Yeni Bakan Pakdemirli ile ilgili çarpıcı iddia

Sözcü Gazetesi'nin önemli yazarlarından Soner Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında çok konuşulacak bir iddiayı köşesine taşıdı.

Yeni Bakan Pakdemirli ile ilgili çarpıcı iddia
banner200

24 Haziran seçimleri öncesinde yaşanan patates krizini hatırlatan Gazeteci Soner Yalçın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin dünyanın en büyük dondurulmuş patates üreticisi Kanada merkezli küresel McCain Food şirketinin Ortadoğu danışmanı olduğunu öne sürdü.

İşte Soner Yalçın'ın yazısından ilgili bölüm;

"MCCAİN ŞİRKETİ

Ulusal bir tarım politikamız yok.

“Tarım", “Orman", “Hayvancılık", “Köyişleri", “Gıda", “Su" bakanlığının adının sürekli değiştirilmesinden de bunu anlayabiliriz. En son…

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı" ile “Orman ve Su İşleri Bakanlığı" birleştirilerek “Tarım ve Orman Bakanlığı" adını aldı!

Başına -merhum Ekrem Pakdemirli'nin oğlu- Bekir Pakdemirli getirildi.

Çoğu kişi ağabeyi Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin FETÖ'den tutuklu olmasıyla ilgilendi.

Benim ilgimi çeken şu:

Seçimden önce gündemde patates -soğan fiyatları vardı. Hatta slogan atılıyordu; “patates-soğan, güle güle Erdoğan!"

Taze Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, dünyanın en büyük dondurulmuş patates üreticisi Kanada merkezli küresel McCain Food şirketinin Ortadoğu danışmanı idi!

Endüstriyel hazır gıdalar Türkiye pazarına Pakdemirli'nin “başarısı" ile girdi!

Ziraat mühendisi olmayan Pakdemirli'nin bakan yapılması; - Özal ile başlayıp Erdoğan ile devam eden- tarımı yok eden küresel politikaların devam edeceği anlamına gelmez mi? Bu da en az FETÖ kadar tehlikeli değil mi?"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi kooparatif kapat
Tarım kredi kooparatif kapat - 3 yıl Önce

Çiftciyi üreticiyi perişan etti ler bir resmi kurumuz diyorlar bir yok özeliz biz diyor lar yetiştirğimiz herşeyi elimizden aldılar icralık olduk Faiz zam yahudi kuruluşu kendinize bağlayın bu sıkıntı bitsin yada kapattın gitsin

Yapmayın
Yapmayın - 3 yıl Önce

Yok ondan bu anlam cıkmazmı o bu anlama gelmezmi yok bu bakanın bilmem kiminin kimle ılişkisi yokmu işiniz gücünüz olmus bagci dovmek durun bi bakalim icrratlari ne olacak bu ülkeye neler katacak yada katabilecek mi bi görelim... ama yok hemen saldıralım neden biz muhalefet etmeliyiz biz bizim görevimiz bu mantığıyla hiç birşey olmaz... evet tarımda özellikle hayvancılık ayağında ülkede problemler var bakalım görelim yeni bakanımızın yaklaşımını ondan sonra konuşalım olmaz mı... gerçi size göre olmaz ama ben yinede yazayım

banner151

banner251