Tarımda FETÖ operasyonu genişliyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında görevden alınanların sayısı giderek artıyor. Tarım Bakanlığı'nın merkez teşkilatının yanı sıra, Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Atatürk Orman Çiftliği'nde de FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle personeller işten çıkarıldı.

Tarımda FETÖ operasyonu genişliyor!
banner282

ÖZEL HABER / Son rakamlara göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde FETÖ/Paralel yapı üyesi oldukları gerekçesiyle hakkında işlem yapılan personel sayısı 673'e çıktı. Buna göre; Tarım Bakanlığı'nın merkez teşkilatında 378 kişi doğrudan atıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda 204 kişinin sözleşmesi feshedildi

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 17 kişinin iş akdi feshedildi, 22 kişi açığa alındı ve soruşturma başlatıldı, bağlı iştiraklerden 28 kişinin iş akti feshedildi. (toplam 67 kişi)

Atatürk Orman Çiftlilğinden 1 memur işten atıldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nden 15 kişi açığa alındı ve soruşturma açıldı.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan (TAPDK) 8 kişi açığa alındı.

Bakan Çelik, Haber Türk televizyonunda yaptığı açıklamada FETÖ üyelerine yönelik çalışmanın çok titiz bir şekilde yapıldığını bildirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2022, 22:11
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
bitmez
bitmez - 6 yıl Önce

Bu işin en ağır işlediği kurum tarım bakanlığı. Muhtemelen düz memurlar görevden alınacak, idareciler yollarına görünürde koyu ak partili ama gizli fetöcü olarak devam ederler

Sendikacılar 3 Maymunu oynuyor
Sendikacılar 3 Maymunu oynuyor - 6 yıl Önce

Nizamettin Ekinci gitmezse düzen değişmez. Ayrıca bizim bakanlıkta paralel müdürlere hiçbirşey olmaz. paralel müdürler birbirini kollar bir kelle bile vermezler. Allah hepimizi paralelcilerin zulmünden ve iftirasından korusun.

Bekliyoruz
Bekliyoruz - 6 yıl Önce

Hükümetimizden adına yakışır adil hameler bekliyoruz. Feto sayesinde Tokat'tan aldığı Fakülte diplomasıyla hızla yükselen ve velinimetinin (Feto) sayesinde vasat eğitimli çocuğunu Askeri Liseye yerleştiren şimdi ise müşavir olarak iktidara yalakalık yapanların hak ettiklerini görmek istiyoruz. Bunların diplomalarını da incelemek gerekir.

ÜST YÖNETİM DE CEZALANDIRILSIN
ÜST YÖNETİM DE CEZALANDIRILSIN - 6 yıl Önce

bunları göreve getirenler de görevden el çektirilmeli. "ben bilmiyordum, kandırıldım, aldatıldım" türü savunmalara itibar edilmeden, bunları devletin şemsiyesi altında muhafaza eden, edilmesine müsamaha gösteren herkes derhal cezalandırılmalıdır.

- 6 yıl Önce

akp fetö koalisyonunda idareci olanları ve kasılakasıla zaman gazetesini makamlarında okuyanları yani abone olanları açığa aldınmı iş tamamdır.Ama şimdi onlar senden benden daha çok fetoyu eleştiri ve hakaret yapıyorlar aslında kendilerini ele veriyorlar.

- 6 yıl Önce

Arkadaşlar altdakiler görevden alındı üsttekiler alınmadı laf edebiyatı yerine zaman gazetesine abaone olan idarecileri al.üsttekiler bilinmese dahi yerinde kalsa bir varlık gösteremez.

zincirleme paralel
zincirleme paralel - 6 yıl Önce

üst yönetimde görev yapanları görevden almazsanız onlarda abi dedikleri il müdürlerini korur. İl mudurleride yardımcılarını, şube ve ilçe müdürlerini korur. Böylece yapmadığınız yada yapmayı beceremediğiniz paralel temizlik tamamlanmış olur.

Anti feto
Anti feto - 6 yıl Önce

Feto caların hepsi herkesten fazla şu an anti fetocu gorunmekte, Belki Daire baskanı ,mudur.mudur yardımcısi.musavir olarak fetocüleri tespit eden kpmisyonda gorev yapmakt!!!!!!