Tarım Bakanlığı’nda sürpriz görevden alma!

Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün'ün sürpriz bir şekilde görevden alındığı ortaya çıktı. Aynı zamanda Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Özgün'ün Bakanlığa gelmemesine rağmen Genel Müdür Yardımcılığından alınmaması tepki çekiyordu. Ak Parti'de bazı önemli isimlerin desteklerinden dolayı Özgün'ün bugüne kadar görevden alınmadığı belirtiliyor.

Tarım Bakanlığı’nda sürpriz görevden alma!
banner200

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi'ni bir yıl içinde seçime götürmek için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2017 yılında görevlendirilen ancak daha sonra mahkeme kararıyla kendisini kayyum heyeti olarak atattıran Mehmet Özgün'ün Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden alındığı ortaya çıktı.

Mehmet Özgün'ün Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığından alınması Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini nasıl etkileyeceği bilinmezken, Özgün'ün Bakanlığa gelmemesine rağmen görevini bırakmaması tepki çekiyordu.

Tepkilere rağmen Özgün'ün Ak Parti'de bazı önemli isimlerin desteklerinden dolayı bugüne kadar bu görevinde kaldığı kaydediliyor. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir'linin arkasındaki güçlü desteğe rağmen tepkileri dikkate alarak Özgün'ü görevden aldığı belirtiliyor.

BAMBU BORNOZ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özgün, bambu bornoz ile gündeme gelmişti. Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifini seçime götürmesi için Mehmet Özgün ile birlikte ziraat mühendisi Zahide Birsen Çapanoğlu ve M. Ali Korkmaz görevlendirilmişti. Bu üç memurun kalması için üç ayrı daire kiralandığı ve kiralanan bu evlere 51 bin lira tutarında eşya alındığı gündeme gelmişti. Kira ve alınan eşyaların tutarının yönetim kurulunun haberi olmadan Amasya Şeker Fabrikası tarafından ödendiği ortaya çıkmıştı. Alınan eşyaların içinde lüks sınıfına giren bambu püsküllü havlu, bambu bornoz setinin bulunması eleştiri konusu olmuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADANA
ADANA - 3 yıl Önce

Eee demekki neymiş bazen torpilce ise yaramıyormuş müdür

Tarım kredi ve iştirakleri
Tarım kredi ve iştirakleri - 3 yıl Önce

Ilk once fazla harcama yapan bürokratı görevden alan ve alınmasına yardımcı olan herkesi kutluyorum. Yanlız aynı duyarlılığı tarım kredi ve şirketlerinede gösterin. Şöyleki ttk iştiraklerinde lüx gereksiz harcama almış başını gidiyor. Istiraklerde yönetici olanların maaşlarına,eğitimlerine ve şirkete katkılarını bir inceleyin bakalım neler çıkacak. Iştirakler holding altında birleştirildi deyip eskişehir yolunda lüx plazada oturanları ve iştirak bina kira giderlerini sayın bakanlık lütfedip kendi müfettişlerine adam gibi inceletsin bakalım şok olacaklarmı? Tarım gıdada yaklaşık olarak 1 katrilyon para , lidaşta 50 trilyon ,Tarnette 10 trilyon paralara ne oldu ve bu işlerle ilgili düzenlenen soruşturma raporları nerde ve ne durumda?

Yolsuzluğu denetleyen yok
Yolsuzluğu denetleyen yok - 3 yıl Önce

Tarım bakanlığının en küçük birimi ilçe müdürlerini denetleyen bir mekanizma neden yok müdür resmi araçla her türlü şahsi işini yapıyor, evine götürüyor, cumaya öğle yemeğine resmi araçla gidiyor buna görev kağıdı yazdırıp haksız devleti zarara uğratıyor .yakınlarına danışmanlık şirketi kuruyor kurumun tüm yetki ve bilgilerini hatta kurumun demirbaşlarını baskıyla personelden alıp şirket için kullanıyor. Siyasetin içindeki kişilerle diyalog kurup kendi hükümranlığı için destek topluyor. Bazı personellerde gitmedikleri görenlerden arazi parası alıyor müdür karşı ses çıkarmıyorlar.Yandaşlarına haksız tarım desteklemesinden yararlanılarak devleti zarara uğratıyor. Allah rızası için birisi bunları takip edip görevden alın vicdanım el vermiyor.

- 3 yıl Önce

Allah böylelerine fırsat verme sin

Kimlere rotasyon
Kimlere rotasyon - 3 yıl Önce

Tarım Orman bakanlığında yalnız evrak memuru, hizmetli, traktör şoförü ve alttaki memurlarmı fetosever? Bakanlik büyüklerim bunları görmüyorsunmu yada göremiyorsunmu? Reis duy sesimizi

ADANA
ADANA - 3 yıl Önce

ADANA da durum çok kötü herhalde .

- 3 yıl Önce

ALLAH AŞKINA BU ZAT NEREYİ BİTİRMİŞ VE MESLEĞİ NE MERAK EDİYORUM İŞ TECRÜBESİ NEDİR

Tarım bakanı uyan
Tarım bakanı uyan - 3 yıl Önce

Tarım kredi yöneticilerin bir çoğu fetö soruşturma yapılmadan göreve döndü deliller karartıl dı lütfen bunu dikkate alın bir çoğu çok tehlikeli olduğuna inanıyoruz sözümü dinleyen yok.. Tarım üzerindeki etkisi tehlikeli çiftçi madur edildi...

banner151

banner251