TİGEM ve TMO’ya atama

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda iki önemli atama yapıldı. Geçtiğimiz Ekim ayında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevinden alınan Mahmut Sami Gürbüz TİGEM'e, Yayın Dairesi eski Başkanı şair, yazar, yayıncı Sadi Demirci ise TMO'ya atandı.

TİGEM ve TMO’ya atama
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na ait atama kararları bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.


Buna göre Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeliğine Bakanlık Müşaviri Mahmut Sami Gürbüz, atandı. Gürbüz, geçtiğimiz Ekim ayında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevinden alınmıştı.


Diğer yandan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim kurulu üyeliğine de Yayın Dairesi eski Başkanı şair, yazar ve yayıncı Sadi Demirci atandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tigem
Tigem - 5 yıl Önce

Sadi bey yorumlardan anladığım kadarıyla sevilen sayılan bir insan kendisine yeni görevinde başarılar dilerim.
Diğer yandan Bilgi İşlem başarısızlığı kamuoyunda çokça konuşulan ve personelin büyük bir çoğunluğu tarafından sevilmediğini Sn. Mahmut Sami bey umuyoruz ki hac görevini ifa ederken tövbe etmiş, hırslarından arınmış ve müşavirliği döneminde kendisini dinlemiş ve doğrularını, yanlışlarını yeniden gözden geçirmiştir.

- 5 yıl Önce

SAdi bey çok yönlü bir insan. Haberde iyibir hattat olduğu unutulmuş. Bu bakanlıkta kıymeti anlaşılmayan bir insan. Çok haksızlıklara maruz kalsada iyi bir idareci olduğunu yayın dairesi başkanlığını yaptığında kanıtlamış, belki dairenin tarihinde olmayan pek çok işi başarmış, dürüst karekterli, dosdoğru, adam gibi adam, sadi bey. Yayın dairesine ataması da geçmiş dönemin belki en isabetli ataması olmasına rağmen kararnamesi yazılmamış, bir sürü haksız muameleyle karşılaşmış ve bugün ilahi adalet tecelli etmiş yeni bir göreve atanmış ve daha iyi yerlere layık olduğuna da sonuna kadar inandığımız güzel insana yeni görevinde başarılar diliyoruz. Çok isabetli bir atamaya ön ayak olan sayın bakanımızdan devamını bekliyoruz.

cahillerden yüz çevir 1
cahillerden yüz çevir 1 - 5 yıl Önce

Şiir yaz diye yorum yapan cahildende öte zır cahil, bundan da öte zır zır cahil. Fatih Sultan Mehmet Han Avni mahlasıyla şiir yazarken, Kanuni Sultan Süleyman Muhibbi mahlasıyla şiir yazarken ve Yavuz Sultan Selim Selimi mahlasıyla şiir yazarken aynı anda Fatih çağ açıp çağ kapatıyor; Kanuni Muhteşem Süleyman ünvanına kralları bir fermanla dize getirerek, fetihleriyle ve Süleymaniye gibi estetik şahikası bir eseri yaptırarak ulaşıyor. Yavuz'un yaptıklarını saysak busatırlara siğmayacak. Bu yorum ayrıca tüm şairlere de hakaret.Bu yorumu yapanın ya bir kuyruk acısı var, sadi beyden yana veya sadi beyi hiç tanımıyor. Tanımadan yargılamakta ayıptan öte edepsizlik.

- 5 yıl Önce

Mahsüllerin artırılmasından TMO değil; Tagem, Bigem gibi kuruluşlar. TMO'un temel görevi piyasayı regüle etmek.

- 5 yıl Önce

cahil olma diye mesaj atan zavallı asıl sen ön yargılı ve zırzır cahillerden biri olduğun belli. Zira bahsettiğin şahıs 25 yıldır bu bakanlıkta ve yapmadığı görev yok. Haddini bil edepsizlik yapma

Şiir yaz
Şiir yaz - 5 yıl Önce

şiir yazarak mahsülleri artırır inşallah

cahil diyen ön yargılı kardeşm
cahil diyen ön yargılı kardeşm - 5 yıl Önce

Bende şiiri severim, şiir yazarım... şahsı tanımam. belki mükemmel biridir, ama madem bu yönü güçlü ise niye kültür bakanlığında, milli eğitimde veya benzer yerlerde değerlendirilmiyor da tamamen zirai açıdan teknik ağırlıklı kurumlara atanıyor?! Memlekette ziraatçı mı kalmadı. Bu kadar şartlanıp hakaret edeceğine biraz saksıyı ve vicdanı çalıştır.

TMO
TMO - 5 yıl Önce

En kısa zamanda diğer gnl.mdr. yardımcılarınında değişmesini bekliyoruz!Sonra sıranın daire başkanları ve müdürlere gelmesini dört gözle bekliyoruz!Ahbapları sayesinde görevde olan çalışma azmini hırsını kaybetmiş koltuk sevdalısı eskimiş yöneticiler yerine, dinamik çalışma azmi olan genç yöneticileri görmek istiyoruz.İNŞALLAH...


banner151

banner251