Tarım Bakanlığında iki isim daha görevden alındı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında iki önemli kurumun başındaki isimler görevden alındı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, dün Bakanlık Özel Kalem emrine görevlendirildi.

banner255
Tarım Bakanlığında iki isim daha görevden alındı!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında üst düzey bürokratlarda görevden almalar devam ediyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı görevden alındı.

Görevden alınan iki isim de Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğüne görevlendirildi. TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan'da geçtiğimiz günlerde aynı yolla Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğüne görevlendirilmişti.

TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı'nın yerine Hakan Kalender, Ali Recep Nazlı'nın yerine ise Kalkınma Bakanlığı'ndan Esin Nacar'ın getirileceği kaydediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uyuz köpekler
Uyuz köpekler - 3 yıl Önce

TAGEM tarihinde, ilk defa bir genel müdür tüm enstitüleri tek tek ziyaret edip 2200 araştırmacı ile yüz yüze görüşüp onlarla istişare etti. Asli işlerini bırakıp her türlü çalışma alanına kaymış olan enstitüleri tekrar kendi mecralarına çekti. Kimsenin yerini bile bilmediği TAGEM hizmet binasını (Eski yerinde insanlar tarif ederken "UTEM in yanında" diye tarif ederlerdi ) herkesin görebileceği modern bir binaya taşıdı. TAGEM ana binasında, kimse kimseyi tanımazken, her cuma teknik seminerler düzenlenmeye başladı. İnsanların teknik kapasiteleri artmaya başladı. Tüm enstitülerle ilgili durum raporu hazırlandı, zayıf ve güçlü yanları ortaya kondu. Neden her fırsatta TAGEM yönetimine saldırıyorsunuz. Rahatınız bozuldu değil mi. Hadi ordan

Üniversitelerden daha bile iyi
Üniversitelerden daha bile iyi - 3 yıl Önce

Araştırma geliştirmenin öneminin daha yeni yeni anlaşıldığı bir ülkede TAGEM üniversitelerden bile daha iyi olma yolunda alt yapısını ve kapasitesini değerlendirme sürecindedir...
hem yönetiminde bende tüm personelinde üniversitelerden daha iyi olma potansiyeli var.. Sürecin devamında ülkemizin gözbebeği olacak bir kurum olarak kendini gösterecektir...

Hayal Kırıklığı
Hayal Kırıklığı - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım;
Lütfen tarımın dışından kişileri bizim bakanlığa yığmayın. Atamalarda liyakati dikkate alın. Ayrıca en acil değişim gereken TAGEM'e neden dokunmuyorsunuz?. TAGEM bu liyakatsiz ve torpilli ekibin elinde yok olmaya doğru gidiyor. Gecikirseniz TAGEM'in 100 yıllık birikimi, gelenekleri ve kurum hafızası yok olacak. Bir an önce TAGEM'e el atın.

Sözüm sana Hayırlı Günler
Sözüm sana Hayırlı Günler - 3 yıl Önce

Sizi görünce Necip Fazıl Kısaküreğin sizin gibi birine söylediği sana alçak bile diyemiyorum size çukur diyeceğim. Demiş. Ne kadar kolay yalan söylüyorsunuz. Gidilmedik tek bir enstitü kalmadı. Lütfen görüştüğümüz enstitünün adını verin. Kişinin değil hangi enstitüye gidilmemiş. Adam olun biraz adam. Karekterli olun. Çamur at izi kalsın, değil mi?

Hayal kırıklığı doğrucuya
Hayal kırıklığı doğrucuya - 3 yıl Önce

Bilende konuşuyo bilmeyende ağzı olan konuşuyo menfaatlenemedin mi yada beklediğin menfaatlenebileceğin bi isim mi var ki yaygara yapıyorsun burda. Burdan sana ekmek çıkmaz başka kapıya

Tkdk
Tkdk - 3 yıl Önce

De Allah' a Şükürler olsun.

Günler
Günler - 3 yıl Önce

Tagem neresi biliyorum. Tagem le bir alakam yok. Genel müdürü de tanimam. 2200 arastirmaciyla tek tek yüzyüze mi görüşmüş. Salliyorsun gibime geldi. Ararım enstitü deki arkadaşlar i sorarim hiç sanmıyorum. Enstitü ler çökmüş vaziyette bunu da biliyorum. Belgeli ispatlidir. Açıklamalara dikkat edelim.

NEREDEYİZ?
NEREDEYİZ? - 3 yıl Önce

Siz burada TAGEM ‘i tartışa durun. Güney’deki bir Enstitüde olup-bitenler ibretliktir. Bir sıkıntıları oldu mu hemen Genel Müdürce bir “Bülbül “ veya soruşturma heyeti devreye konuyor ve olay örtbas ediliyor. TAGEM ’in sadece bu birimi analiz edilsin normlara göre denetlensin nasıl yönetildiğimiz görülecektir. Daha sonra yerleşkesi ve Genel Müdürü tartışılsın. Evet bu kesit idari ve sosyolojik anlamda TAGEM ‘ in neyi araştırdığı ve hangi politikalar oluşturduğunu bize somut olarak gösterecektir.


banner151

banner251