Tarım ve Orman Bakanlığında sürpriz atama!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlıkta ekibini kurmaya başladı. Personel Genel Müdürü bugün görevden alınırken, yerine sürpriz bir isim atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında sürpriz atama!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü Halil Fincan bugün görevden alındı. Fincan, Fakıbaba tarafından geçtiğimiz Kasım ayında bu göreve getirilmişti. Görevden alınan Personel Genel Müdürünün yerine ise 'Siirt Kahramanı' olarak anılan Kamil Tabak getirildi.

2008 yılında Bakanlığın Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcılığına getirilen şu anda Bakanlık Müşaviri olan Kamil Tabak, 2002 seçimlerinin iptal edilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o dönem Siirt'ten aday olmasının önünü açan isim olarak tarihe geçmişti.

Tabak, o dönem AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Şefi olarak görev yapıyordu. Seçimlerin sonucunda AK Parti, tek başına iktidar olurken, partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise siyasi yasaklı olduğu için seçimlere girememiş ve parlemento dışı kalmıştı.

O dönem seçim merkezi şefi Kamil Tabak, Siirt'in Pervari İlçesi Doğanköyü'nde toplam 706 seçmenin kayıtlı olduğu 17, 18 ve 19 numaralı sandıklarda sandık kurullarının usulünce oluşturulmadığı için oy kullanılmadığını ortaya çıkartıp, seçim kuruluna başvurarak Siirt'te yapılan seçimlerin iptal edilmesini sağlamıştı. Yeniden yapılan seçimlere siyasi yasağı bittiği için AKP Siirt Milletvekili adayı olarak giren Recep Tayyip Erdoğan, kendisinden önce meclise giren partisinin genel başkanı olarak meclise girmiş, ardından da Başbakan olmuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Personeli ile dertlenmeyen, personelin sorunlarına çözüm üretemeyen, personelini önemsemeyen hiç bir yönetici istemiyoruz.

HEPSİNİ AL
HEPSİNİ AL - 3 yıl Önce

Müşteşar hadi ne verdi bu bakanlığa??? Nihat, volkan, özlü, İsmail Kemaloğlu, emin İzol... say say bitmez. Hepsini değiştirmek lazım.

LİYAKAT ŞART
LİYAKAT ŞART - 3 yıl Önce

Personel genel müdürlüğü tepeden tırnağa temizlenmelidir, yönetici atama, mühendis atama veteriner atama, teknisyen tekniker atamanın hepsinin başına daire başkanı diye imamlıktan geçme adam olmaz, OLAMAZ. Yıllardır yüksek maaşlar alıp sadece oturdular.

HEP AYNI
HEP AYNI - 3 yıl Önce

O yerleşkenin adamlarına oda değiştirtmekle bu bakanlık bir arpa boyu yol almazzzz. Adam zaten müşavir ve bakanlık merkezde yan gelip yatmış. Anadolu’nun vefakar cefakar il-ilçe-şube müdürleri, mühendis ve veterinerlerini daha fazla küstürmeyin.

güle güle FİNCAN hg TABAK
güle güle FİNCAN hg TABAK - 3 yıl Önce

Halil Fincan da Urfa cenahındandı ve pasif bir adamdı, personel genel müdürlüğünde çaycılara bile lafı geçmiyordu, oradaki daire başkanları ne dese onu yapardı. Gitsin Meclis’te fabıbaba ile bulmaca çözsün.

ÖNCE TEŞKİLAT
ÖNCE TEŞKİLAT - 3 yıl Önce

Umarım Siirtli Ünal’a benzemez. Ünal YILMAZ, personel düşmanıydı. İnsan, kendini biraz olsun bilecek.

Özellikle
Özellikle - 3 yıl Önce

Son altı ayda ve seçim süreci atamaların mercek altına alınmasını talep ediyoruz. Madem yeni Türkiye yeni dönem ve kurumsal aiytiyet açısından bunu çok önemsiyor ve değerli görüyoruz.Ahpap çavuş eş dost tarzı tüm atamaları mercek altına alın lütfen hazır yeni bakanlık olmuşken temizleyin lütfen size bu konu da güveniyoruz temizleyin sadece koltuk sevdalılarını hakaniyet adalet nedir bilmeyen makam tapınakçılarını,onurumuza dokunuyor hak davası için bedel ödeyenlerin kenara itilip makam yağmacılarının saltanatının hüküm sürmesi kanımıza dokunuyor vicdanımızı yaralıyor . Haydi Bismillah

Çok isabetli bir tercih
Çok isabetli bir tercih - 3 yıl Önce

Gerek kişiliği ile birikimi ile siyasi istikrarlı bakış açısıyla olgun ülke gerçeklerini yakın en bilen taşın altına elini koymasını bilen dürüst adil ve güzel meziyetlere sahip cesur bir personel genel müdürüne sahip olduk inşallah güzel bir ekip kurarak başarılı olacağına inancım tamdır.Hayırlı olsum bakan beyi de tebrik ederim ...


banner151

banner251