Tarımda mülakatlarda eskiye dönüldü!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda ataması yapılacak il müdürleri ve daire başkanlarına yönelik mülakatlar devam ediyor. Bakan Pakdemirli, mülakatları yapılan il müdürleri ile gruplar halinde görüşmeye başlarken, daire başkanlarının mülakatlarını yapan komisyon yeniden tartışma konusu oldu.

Tarımda mülakatlarda eskiye dönüldü!
banner200

Daire başkanları ile görevden alınacak il müdürlerinin yerine atanacak isimlerle ilgili mülakatlar, Turkcell'de üst düzey yöneticilik görevini yürütmüş olan Selen Kocabaş ile Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen tarafından yapılması tepki çekti.

İl müdürlerinin mülakatında Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu başkanlığında kurulan bir komisyon tarafından yapılırken, mülakatlarda yeniden eskiye dönülmesi dikkat çekti. Selen Kocabaş'ın kurum dışından olması, Sumru Bilçen'in de Bakanlığa tam hakim olmaması yapılan mülakatların eleştirilmesine neden oldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞRU SÖZE NE DİYEBİLİRİZ Kİ?
DOĞRU SÖZE NE DİYEBİLİRİZ Kİ? - 3 yıl Önce

Hakikaten gazetedeki ısmarlama haberin başlığı ayrı içeriği ayrı..Bu samimiyetsiz ve makam hastalarının Türk Tarımını götürdüğü yer ortada.. Bu konuda BSGM ve TAGEM’in değerlendirme yapması gerekmektedir.. Bahsedilen Müdür Yardımcısı Vekilinin ARAMA 1 araştırma gemisi konusunda Bakanlık bütçesine gemi bedeli kadar verdiği zararlar da değerlendirilmelidir. Ekonomimizi yaralı hale getiren israf zihniyeti için anılan kurum model olarak ele alınmalı ve denetlenmelidir. Eğer o kurumu yönetenlerin performansları iyi not alırsa , hemen idarecileri Müdür, daire başkanı veya genel müdür yapılmalıdır hem de mülakata tabii tutulmadan..

Bir Haberin Anatomisi
Bir Haberin Anatomisi - 3 yıl Önce

Dün  “Milliyet” Gazetesinde ve diğerlerinde bir haber  çıktı. “Serada domates gibi balık yetiştiriliyor “ “5 Milyon tane üretip, peynir ekmek gibi yurt dışına satıyorlar paraya para demiyorlar” Allah için yazının detayına bakın manşetle uyumlu mu? Öncelikle kişiye Müdür deniyor, adam Müdür değil, sadece Müdür Yardımcısı vekili…Bu ara daire başkanlığı için mülakata çağrılmış ve reklamını yapıyor ve de işkembe-i kübradan atıyor! Bu kurumun döner sermaye hareketinden görülebilir. Zaten aşağıda itiraf ediyor 700 bin adet  ürettiklerini inanın o da yalan.. Bu arkadaş eğer  doçentlik ve yayınlar uğruna gündeme getiriliyorsa , hele   hasbel kader daire  başkanı olursa vay halimize!

1 YIL OLDU..!
1 YIL OLDU..! - 3 yıl Önce

Antalya Tarım İl Müdürü Vekili tüm personelini toplayıp onlara hakaret edeli 1 yıl oldu Sn Bakanım...!

Caner ve Enver'e cevap
Caner ve Enver'e cevap - 3 yıl Önce

Adamları her türlü iftira ve yalanla her makama isimsiz dilekçelerle şikayet ede ede bıkmadınız. Kaç defa soruşturma geçirtdiniz. Alınlarının akıyla başarıyla görevlerini yapıyorlar. Hatta size bile sabır gösteriyorlar. Sizde hiç utanma yokmu. Allahtan yöneticilerimiz herşeyi görebiliyor. Hadi bakalım herkes işine...

Klavye kahramanlarına
Klavye kahramanlarına - 3 yıl Önce

Bazıları gerçeği, doğruyu, bilmek istemez çünkü onlar okumuştur ama EĞİTİLEMEMİŞtir, dinler ama ANLAMAZlar, bu nedenle GERÇEKLERİ GÖREMEZve OKUDUKLARINI ANLAYAMAZLAR, sevmediklerine iftira, yalan, karalama vb. şeyler normal sayılır, özelliklerde sahte isimlerle....

Caner e
Caner e - 3 yıl Önce

Yazının başında belirttiğin "Haberin basligiyla alakali olmama "elestirisine sende muhatapsin.
Hayatınız bu konu olmuş, başka dünyanız yok. Bırakın bu işleri biraz kendi hayatınızı yaşayın. Iftira etmeden, yalancı şahitlik yapmadan, insanca , çağdaşca vs..

Ülkenin Başbelası
Ülkenin Başbelası - 3 yıl Önce

O Diplomalılara Dikkat Edilmeli yorumunu yazan İmam efendiye cevap ;
Ülkede senin gibi devletin milletin üstüne kene gibi yapışmış adamlara mı verilmeli genel müdürlük. Senin gibi kafası kırık bir adam mı bu ülkeye hizmet edecek. Devletin kadrolarında ne ürettin, insanlara eziyet etmekten öte ne yaptın edepsiz adam. Çiftçi köylü elinden ne çekti senin, merak ederim İmam efendi, ölürsen cenazeni kim kaldırır senin ....

VAN'ı CANAVARDAN KURTARIN
VAN'ı CANAVARDAN KURTARIN - 3 yıl Önce

Van'da yerli il müdürü istemiyoruz. Kimse işe gelmiyor. Yerli müdür yerlileri koruyor.


banner151

banner251