Tarımda 19 ay sonra gelen atama kararı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü'nün atama kararı 19 ay sonra yayınlanabildi. Eski Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol, 29 Aralık 2015'de görevden alınırken, Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Selçuk vekâleten bu göreve getirilmişti. 19 aydır bu görevi vekâleten yürüten Selçuk'un, bugünkü Resmi Gazete'de atama kararı yayımlandı.

banner255
Tarımda 19 ay sonra gelen atama kararı!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda vekaleten yürütülen Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile ilgili atama kararı yayınlandı.

Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Nurettin Kıyas atanırken, Kıyas bu görevi 10 aydır vekaleten yürütüyordu.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne atanan Muharrem Selçuk ise 19 aydır bu görevde bulunuyordu.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atanan Abdullah Burak Keser ise bu görevi 9 aydır vekaleten yürütüyordu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anti Fetö
Anti Fetö - 4 yıl Önce

Halen Bakanlık ana binada ve yan kuruluşlarda işleri görünüşte iyi yapan aslında altan kurumu oyan Bakan beyın çalışmalarını sabote eden görevden alınmayan krallar gibi dolaşab kiripto daire başkanı, daire başkanı yrd. Müdürler var.

- 4 yıl Önce

Teknisyen iken okuyup mühendis ünvanı alan idareciler geldikleri makamlarda ekonomi bölümü mezunu ark1daşı bitki sağlığında bahće bitkileri mezununu gıda şubesinde çalıştırarak adete direkt üniversite mezunlarından intikam almaktadırlar. Bakanlığın esas sahiplerini kendileri olarak görmekte liyakatsız bir şekilde oturdukları makam koltuklarında nefretle kendilerinden daha kaliteli personele akıl almaz eziyetler etmektedirler. Hele ki taşra teşkilatlarında çalışıyorsanı yüce rabbim bunların gazabından korusun. Bir kez sizden nefret etmeye başladılar mı vah halinize

YETİM HAKKI
YETİM HAKKI - 4 yıl Önce

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında İL MÜDÜRÜ ve vb. önemli makamlarda bulunan yöneticilerin mesleki iş tecrübelerinde Teknisyen olarak görev yaptıkları dönemde aynı zamanda aynı yıllar arasında aynı tarihlerde hem çalışmış (hem maaş almış olduğu) hem de okula giderek daha sonra mühendis oldukları daha sonrada önemli kademelere geldikleri görülmektedir. Halen bu şekilde haksız elde edilen diploma ile önemli makamlarda oldukları burada kamu hukuku ile kamu yararı ve kamu menfaati açısından suç işlenmeye devam edilmektedir.
Bu gibi kişiler uzun süre göreve gelmemesinden dolayı devlet memurluğundan atılması gerekirken, bu şekilde halen haksız yere devletten maaş alındığını hem de terfi ediliyor olması vicdanları yaralamaktadır.

İl Müdürü olmak için kriter ne
İl Müdürü olmak için kriter ne - 4 yıl Önce

Bakanlıkta TAGEM'e yüksek lisans ve doktora yapmayanları eleman olarak almıyoruz, ancak teknisyenlikten yükselipte mühendis olan yüksek lisans ve doktorası olmayan insanları şakır şakır il müdürü atıyoruz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Liyakat ve liyakat. Fetö terör örgütü ile mücadele etmek isteniyorsa, liyakata göre atamalar yapılır inşallah.

adalet
adalet - 4 yıl Önce

Teknisyen olarak hem maaş hemde, aynı yıllar arasında da Ziraat Fakültesi okuyarak bitirdiği, bu şekilde haksız elde edilen diploma il müdürü olmak
bu şekilde diploma alarak üst idari makamlara gelenler den hak ve hukuktan yana, nasıl dürüst olabilirler? Bu gibi kişiler uzun süre göreve gelmemesinden dolayı devlet memurluğundan atılması gerekirken, bu şekilde haksız elde edilen diploma ile yüksek miktarda maaş alması vicdanları yaralamaktadır.

Ne DEğişti?
Ne DEğişti? - 4 yıl Önce

Bakanlığın üst ve orta düzey yöneticileri yavaş yavaş değişiyor. Ancak Bakanlıkta ne değişti . ??? Üzerinde durulması gereken konu bu. Dikkat ederseniz üst düzey atananların hepsi daha önce en üstün bir altında olan yöneticiler. Yani bakanlıkta aslında bir şey değişmedi. Büyük Reis inşallah çözecek

TARIMA GÖNÜL VERENLER
TARIMA GÖNÜL VERENLER - 4 yıl Önce

Tarıma gönül verenler ile tarimdanhaber;
YETİM HAKKI ve kamu zararının Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanımıza yazılı olarak bildirilmesi çağrısı vatandaşlık görevidir.
Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanımıza, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından hak etmeden diploma olarak İL MÜDÜRÜ olanların ve diğer önemli makamlarda bulunan yöneticilerin yazılı olarak bildirilmesi için vicdanlı tarımcıların vatandaşlık görevini yapması …

Boş gezenin boş kalfaları
Boş gezenin boş kalfaları - 4 yıl Önce

Mühendis bey, yazdıklarınızdan teknisyenlikten gelip Bakanlıkta işe girip hem devletten maaş alıp hemde işe gelmediğiniz belli oluyor. Ayrıca torpille de en az başkanlığı kapmışsın belli. Burada yazan arkadaşlar tam senin gibi kişilerden bahsediyorduk. Hangi Bakanlıkta 4 sene işe gitmeyerek üniversite okutuluyor. Ayda 3000 tl maaş al üniversite oku. Kim çocuğuna ayda 3000 Tl veripte üniversiteye gönderebiliyor. Önce eleştirdiğin konuda haklı olman gerekiyor. Allah'tan reva mı aldığın ücret. Burada biz Devletini ve milletini seven onun için gözünü kırpmadan canını feda edenlerle, yan gelip yatanları anlattık. Çok güzel anlamışsın. Beğenilere bak öyle yorum yap. mühendislere çamur atma..


banner151

banner251