Tarım ve Orman Bakanlığını rahatlatan görevden alma!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda eski Bakan Fakıbıba döneminde en etkili isimlerden olan Fatih Akça görevden alındı. Fatih Akça'nın görevden alınması Bakanlığın yanı sıra Şanlıurfa'da da sevinçle karşılanması dikkat çekti.

banner247
Tarım ve Orman Bakanlığını rahatlatan görevden alma!
banner200
banner217

Eski Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde elektronik imza yetkisini elinde bulunduran Fatih Akça'ya karşı Bakanlık bürokrasinde büyük bir rahatsızlık yaşanıyordu.

Akça'nın yeni Bakan Pakdemirli döneminde de görevine devam etmesi şaşkınla karşılanırken, Pakdemirli'ye çok sayıda şikâyet iletildi. Yoğun şikayetler üzerine Fatih Akça'nın geçtiğimiz günlerde görevden alındığı ortaya çıktı. Şanlıurfa'da yayın yapan 'urfastar.com' haber sitesi, Akça'nın görevden alınmasını 'Bakanlıkta havasından geçilmiyordu kovuldu…' başlığı ile duyurdu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADANA
ADANA - 2 yıl Önce

fakibaba son anda iş bilmez bazılarını il.müdürü olarak atadı. O günah yeter ona

!
! @ADANA - 7 ay Önce

iş bilmez daire başkanlarını da unutmayalım

SİSTEM YOK
SİSTEM YOK - 2 yıl Önce

Köylüye söylenen “SİSTEM YOK” değil anlatmak istediğim... Bakanlıktaki sistemsizlik ve liyakatsizliklerdir. Taşra teşkilatı, merkez teşkilatı. Al birini vur ötekine. Sınav yok, liyakat geçmez bir bakanlık. İl/ilçe/şube müdürlükleri vekaletler/vekiller durağı sanki. Bakanlık temsiliyeti yerlerde... Çalışma şevki bitik. Elemana laf geçirmek deveye hendek atlatmak. İşler yürüyor gibi anlat geç, günü kurtar, vatandaşın sesini ise duymamazlıktan gel. Merkez teşkilatı mı? Bul imamı, sosyoloğu, beden eğitimi, iktisatçıyı vs vs vs yap daire başkanı, gn müdür yardımcısı, genel müdür olsun gitsin. Ne taşranın ne de merkezin birbirinden haberi olmasın. SİSTEM ÇÖKTÜ!

Tarim
Tarim - 2 yıl Önce

Devamini bekliyoruz hele fakibabanin gider ayak atadigi daire baskanlari derhal alinmali

Alınsın !
Alınsın ! - 2 yıl Önce

Bakanlığın gider ayak atadığı daire başkanları alınsın Özellikle Tarım reformunda adı şaibelerle anıldığı idda edilen mardin il müdürü bakanlıkta son dakika daire başkanı olarak atanmıştı ..Son dakika tigeme atanan daire başkanları alınsın bir bir bakanlık neden ağır davranıyor ...Biran önce temizleyip önüne bakmak lazım ...

- 2 yıl Önce

Kim yapmıyor ki herkes Fatih beye yükleniyor.Torpilci yalnız Fatih adındaki bu kişi mi?Bu tohumları atan Nizamettin nerede? Onun eğittiği-bıraktığı ekip şimdi dürüst -adaletli -insaflı işlermi yapıyor?Yapanın yanına kalıyor.(dünyada).Sadece güçler -isimler değişiyor.Garibanın canı çıksın...

- 2 yıl Önce

evet fakıbabanın gider ayak tarım reformuna atama yaptığı hiçbir şeyden anlamayan daire başkanları alınmalı sayın bakanım

UMUTSUZLUK
UMUTSUZLUK - 2 yıl Önce

Yahu bee arkadaş bu bakanlık, mühendis ve hekimlerin çalıştığı bir bakanlık. Böyle bir bakanlıkta ne okuduğu, hangi işten anladığı bilinmez adamların eline mühür mü verilir? Bunlara mühür, taşradaki bir avuç sınavla atanmış kadrolu ilçe müdürlerine ise istifa dayatması... Öyle mi?!!! Böyle mi hizmeti vatandaşınıza götüreceksiniz!!! Ve bu yönetim anlayışına çanak tutanları da hala bakan yardımcısı, genel müdür olarak atayıp mükafatlandıracaksınız... Öyle mi? Çivisi çıkmış diye buna derler.

Tarim
Tarim - 2 yıl Önce

Fakibabanin giderayak atadigi seker kurumu.tutun ve alkol ile tigem vs daire baskanlari derhal alinnali

banner248

banner151