Tarım Bakanlığında personel alımına Bakandan kaçamak cevap!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ziraat mühendisi ve veteriner hekimleri ile gıda ve su ürünleri mezunlarının atama beklentilerini içiren soru önergesini, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yöneltti. Bakan Pakdemirli’nin, Gürer’in önergesine verdiği yanıt, atama bekleyen meslek gruplarına umut vermedi. 

Tarım Bakanlığında personel alımına Bakandan kaçamak cevap!
banner200
banner217

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ziraat mühendisleri, veterinerler, gıda ve su ürünleri mezunlarına atama sözü verildiğini anımsattığı soru önergesinde, bu atamaların ne zaman gerçekleştirileceğinin açıklanmasını istedi. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CHP Milletvekili Gürer’in önergesine verdiği yanıtta “Her yıl yayımlanan Bütçe Kanunu Hükümleri doğrultusunda, Bakanlığımıza verilen açıktan ve kurumlar arası nakil kontenjan dâhilinde, Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda personel alımları kadro durumu ve hizmet ihtiyacına göre, personel açığı olan branşlara Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucu ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yerleştirme işlemleri yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi. 

GÜRER: “BAKANLIK VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRSİN”

CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer ise gıda mühendislerinin, ziraat mühendislerinin, veteriner hekimler ve su ürünleri bölümü mezunlarının atanması için ilgili bakanlık tarafından yaklaşık 2 yıl önce verilen sözlerin halen yerine getirilmediğini anımsattı. 

Köyler ve kasabalarda tarımın bitme noktasına geldiğini ifade eden  Ömer Fethi Gürer, “Adı geçen meslek gruplarının ataması yapılarak, köyler ve kasabalarda görevlendirilse, yanlış tarım uygulamalarından kaynaklanan sorunların çözümünün yanında, ciddi oranda da bir istihdam alanı yatırılmış olurdu. Ancak Bakanlık ne yazık ki bu meslek gruplarına verdiği sözü yerine getirmedi. Bakanlık kadrolarındaki yetersizlik nedeni ile alanda olması gereken veteriner büro işlerinde görevlendiriliyor. Tarım ve Hayvancılıkta  sorunları aşmada ziraat mühendisi, veteriner, gıda mühendisleri gibi konuya bilgi ile yaklaşacak kadroların artırılması gerekir” dedi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabir
Sabir - 1 yıl Önce

Gercekten sabir ya .insanlar sizden bir cevap bekliyor susmayi tercih ediyosunuz.Cikip deyin almicaz yada su kadar alcaz gerisi beklemesin .Ama yok dalga gecmek zorundalar.Bu kadar zor mu birseyler soylemek

SabırTükendi
SabırTükendi - 1 yıl Önce

Artık sabır kalmadı.Üniversiteyi kyk borcuyla bitiriyoruz.İş arıyoruz tecrübe olmayınca geri dönmüyor firmalar.İki yıldır ilaç bayilik sınavı yapılmıyor.Belge elimizde yok ve bazı kurumlar bu belgeyle işe alıyor biz ziraat mühendislerini.Mağdur edildik artık duyun sesimizi.

ziraatçi73
ziraatçi73 - 1 yıl Önce

70.000 ziraat mühendisi haber bekliyor.15.000 kişi ne zaman alınacak. maliye bakanlığı sadece tarım bakanlığınamı kadro vermiyor.Diğer bakanlıklar hemen alıyor.tarım bakanlığı 5 yıldır doğru dürüst alım yapmadı.

Kpss hikaye
Kpss hikaye - 1 yıl Önce

Boşuna kimse kpss düşünmesin 2010 madur edilen hakki yenen ler hayla geziyor yeniden değerlendirme yapılmamış biriler çalmaya devam ettikten sonra emeğe gerek yok bence

gıda mühendisi
gıda mühendisi - 1 yıl Önce

soru önergelerine cevap bile vermiyorsunuz sayın bakan peki neden bütün bakanlar personel alımı yapıyor maliye bir tek bize mi onay vermiyor bu hak mı oturup emek verip kpss ye çalıştık okadar emek verdik ramazan ayında yazıktır açıklama yapın artık alıcaz dediniz norm bitince neden şimdi işler değişti

Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 1 yıl Önce

Sayin pakdemirli intiharin esığine geldik bakin buraya yaziyorum .Sebebim sizsiniz cıkmaza girdik artık madem almiyacaksiniz ne diye bu kadar.fakulte var.Gidin çalişın diyor bir kuruşa dahi olsa iş mi var.çalişalım kapisinı caldigimiz isveren bizden tecrube istiyor.Buyrun siz yorumlayın .

banner151

banner251