" />

Tarım danışmanlarından protesto eylemi

Tarım Danışmanları, 2016 yılı Tarımsal Desteklerine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı ile istihdama sınırlama getirilmesini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önünde protesto eylemi yaptılar. Tarım Danışmanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e, "2 bin 600 danışmanı işsizliğe terk etmeyin" diye seslendiler.

Tarım danışmanlarından protesto eylemi
banner200

Protesto eyleminde tarım danışmanları adına açıklama yapan Ezel Pınar, kararla birlikte 2 bin 600 tarım danışmanının işsiz kalacağını söyledi. Bakanlığın yürüttüğü Tarım Danışmanları Projesi'nde çalışan danışmanların işten çıkartılmalarına sessiz kalmayacaklarını belirten Pınar,

CEBİMİZDEKİ SON PARAYLA ANKARA'YA GELDİK

''Cebimizdeki son parayla Ankara'ya geldik ve Bakanlıktan destek bekliyoruz. Ey yüce makam sahipleri büyüklerimiz isteğimiz şudur; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının eğitim ve yayım işini üstlenen, umutla bekleyen 2 bin 600 tarım danışmanı kardeşiniziz. İşimize taş koyanların ekmeğine yağ sürmeyelim, bir olalım, diri olalım, köylümüze, çiftçimize, denizimize, balığımıza, halkımıza can olalım. Hayvancılığa ivme kazandıralım'' dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251