" />

"Tarımda büyük gelişme var"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kim ne derse desin tarımda büyük gelişmeler var. Yıllara baktığımız zaman tarımda geldiğimiz çok önemli noktalar var. Yeterli mi? Yeterli değil. Gece gündüz demeden ben ve arkadaşlarımız ekip olarak, hükümet olarak ciddi bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

banner200

Bakan Fakıbaba, 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması ödül törenine katıldı. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Fakıbaba, tarımın sadece bir avuç buğday veya boynu bükük bir ayçiçeğinden ibaret olmadığını belirterek, tarımın toprağa düşen bir damla suyun tohumla buluşmasıyla başlayan ve tüm canlılara ulaşan serginin adı olduğunu söyledi. Tarımın sanatında mahir olan insanın elleriyle tabiatın bir şekilde işlenmesi olduğunu dile getiren Fakıbaba, bu yüzden tarım ve insanın hayatın ta kendisi olduğunu kaydetti.

"KİM NE DERSE DESİN TARIMDA BÜYÜK GELİŞMELER VAR"

Bakan Fakıbaba, her gittiği yerde mutlaka tarımın iyi örneklerini görmek istediğini anlatarak, "Oraya gittiğim zaman sadece Tarım Bakanı olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir evladı olarak derim ki ne kadar güzel insanlar var, tarım o kadar ilerliyor ki, tarım o kadar güzel ellerde ki. Kim ne derse desin tarımda büyük gelişmeler var. Yıllara baktığımız zaman tarımda geldiğimiz çok önemli noktalar var. Yeterli mi? Yeterli değil. Gece gündüz demeden ben ve arkadaşlarımız ekip olarak, hükümet olarak ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Fotoğraf sanatının bütün Türkiye'de tarım alanlarında yayılacağını görür gibiyim. Her biri ayrı bir hayat, ayrı bir hikaye, hepsi çok güzel çekilmiş fotoğraflar. Anı çok güzel yakalamışsınız. Sizleri, sanatçı arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu heyecanınızdan vazgeçmeyin ve fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın" diye konuştu.

"Keşke ben de fotoğrafçı olsaydım ve gittiğim her güzellikleri çekebilseydim" diyen Fakıbaba, "Dün Gaziantep'teydik. O kadar güzel bir çiftlik gezme imkanım oldu ki hayran kaldım. O çiftliğin sahibi beni gezdirirken o kadar mutluydu ki bunun izahı yok. Bu bir sevgi, bu bir aşk. Para kazanmak falan değil. Sadece ve sadece ürettikleri ürünleri, hayvanları gösteriyor ve ona o kadar büyük mutluluk veriyor ki, bana göre ondan daha fazla mutlu olabileceği bir şey yok. Ben o mutluluğu gözlerinde hissediyorum" ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
hıhı
hıhı - 4 yıl Önce

heee çok büyük glişmeler var. köylümüz kazandığı paralarla mersedes alıyor...

İcraat bekliyoruz
İcraat bekliyoruz - 4 yıl Önce

Sayın Bakanım,
Verdiğiniz iyimser mesajlar gerek halka, gerekse bakanlık personeline moral veriyor. Ancak bakanlıkta bu değişimi sağlayacak kadro değişimi neden gecikiyor. AR-GE YAPAN TAGEM de işler. İçinden çıkılmaz boyutlara geldi. Ümidini kesen Personel diğer genel müdürlüklere geçiyor veya geçmeye çalışıyor.
Oraya nasıl geldiği belli malum kadro TAGEM i bitirmeye çalışıyor. Lütfen bu sorumsuz kadroyu bir an önce TAGEM den uzaklaştırın ve yaptıkları zararın hesabını sorun.

Sokkkkk
Sokkkkk - 4 yıl Önce

Ruyada falan mi gordunuz sayin bakanim.Birileri kan agliyorsa gelismeden falan soz edilemez.Sizler icin hava hos gelin bide iscilere sorun bunu.sizin yoneticileriniz neler yapiyor bir ogrenin.Gecmis karsimiza iyiye gidiyor diyosunuz.Kafami buluyorsunuz siz bizlerle.Uretici urettigi urunu satamiyor.Guzel ruya gormussunuz lakin sadece ruya iste.

- 4 yıl Önce

sayın fakı baba uretim artacak diyosun köylünün kuyusuna su sayacı takiyosun biraz daha fazla para odesin diye koylü böylemi artacak üretim tesekur ederiz

Ayn senaryo
Ayn senaryo - 4 yıl Önce

Bakın fetö cüler aynı yorumları yapıyor, bulanık suda balık avlamaya çalışıyorlar, BAKANI YANILDARAK BÜROKRATLARI GÖREVDEN ALTITACAKLAR hep aynı yorumlar

banner151

banner251