TMO’ya İsmail Kemaloğlu atanacak

Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) vekaleten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı İsmail Kemaloğlu'nun atanacağı öğrenildi.

TMO’ya İsmail Kemaloğlu atanacak
banner200
banner217

ÖZEL HABER

TMO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ayhan Karayama'nın Tarım Kredi'ye Genel Müdür olarak atanması üzerine, bu göreve kimin atanacağı merak ediliyordu.

Bakanlık kulislerinde konuşulanlara göre TMO Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü'ne vekaleten Rehberlik ve Teftiş Başkanı İsmail Kemaloğlu atanacak.

Kemaloğlu'nun vekaleten atanacak olması, bu göreve geçici bir süreliğine getirileceği anlamını taşıyor.

Bilindiği üzere İsmail Kemaloğlu, 2005-2008 yılları arasında TMO'da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevde bulunmuştu.

İsmail Kemaloğlu Kimdir?

1967 yılında Giresun'da doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun oldu.

1992 yılında Sayıştay Başkanlığında Denetçi Yardımcısı Adayı olarak göreve başladı ve Baş Denetçi ünvanını aldı.

2002 yılı sonundan itibaren 2003 yılı Haziran ayına kadar Başbakanlık Müşaviri olarak görev yaptı.

2003 yılında Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

2005 yılında Toprak Mahsuleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı.

2008 yılı sonunda kamu kurumundan istifa ederek, 2009-2013 yılları arasında gıda, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren bir özel sektör kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı dönemde MÜSİAD Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu yönetim grubunda görev aldı.

2013 yılından itibaren Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

2014 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı oldu.

2015 Ağustos ayında Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

İki adet meslek kitabı ve Mali Yönetim ve Denetim adlı dergi başta olmak üzere çok sayıda dergide makaleleri yayınlanmıştır.

Yeminli Mali Müşavirlik belgesine sahiptir.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
personel ne olacak
personel ne olacak - 4 yıl Önce

Yapılandırma olacağı için vekaleten atama yapıldı galiba. Bir an önce TMO depoculuktan nasıl çekileceği ve personelin durumu belli olsada herkes işine gücüne baksa!!!

Anam bacım kardaşım
Anam bacım kardaşım - 4 yıl Önce

Ne güzel Paralelden alınan Tarım kredi genel müdürü İrfan güvendinin sınıf arkadaşı. Memlekette Ada'm kalmadı galiba pes yahu

BALYOZ
BALYOZ - 4 yıl Önce

Yorumculardan birisi "TMO da yaptığınız bu adil temizliği Allah'ın izniyle bu alanda da yapın" demiş. İyi de hangi adil temizlikten bahsediyorsunuz ki! Paralel yapıdan dolayı al, müfettiş koltuğuna oturt, daire başkanı ile aynı maaşı ver, görevde iken yapmış olduğu tasarruflardan dolayı hesap sorma sonra da adil temizlikten bahset. Boşversene arkadaşım madem ki paralel yapı ile organik bağları, ilintileri tespit edildi mutlaka hesap sorulmalı. Ha gelelim atama kısmına. Sayın Kemaloğlu daha önce de TMO'da bulundu. Hayırlısı olsun diyelim. Keşke dışarıdan bu kurumda daha önce görev yapmamış birilerini gönderseler. Bence daha verimli olur. En azından Kurumsal barışı ve adaleti-hakkaniyeti sağlar.

Turkiyede tek diyebilirim
Turkiyede tek diyebilirim - 4 yıl Önce

Tarim ve hayvancılık alanında bilgili donanımlı tabanı bilen köylünün derdiyle dertlenen ölçen Tartan çozum üreten ülkesi için kaygılanan şimdiye dek gördüğüm ender bürokrat diyebilirim...

- 4 yıl Önce

Madem vekaleten atama olacak Gökhan Yazgı olsun! TMO da dönen dolapları pislikleri ortaya çıkarsın..İnşallah hayırlısı olsun

GELEN AĞAM GİDEN PAŞAM
GELEN AĞAM GİDEN PAŞAM - 4 yıl Önce

Beyler burada bu işleri tartışmayın. Sayın Kemaloğlu gelirse ne yapacağı bellidir. TMO'nun küçülme sürecini başlatır ve çekirdek bir kadro ile yoluna devam eder. Daha öncede bunu yapmıştır. Sayın Kemaloğlu'nun döneminde kaç Ajansı kapattığımızı, kaç tanesinin yerini, tesislerini sattığımızı ben iyi bilirim. Kaç kere küçülme yönünde adım atıldığını şu anda bu kurumda olup ta bilmeyen yoktur. Ta ki fındık alımları ile görevlendirilince bu sefer büyümeye başladık. Dolayısıyla Sayın Kemaloğlu küçülme için yeni adımları atar. Personel konusuna da fazla takılmaz. Kim ne olursa olsun. Hatta beğenmediği Gn. Md. Yrd. gönderebilmek için Gen. Md. Yrd. sayısını 1'e indirir. Anlayacağınız eski tas eski hamam. Olan personele olur. Hazırlıklı olun derim

Yapılanma
Yapılanma - 4 yıl Önce

Şu yapılanma olacakmı olmayacak mı biran önce belli olsada insanların üzerinindeki tedirginlik kalksa hergün birşey söyleniyor hiç biride resmi agızdan degil herkes kendi projesini olacakmıs gibi anlatıyor Yok Üst kurul yok alt kurul bu hafta meclise gelecek yok öbür hafta gelecek Bakan şöyle dedi böyle dedi bir sürü laf salatası ama ortada ne net bir şablon var nede kimsenin birşey bildigi...

- 4 yıl Önce

TORPİLLİ OLAN DEPİL GERÇEKTEN ÇALIŞACAK İNSANLAR GELSİN ARTIK YILLARDIR DOYDUK BU DURUMA


banner151

banner251