Tarım ve Orman Bakanı belli oldu

Türkiye yeni yönetim sistemine geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı belli oldu
banner200

16 Bakanlığın bulunduğu yeni sistemde 7 bakanlık kapandı. Yeni sistemde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı birleştirilirken, yeni bakanlığın ismi ise Tarım ve Orman Bakanlığı oldu. Yeni Tarım ve Orman Bakanı da Bekir Pakdemirli oldu.

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir'de doğmuştur. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli'nin oğludur.

Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesi'ndeki lisans eğitiminin ardından, Başkent Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü'nde doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Pakdemirli, gıda, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yapmış, çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunmuş, yöneticiliğini yapmıştır. Bunun yanı sıra kariyeri süresince Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ve halka açık bir gıda firmasının Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir.

Çok uluslu bir şirket olan McCain Foods şirketinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş, halen McCain şirketi ile danışmanlık ilişkileri devam etmektedir.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği'ni sürdürmekte olan Pakdemirli, sosyal sorumluluk hassasiyetiyle Tarkem – Tarihi Kemeraltı A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanında, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği'ni ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği üyeliğini sürdürmektedir.

Ege TV'de haftalık ekonomi programı yapan Pakdemirli, aynı zamanda deniz kaptanı, pilot ve amatör telsizcidir.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Tarımın başına Ziraat Mühendisi dışında herkes geliyor yazıklar olsun size...

Dağ fare hikayesi
Dağ fare hikayesi - 3 yıl Önce

Liyakat nerede tarımın başına yine bir bihaber geldi çok yazıl

Fakibaba
Fakibaba - 3 yıl Önce

Hayirli olsun insallah fakibabanin yaptigi hatalari yapmaz hemseri degil is odakli calisir..

BaKan
BaKan - 3 yıl Önce

Sen bana arkadaşını söyle ben sana kim olduğunu söyleyeyim. BaKanın abisi prf. Dr Mehmet Pakdemirli eski celal bayar Ün. Rektörü. Fetöden ihraç ve tutuklu .Ne diyelim HaYıR lısı olsun.

- 3 yıl Önce

Dogruve isabetli bir atama babasi gibi durust adil ve halk adamidir yalakalara tahammulu yoktur tkrediyi mutlaka vizyone edecektir ..

HAKİKAT
HAKİKAT - 3 yıl Önce

Mehdi Eker, Diyarbakırlılarla
Faruk Çelik, kamyoncular, esnaflar, birlikler, odalarla
Fakıbaba, Urfa belediyesinde birlikte çalıştıklarıyla, sosyolog, bedenci, kaymakam, imamlarla
ülke tarımını yönetmeye çalıştılar..
İl/İlçe teşkilatlarındaki emektar personeli, il-ilçe-şube müdürü, mühendis, veteriner, tekniker ve teknisyeni dikkate alan olmadı.
sıra sizde sayın yeni bakanım... kendi mutfağını zenginleştirmeden, liyakati tesis etmeden başarı elde etmek mucize olsa gerek...

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 3 yıl Önce

Yahu daha bakanı tanımadan bilmeden eleştirmeye başladınız bu nasıl bir vandallık

adı uzerınde
adı uzerınde - 3 yıl Önce

Adı üzerinde bakanlar kurulu... Ak Parti bitmiştir. Son seçiminde teskılatlara bizim için calısmanıza gerek kalmadı mesajı verilmiştir. Teşkilatlar eğer bakanlıklarda etkin olmazlarsa calısmazlar. Belediye seçimlerinde ak parti teskılatları tarih olur. Bakanlar kuruluna bakınca tarım bakanı aile bakanı ticaret bakanı spor bakanı ulaştırma bakanı enerji bakanı fiyasko. Turizm sağlık ve meb tamam. Diğerleri de anlaşılabilir. Parlamentodan gelen 4 vekil ise tartısılsada kabul edilebilir. Fakat reis hata yaptı. Artık alternatif bişeyler yapmak lazım. Tarım Bakanı için söyleyecek çok şey var. Ama tek şey söyleyeyim polemik olmasın! Yapma reis bu ülkenin tarımı bu kadar mı önemsiz? Yazık değil mi? Önce doktor, şimdi bu? Bu ülke bunu mu hakediyor?


banner151

banner251