Tarım Bakanlığı’nda revizyon!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda bugünlerde hareketli günler yaşanıyor. Bakanlıkta geniş çaplı bir revizyon yapılması bekleniyor. Yapılacak revizyonda çalışmalara ayak uyduramayan bazı üst düzey bürokratlar görevden alınacak, bazıları da yer değiştirecek.

Tarım Bakanlığı’nda revizyon!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Kabinede revizyon beklentisi artarken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda da hareketli günler yaşanıyor. Hareketlilik dün özellikle hat safhaya çıkarken, Bakanlık kulisleri geniş çaplı bir revizyon beklentisi ile çalkalanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in çalışmalara ayak uyduramadığı gerekçesiyle önemli bir revizyona gideceği kaydediliyor. Revizyon kapsamında bazı genel müdürler görevden alınacak, bazılarının da yeri değiştirilecek. Daire başkanlarının da bu revizyondan nasibini alacağı ifade ediliyor.

Görevden alınacak isimlerin arasında üst düzey bürokratların bulunması dikkat çekiyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
oyun mu oynanıyor
oyun mu oynanıyor - 4 yıl Önce

daha ne kadar zaman oldu? her yıl bürokrat değiştirerek nasıl istikrar yakalayacak bu ülke? madem becerecemeyecekti neden görev verdin? özlük haklarını hak etsin diye mi? boşversenize bazı adamların bazı koltuklara oturması gerekiyor demekki.. çal çal oyna aynı hava.

Sayın Bakanım
Sayın Bakanım - 4 yıl Önce

İnşallah başarısız olanları alıp, basiretli, başarılı yönetici atarsınız.
Birde TKDK ya bakmanızı istirham ederim, 2016 yılında kulanılması gereken fonun tümünü kullanamamışlar milyonlarca avro yanmış, ÎPARD II akreditasyonu alınamadığı gibi mevcut ilerden de 18 tanesi yeterliliğini bir yitirmiş.
2500 personel iş olmadığı için galiba yatacak. 10 bin proje akreditasyon alınmadığı için bekliyor işlem yapamıyorlar böyle giderse bu yıl 80 milyon Euro yanacak.

Saygılarımı sunarım Sayın Bakanım

- 4 yıl Önce

kabine değişmeden önce faruk çelik giderayak revizyon yapacak anlaşılan.Yeni gelen bakanda tekrar bir revizyon yapar.Bu böyle sürer gider memlekette...

TKDK
TKDK - 4 yıl Önce

TKDK Paralel yuvasi olmus Kimler gidiyor birde biz bilsek bakin paralel yapi desifreye

TKDK
TKDK - 4 yıl Önce

TKDK ust yonetimi gidecek mi kurumu hallac pamuguna cevirdiler. Bakan bey bu yonetimin sadece ic denetim sorusturmalarini bakanlik mufettislerine denetlese yemin ediyorum neler cikar neler. Kurumu ne hale soktular. Kumpas, sikayet, ihbar, her ayak var bu yonetimde. Bakan bey inanmazsa bir inceletsin bakin bunlarin altindan kimin eli cikacak inanamazsiniz. Kime hizmet ediyorlar herkes sasip durur. Yazik ettiler kuruma. Akretitasyon gitti. Simdi basariliymis gibi genel mudur yardimciligina oynuyor kurumu yoneten zat. Bakan bey ne zaman dogrular ile yuzlesecek merakla izliyorum.

TKDK FON MU YAKMIŞ?
TKDK FON MU YAKMIŞ? - 4 yıl Önce

Ayıp denen bir şey var. Bunlardan öncekiler fon yakmadıkları gibi, üstüne IPA nin diğer bileşenlerinden kullanılmayan fonlardan 500 milyon avro talep etmişlerdi. Akreditasyon da yok. TKDK yı bu hale getiren genel müdür yardımcısı mı olmak istiyor Allah korusun

- 4 yıl Önce

Hepsi mehdi eker döneminde kalma ıskarta adamlar...revizyon şarttı zaten..helal olsun faruk çelik'e...Darısı il müdürlerine inşallah....,tüm il müdürleri gözden geçirilip liyakat sahibi kişilere görev verilirse çok iyi olacak..bi de mehdi ekerin getirdiği torpil sistemi kaldırılıp,vekil ilçe müdürlüğünden vazgeçilip ilçe müdürlüğü sınavı yapılıp hakeden adamlar işin başında olursa çok ama çok daha iyi olacak....

SAYIN CL ye
SAYIN CL ye - 4 yıl Önce

Sayın CL sanırım bakanlıktaki atamaları takip edemediniz. Şu anda Mehdi EKER döneminden kalan tek genel müdür yok ayrıca 81 daire başkanının en az 40 değişti. genel müdür yardımcıları hemen hemen hepsi görevden alınmıştı. Bu haberde söz edilenler son 1 yıldır atananalar. saygılarımla


banner151

banner251