Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan makam aracı açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Yardımcısına tahsis edildiği iddia edilen zırhlı makam aracı ile ilgili gündeme gelen 169 bin lira bakım masrafı ödendiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını kaydetti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan makam aracı açıklaması!
banner200

Sözcü gazetesinden Bora Erdin'in haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısına tahsis edilen zırhlı makam arabasına 186 bin lira bakım masrafı yapıldığı belirtilmişti.

Tarım ve Orman Bakanlığı, söz konusu iddialar üzerine yaptığı açıklamada Mercedes marka zırhlı makam aracının Bakanlık makamında kullandığı ve yapılan ödemenin rutin bakım masrafı olarak değil kaza sonrası onarım ve parça değişimini kapsamında ödendiğini belirtti.

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Haberde yer verilen araç bakan makamı tarafından kullanılan makam aracı olup, ifade edildiği gibi bakan yardımcısı tarafından kullanılmamaktadır. Söz konusu araç 25 Haziran 2018 tarihinde Şanlıurfa'dan Ankara'ya dönerken Aksaray –Ulukışla istikametinde trafik kazası yapmıştır.

Trafik kazası sonucunda yapılması zaruri olan maddi hasarların giderilmesi, onarım ve parça değişikliklerinin sağlanması maksadıyla araç için 4734 sayılı kanunun 21/F maddesi kapsamında tarafımızdan ihaleye çıkılmıştır. Haberde iddia edildiği gibi ihaleye tek firma katılmamıştır. Ankara'da hizmet veren 4 adet yetkili firmaya ihaleye katılmak üzere davet yazısı gönderilmiş ve bu firmalardan 3 tanesi idaremizden ihale dökümanını satın almıştır. Bu firmalardan ikisi tekliflerini iletmişler ihale komisyonunun değerlendirmesi sonucunda 169 bin TL ile en düşük teklifi veren firma ihaleyi almıştır. Yine haberde doğru olmayan ve iddia şeklinde yer verilen söz konusu rakam, makam aracının rutin bakım masrafı değil, kaza sonrası onarım ve parça değişimini kapsamaktadır"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Eskiden kurumlarda resmi plaka vardı herkes bilirdi şimdi nerede....

- 3 yıl Önce

Bakanlıkta güven kaybı hızla nereye kadar....Torpili kaldırın artık.Personeldeki üç beş memurun oyuncağı oldu koskoca kurum.Nizamettin gitti ama attığı tohumlar devam ediyor sanki.

- 3 yıl Önce

169 bin lira param olsa en kıral arabayı alırım. Işte bu yüzden yöneticilerimiz bizi anlamıyor anlayamıyor. Anlamakta zorlanıyor.

İsraf
İsraf - 3 yıl Önce

Eskiden makam araçları sınırlıdır örneğin TİGEM de 3 Gn. Mdr. Yrd. Bir araca binerdi şimdi hepsinin ayrı kiralık aracı var şöförü var. Başka kurumlardan gelen Destek daire başkanının kapısında araba şöför bekliyor. Nedense tasarruf genelgesi bunlara uygulanmıyor. İsraf bununla bitmiyor. Kurum dışından gelen daire başkanlarının lojmanları a özel bakım yapılıyor. İsraf haram...........

Her Alanda Savurganlık Dizboyu
Her Alanda Savurganlık Dizboyu - 3 yıl Önce

Özellikle Nurten adı ile yorum yazan arkadaşın açık ve demokratik toplumlarda medya organlarının kamuoyu denetim hakkını kullanma yönündeki faaliyetlerini “Bilgi sızdırılması” olarak değerlendirmesini yadırgıyorum desem yalan olur. Yen içinde bırakılan yolsuzluk ve usulsüzlükler, yenilerini davet eder. Bakanlıkta özellikle Döner Sermaye Bütçesi üzerinden Makama yönelik ve bilhassa araç kiralama, tefriş, tadilat, bakım-onarım alanında o kadar yolsuzluk ve usulsüzlük yapılıyor ki, bınlarında bilinmesinde yarar var.

yuh, yuh
yuh, yuh - 3 yıl Önce

Allah müstehakınızı versin sizin. Tutunki bakanın makam aracı. Yahu zırhlı bir mersedese ne gerek var. Bakanımız savaş bakanımı allah aşkına. Bu ihalelerin nasıl yapıldığı da herkesin malumu. Bir de çıkıp demezlermi tasarruf diye. Yuh bartık.... yuuuuuh

Zırhlı Araç
Zırhlı Araç - 3 yıl Önce

Sahi bir de bu zırhlı makam aracına duyulan ihtiyacın izah edilebilir bir yanının olması lazım. Can güvenliği açısından hayati risk taşıyan görevlerdeki bakanlar ve diğer kamu görevlilerine tahsis edilecek araçlarla sınırlı tutulması gereken zırhlı araç uygulaması devlette artık sınırı belli olmayan noktalara uzandı ve şirazeden çıktı. Tarım Bakanlığında hangi bakanla zırhlı araç uygulamasının başlatıldığını tespit etmek, aynı zamanda o dönemin diğer harcamalarını da mercek altına almayı zorunlu kılmaktadır!

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Sayin Bakanim bakanliga ait bilgileri kim sizdiriyor birileri sizin gitmenizi cok istiyor aman yaninizdakilere dikkat edin


banner151

banner251