Yeni Tarım Bakanı Fakıbaba kimdir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten görevi devralacak yeni Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?

Yeni Tarım Bakanı Fakıbaba kimdir?
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?

16 Aralık 1951'de Şanlıurfa Birecik'te doğdu. Baba adı Ali, anne adı Rızkiye'dir. Genel Cerrahi Uzmanı; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisas yaptı.

Amerika'da Texas Eyaleti Arlington Hastanesinde gözlemci olarak bulundu. Iğdır ve Birecik Devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik yaptı. 2 dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 26'ncı dönem Şanlıurfa Milletvekili olan Ahmet Eşref FAKIBABA, yeni Bakanlar Kurulunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yapacak.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
E
E - 4 yıl Önce

O koltuk sizlerede kalmiyacak karayama ve ekibi , yaptiklarinizin hepsini hesabini Allaha vereceksiniz

Oda gitti
Oda gitti - 4 yıl Önce

Güle güle size SGK nin bülbülleri. H SGK dan oldunuz hemde şimdi tarim dan . Haksız yere yerinden ettiğiniz nice insanın Ahı tuttu. Artık 1 hafta sonra sizde eski bürokrat olacaksınız.

Tkdk
Tkdk - 4 yıl Önce

Sayin bakanim ilk icraatiniz tkdk kurum baskani ve ekibi bunlar 50 milyon euroyu ulkeye yatirim yapmalari gerekirken abye iade eden ekip basarilar sayin bakanim...

- 4 yıl Önce

Sayın bakanımız en azından cerrah umudumuz oldu mevcut burokratlara temiz bir neşter vurur bizleri de kurtarır bu cehennemde yaşadıklarımızdan

yerinde karar
yerinde karar - 4 yıl Önce

Haksız yere görevden aldığınız İstanbul İl Müdürü,ESK genel müdürü, personel Gn.Md.Yrd., ve daha nicelerinin ahı çıktı.

- 4 yıl Önce

Görevlerini liyakatla yerine getirirken sebepsiz yere sırf Faruk Çelik in SGK dan getirdikleri boş beleş vasıfsız adamlarına, akraba ve hemşerilerine yer açmak için görevden alarak mağdur ettiği kişilerin günahı boynunuzda, bu yükle nasıl yaşayıp nasıl öbür dünyaya gidip hesap vereceksiniz. Ekmekle oynadınız, kul hakkı yediniz, düşmanlık yaptınız... haram olsun.

hayvancilik
hayvancilik - 4 yıl Önce

inşallah yeni bakaniniz dişi duve kesimini bu sene rafa kaldırır

- 4 yıl Önce

YORUMCU:yerinde karar

Erkan
"
Haksız yere görevden aldığınız İstanbul İl Müdürü,ESK genel müdürü, personel Gn.Md.Yrd., ve daha nicelerinin ahı çıktı." Bu yorumu utanmadan kim yapmış.Bu alınan efendiler oraya nasıl gelmişlere,hangi sınavla hangi liyakatla gelmişler? Alınmışlarda ihraçmı olmuşlar ömür boyu maaş alacaklar zaten. ESK GEN Müdürü ömründe hayvan görmüşmü personelde yaptığı haksızlıklar az mı gelmiş.İstanbula İl Md. olan nasıl uçmuş da oralara kadar gelmiş.Gerçek dürüstler,torpilsizler,mazlumlar ne yapacak?
Belki gariplerin ahı çıktı deseniz yakışırdı.Müdürlerin ahı olmaz bol bol günahı olur.


banner151

banner251