Tarım Bakanlığında üç önemli atama kararnamesi yayımlandı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda üç önemli göreve Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesinin ataması yapıldı. Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne yapılan atamaların kararnameleri bugün yayımlandı.

Tarım Bakanlığında üç önemli atama kararnamesi yayımlandı!
banner282

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na ilişkin Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararında üç üst düzey bürokratın kararnamesi yayımlandı. Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne Muhittin Eyimaya, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeliğine Ferda Yıldırım ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine Yusuf Ziya Alim atandı.

KARARNAMESİ UZUN SÜREDİR BEKLENİYORDU

Muhittin Eyimaya'nın ismi Hayvancılık Genel Müdürlüğü için konuşuluyordu. Eyimaya'nın kararnamesinin yayınlanması uzun süredir bekleniyordu. Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Ferda Yıldırım ise mevcut görevine geçtiğimiz aylarda vekaleten getirilmişti.

ÇAYKUR YÖNETİM KURULUNA ATAMA

Diğer yandan ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Yusuf Ziya Alim, görevden istifa ettirilerek görevden alınan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun yerine geçtiğimiz ay vekaleten getirilmişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayıp
Ayıp - 4 yıl Önce

Seçimde 1 gün önce atama yapılması yangından mal kaçırma anlayışıdır ve çok ayıptır.

Siirtin sesi
Siirtin sesi - 4 yıl Önce

Siirt tarım İl müdürlüğünde ne oluyor araç ihalesinde yaşanan sıkıntılara kim dur diyecek bakanlığın acilen müfettiş göndermesi bu duruma göz yuman yetkililerden acilen hesap sorulmali.

muhittin eyimaya
muhittin eyimaya - 4 yıl Önce

hayırlı olsun Sayın Muhittin Eyimaya adam gibi adam konusunu çok iyi bilen gerçek vatansever dir.

- 4 yıl Önce

muhittin başkan a hayırlı olsun. işin ehli birisi. yakışır.

tebrikler
tebrikler - 4 yıl Önce

Muhittin bey başarılı bir bürokrat olması hasebiyle hak ettiği mevkiyi alarak gerçek liyakatlı atamanın sahibi olmuştur. Allah (C.C.) yolunu açık etsin.

Tebrikler
Tebrikler - 4 yıl Önce

Bakanlığın yaptığı belki de en iyi kararı, işi bilem birisinin gelmesi liyakata dönüşün işaretidir. Görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inancimiz sonsuz. Hayirli olsun.

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Sonunda adalet yerini buldu, hak yerini buldu. Çok sevindirici haber

gitti
gitti - 4 yıl Önce

herkesi atadınız bi beni atamadınız. ne ararsanız bende benide görün.

banner151