Tarım Bakanlığından fidan açıklaması: Yüzde 95'i tuttu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Orman-İş Sendikası'nın 11 milyon fidanın yüzde 90’ının kuruduğuna yönelik açıklamasına yanıt verdi.

Tarım Bakanlığından fidan açıklaması: Yüzde 95'i tuttu
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı, 11 Kasım’da “Geleceğe Nefes” adıyla dikilen 11 milyon fidanın yüzde 90’ının kuruduğu yönündeki açıklamalarıyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yaptı.

Bakanlığın sosyal medya hesabında, "Kamuoyuna bilgilendirme" başlığıyla yapılan paylaşımda, "Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada, 11 Kasım 2019’da gerçekleştirdiğimiz Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında, Türkiye genelinde dikilen 11 milyonu aşkın fidanla ilgili kamuoyunu yanıltıcı içerikte bilgiler paylaşılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda dikilen fidanlar yine Orman Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından izlenmektedir. Bugün itibarı ile dikilen 11 milyonu aşkın fidan yüzde 95 oranında tutmuş ve sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir" denildi. 

Öte yandan, 11 milyon fidan diktiklerini ve bunların "sağlıklı bir şekilde geliştiklerini" belirten Bakanlık, fidanlarla ilgili bazı paylaşımlar yaptı. 

Tarım Orman-İş Sendikası Başkanı Şükrü Durmuş, fidanların dikiminden 2 ay sonra, sahada yapılan araştırmaları değerlendirerek, fidanların kuruduğunu belirlediklerini iddia etmişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dost
Dost - 2 yıl Önce

Illaki buzagi desteklerini ödemeniz için seçimli olması lazım yada suriyeli mi olalim

Dost
Dost - 2 yıl Önce

Anca besiciyi secimde hatirlarsiniz zamansız gelen paranın bereketi olmaz tarim bakani bırak bari de besiciyi düşünen biri bakan olsun

Dost
Dost - 2 yıl Önce

Her türlü destek ödemiyorsa neden buzagi destekleri yok derdiniz ne yeter battık artık sizler rahatsınız beş kuruş gideriniz yok her masrafınız bu gariban milletin üzerinden sağlıyorsunuz yalan mi üç kuruş buzagi destegini ödeyemiyorsunuz hadi bi cevap verin haksizmiyimmmmmm