Tarım Bakanlığında revizyonda ikinci perde!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda revizyon tüm hızıyla devam ediyor. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ünal Yılmaz, görevden alındı. Yılmaz, revizyon kapsamında görevden alınan ilk genel müdür oldu.

Tarım Bakanlığında revizyonda ikinci perde!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Bakanlıkla ilgili görevden alma kararnamelerinin Resmi Gazete'de yayımlandığı gün Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ünal Yılmaz da görevden alındı. Bakanlıktaki revizyon kapsamında Mehmet Ünal Yılmaz'ın görevden alınması beklenen isimler arasında bulunuyordu.

Bilindiği üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda uzun bir süredir geniş çaplı bir revizyon beklentisi vardı. Bu beklentiyi de 4 Ocak'ta yayınladığımız 'Tarım Bakanlığı'nda revizyon! haberi ile gündeme getirmiştik.

Bu revizyonun ilk adımı geçtiğimiz günlerde atılarak, Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Şevket Barca, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Resul Durmaz ve Bakan Faruk Çelik'in Özel Kalem Müdürü Rıfat Kayaoğlu'nun görev yerleri değiştirilirken, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı Zeki Karakoç ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven görevden alınmıştı.

Bu kapsamda Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan ile Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven'in kararnameleri Resmi Gazete'de dün yayımlanırken, diğer isimlerin kararnameleri henüz yayımlanmadı.

Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun'un ise revizyondan önce görevden alınması bekleniyordu. Kararnamesi revizyon beklentisinden önce gönderilmişti.

İL MÜDÜRLERİNE YÖNELİK REVİZYON DEVAM EDECEK

Öte yandan revizyon kapsamında bir çok il müdürünün de görevden alınması bekleniyor. İstanbul, Antalya, Muğla ve Ardahan Tarım İl Müdürleri yakın bir tarihte görevden alınırken, dün de Zonguldak Tarım İl Müdürü Necmi Çelik görevden alınmıştı. İl Müdürlerine yönelik görevden almaların devam edeceği ve yaklaşık 30 il müdürünün daha görevden alınacağı kaydediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esk
Esk - 4 yıl Önce

Bakan bey ESK yaptığı yanlış atamanın farkına varabilmiş nihayet. Kasım PİRAL gibi işin ehlini görevden alırsan olacağı budur.

BESBETER OLASIN ÜNAL EFENDİ !
BESBETER OLASIN ÜNAL EFENDİ ! - 4 yıl Önce

Rabbim bu günleri gösterdi, elhamdülillah. Atandığı zaman bakan beye iletmiştik, bundan genel müdür olmaz diye, haklı çıkarana kurban olayım..

Rafet
Rafet - 4 yıl Önce

Bu bakan kendi getirdiklerini, kendi atadıklarını görevden almaya başladı. Demekki sırada istanbul md. Yrd Rafet var.

Bürokrat kıyımı
Bürokrat kıyımı - 4 yıl Önce

makamlar kıymetsiz hale getirildiki yazık. Bu adamları siz atadınız. bazılarını iki hatta üç kere yer değiştirdiniz yetmedi ehliyetsiz bir gün tarımda hizmeti olmayanı getirip daire başkanı genel müdür yaptınız??? Çoğu insanı vekaleten atayıp maaşı başkasına işi başkasına yaptırıyorsunuz? Hani adalet?? doğru da mı söylemeyelim ? sorun kimde suçlu sektör mü?? Sizin atadıklarınızın size itimadı kalmayıp ne zaman alınacağım kaygısıyla kimse iş yapmıyor.. Sayın bakanım sizce birleri size yalan söylemiyor mu? bu kadar hatayı kim yaptırıyor?

- 4 yıl Önce

Kurumlar arası bürokrat atama furyası ne zaman bitecek. Memurluk yapamayacak durumda emeklisi dolmuş beyler üst göreve atanıyor, gelir gelmez odasını süsleme derdine düşüyor, her şeyi de beğenmiyor. Bu insanlar kendi çalıştığı kurumda değerlendirilmeli hangi makama gelecekse gelsin. Tarım Bakanlığına yıllarını veren çekirdekten yetme işin ehli olan insanların emeğine bilgisine becerisine saygı duyulmayıp siyasilerin yakınları tanıdıkları göreve gelmektedir. 'Dinimiz işi ehline verin' diye emretmektedir hani uyan uygulayan nerede. Varsa tanıdığın dayın her makam senin, yoksa siyasi dayın hep böyle sürün. Hani beceri bilgi ehliyet liyakat uygulanacaktı nerede sıra bu kriterlere uyan insanlar da bir üst göreve gelir mi acaba ?

darısı taşraya olsun.
darısı taşraya olsun. - 4 yıl Önce

Eminim şu anda bakanlık personeli bayram ediyordur. Nizamettin, Mehmet Emin, Ünal.. Bunların yaptığı adam kayırmacılığı ve artisliği unutmadık.

- 4 yıl Önce

MEHDİNİN AYAK SESLERİ YAKLAŞIYOR TARIM DA YENİ VİZYON YENİ EKİBİYLE GELİYOR

- 4 yıl Önce

Darısı Elazığ İl müdürü vekiline


banner151

banner251