Tarımda Bakan Yardımcısı belli oldu

Çanakkale siyaset tarihinde üç dönem üst üste milletvekili seçilen, AK Parti'de verilen her görevi yerine getiren halkın takdir ettiği isim Mehmet Daniş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in önerisi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabulü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Tarımda Bakan Yardımcısı belli oldu
banner200

AK Parti'nin Çanakkale'de kurucuları arasında yer alan, 3 dönem Çanakkale milletvekilliği yapan, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan, 7 Haziran genel seçiminde parti tüzüğüne göre aday olamayan Mehmet Daniş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in önerisi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabulü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Mehmet Daniş KİMDİR?

Mehmet Daniş, 2 Ağustos 1971'de Çanakkale'de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe'dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Çanakkale Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı.

22 ve 23. Dönemde Çanakkale Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevinde bulundu. 24. Dönemde TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına seçildi.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Daniş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayırlı ve uğurlu olsun
hayırlı ve uğurlu olsun - 6 yıl Önce

hayırlı ve uğurlu olsun. yolumuz açık olsun...

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN - 6 yıl Önce

SİZ BAKAN YARDIMCISI OLARAK BİZDE TARIM KOPARATİFLERİ GENEL MERKEZİ OLARAK TARIM VE HAYVANCILIKDA ÇOK YAPACAĞIMIZ HİZMETLERE İMZA ATILIR İNŞALLAH

- 6 yıl Önce

Adam gibi adam allah yardımcın olsun

- 6 yıl Önce

hayırlı olsun.

Sevinçliyiz
Sevinçliyiz - 6 yıl Önce

Allah yardımcısı olsun. başarılar dilerim. Diyarbakır,Van,Hakkari,Mardin yolcuları belli olmuş demek.

tayinler açilmadi
tayinler açilmadi - 6 yıl Önce

Ne kadar stratejik bakanlikki ilk iş siradan gariban memurlarin tayinlerini durdurmak.içişleri bakanliği ciddi bir pkk mucadelesi var.onlar bile tayin durdurmadı.mehdi eker zaten pilimizi bitirdi.birde yeni bakanin ilk işi tayin durdurmak.ne bahtsiz bir bakanliktayiz.hıyar-domates -biber ulusal güvenkonusumu olduki 8 aydir tayin yapilmiyor.örneğin bakan bey 2 yil tayinleri açmasa sesimizi kim duyuracak ,kimin sesi çıkabilir.tiksindim.nefret ettim.yüksek islam ensttüsü mezunu bakanimiz
merhamet...merhamet...merhamet. Unuttunmu "gerici dediler,çağdaş geçinenlerce zulum görmedikmi?görmedinizmi? Allah sizi nereden nereye getirdi. Hayal dahi edemiyeceğinz makamlar ihsan etti.Eski zulümleri unutmayin.bu günlerde geçer.yeni atamalariniz takdire şayan. Ancak tayinlerin durması neyin nesi sayin bakanim ?insanlarin psikolojisini bozuyor.mehdi ekerden kurtulduğumuza sevinelim artik.adilce tayinleri yapin artik.

banner151

banner251