlar...Ssygılar..

Ziraat teknikeri
Ziraat teknikeri - 5 yıl Önce

Ziraat teknikerleri atama bekliyoruz.Allah aşkına her dönem üç tane dört tane ATA'ma oluyor adaletli bir kadro istiyoruz.

Su Ürünleri Mühendisleri
Su Ürünleri Mühendisleri - 5 yıl Önce

26.08.2014 tarihli Resmi Gazetede Bakanlar Kurulu kararı olarak yayımlanan, Bakanlığımızın taşra teşkilatı bünyesinde 43 ilde Su Ürünleri Şube Müdürlükleri'nin kurulma kararını çok olumlu buluyorum. Ülkemizin 3 tarafının denizle çevrilmiş olması, bu zenginliğimizin iyi değerlendirilmesi gereğini ve sorumluluğunu da beraberinde getirmektedir. Diğer hayvan gruplarından yaşam alanları ve anatomileri gereği büyük farklılıkları olan su ürünleri ile ilgili Şube Müdürlüğü'ne bu konuda eğitim almış Su Ürünleri Mühendislerinin bir an önce atanmasını ve zengin su ürünleri kaynaklarımızın ülkemize kazandırılmasını Bakanlığımızdan bekliyoruz..

- 5 yıl Önce

3 MİLYON SURİYELİ TÜRKİYEDE KALMA İMKANI VARSA, 3 BİN TARIM DANISMANINDA KADROYA ALIMI İÇİN İMKAN OLMALI..

tarim danismani
tarim danismani - 5 yıl Önce

70puan alarak tarim danismani olduk ciftcilerle tarlaya gidip geldik, onlarin sıkıntılarıyla birebir ilgilendik.
Ama hicbir niteligimiz yok, kadro bizim hakkimiz
insallah goz ardi edilmez


banner151

banner251