Tarımda Milli Birlik Projesinin fikir babası benim!

Tarımda Milli Birlik Projesiyle ilgili şok bir iddia gündeme geldi. Sektörde büyük tepki çeken ve gelen tepkilerden dolayı rafa kaldırılan Tarımda Milli Birlik Projesi’nin fikir babası Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret mi?

Tarımda Milli Birlik Projesinin fikir babası benim!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı bu iddiayla çalkalanıyor. Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne veteriner hekim bir ismin atanması uzun süre tartışma konusu olurken, söz konusu isimle ilgili yeni bir iddianın gündeme gelmesi Bakanlığı karıştırdı. 

Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret’in geçtiğimiz haftalarda İzmir’de yapılan bir programda yakın çevresine Tarımda Milli Birlik Projesi’nin fikir babasının kendisinin olduğu ve projeyi hazırlayan Strateji Geliştirme Başkanı Oruç Baba İnan’a önerilerde bulunduğunu ifade ettiği kaydediliyor.

TARIM BAKANLIĞINA GEREK YOK ÇİFTÇİ KENDİ İŞİNİ KENDİ GÖRÜR!

Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret ile ilgili tartışmalar bununla da bitmiyor. Genel Müdür Fuat Fikret’in kendi genel müdürlüğüne ihtiyaç olmadığı hatta Tarım ve Orman Bakanlığı’na bile gerek olmadığını, çiftçilerin kendi işlerini kendilerinin görebileceği yönünde bir düşünceye sahip olduğu ve bu fikrini de katıldığı toplantılarda gündeme getirdiği dile getiriliyor.

Bakanlıkta bürokratlar tarafından bu durum yadırganırken, Genel Müdür Fuat Fikret’in geçtiğimiz haftalarda İzmir’de bir programda Tarımda Milli Birlik Projesi’nin fikir babasının kendisinin olduğu yönündeki iddiaları, bardağı taşıran son damla oldu. 

YEREL SEÇİMLERDE 1 AY BAKANLIĞA GELMEDİ!

Diğer yandan Fuat Fikret’in 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Aydın’dan Belediye Başkan adayı olabilmek için yaklaşık bir ay seçim çalışması yürüttüğü ancak bu çalışmaları görevinden istifa etmeyerek ve resmi müracaatı olmadan yürüttüğü ifade ediliyor. Bir ay Bakanlığa gelmeyen Fuat Fikret’le ilgili olarak hiçbir işlemin yapılmaması Bakanlıktaki bürokratlar arasında dikkat çekerken, ‘Fuat Fikret’i kim koruyor?’ eleştirilerine neden olmuştu. 

HAKKINDAKİ SORUŞTURMA HALEN DEVAM EDİYOR 

Öte yandan Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret’in, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevinde iken zeytin ağaçlarının kesilerek yerine tesis yapılmasına ilişkin ruhsat işleminde yapılan usulsüzlük iddiasıyla hakkında Bakanlık müfettişlerince soruşturma açılmıştı. Bu soruşturmanın da halen devam ettiği ifade ediliyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 22:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşra
taşra - 2 yıl Önce

Yazık, Ankara’dan taşraya ziyarete geldiklerinde sahaya nekadar uzak oldukları bariz belli oluyor. Koltuk sağlamlaştırmak için boş projeler, etiket merakı. Verin şu tüm destekleme angaryasını STK’lara. Evrak memuru yaptınız herkesi. Evrak işi için Müh., Hekim olmaya gerek yok. Alın lise mezunu daha az para ödeyin ozaman. Yazık bırakın artık sahaya çıkalım. Evraklar sizin olsun

Fikrini söyle
Fikrini söyle @taşra - 2 yıl Önce

Lise mezunu musun?

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Hala bu kafadaki bakanlık yönetimi görevde duruyor. Bunların arkasında kim var. Bi tarafta ilahıyatçı beni alamazlar diyor Bi tarafta birileri kafasına göre takılıyor.... Bunlar acilen ayıkla malı iş ehline verilmelidir

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Sayın bürokrat bence çok haklı. Onbinlerce çalışanı olan ama sahada varlıkla yokluk arasında olan bir bakanlık kökten kapatılsa da birşey değişmez. Biz kendi kendimize yeteriz. Karşı çıkanlar statükoyu koltuğu kaybetmek istemeyen bürokratlardır.

çiftçi dostu
çiftçi dostu @Çiftçi - 2 yıl Önce

destekleme dosyalarınızı arazi kontrollerinizi hayvanlarınızın aşılarını v.b. işlemlerinizi özel sektöre bedavaya yaptırırsınız artık

Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Hani bakanlık üst yönetiminde tarımsal eğitim almış personel oranı % 19 denmişti ya bunlarda bakanlığın en zayıf halkası olsa gerek bu oranı düşürün aşağı

Realist
Realist - 2 yıl Önce

Sayın Genel müdürün ifadesinden, Aydın İl Müdürlüğü görevi sırasında sadece siyaset yaptığı başka bir iş yapmadığı anlaşılıyor.

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Adam veteriner bitki üretimin başında. Bu adamdan ne beklersin bebu işin ehli değilim diyemiyor arayanda atıyor. Sonra tarım niye böyle diye dert yanıyoruz. Çiftçinin mülkünü başkasına devretmeyi düşünen bu ekip acil değişmeli

HDM
HDM - 2 yıl Önce

Aferin genel müdüre işini biliyor .

Ali Osman Yılmaz
Ali Osman Yılmaz - 2 yıl Önce

Zaten bakanlık bizim için külfet doğru söylemiş. Bakanlığa çiftçinin ihtiyacı yok. Fiyat belirlenemeyen yaptırım gücü olamayan doğru düzgün destek vermeyen Allah'a emanet bir yapı


banner151

banner251