Tarım Bakanlığında hangi kurum, hangi Bakan Yardımcısına bağlandı?

Gıda Hattı'nın haberine göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılarının görev alanları belli oldu. Buna göre hangi kurum, hangi Bakan Yardımcısına bağlandı? İşte cevabı... 

banner255
Tarım Bakanlığında hangi kurum, hangi Bakan Yardımcısına bağlandı?
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Bakan Yardımcıları arasındaki iş bölümü yeniden düzenlendi. Düzenleme ile Bakanlık Merkez Teşkilatındaki genel müdürlük ve daire başkanlıkları ile bağlı ve ilgili kuruluşların bağlı olduğu Bakan Yardımcıları da belli oldu.

Bekir Pakdemirli’nin bakanlık görevini yürüttüğü Tarım ve Orman Bakanlığında halen dört Bakan Yardımcısı bulunuyor. Mülga Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olan Mehmet Hadi Tunç’un yanı sıra Mustafa Aksu, mülga Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Fatih Metin ile Akif Özkaldı, Bakan Yardımcıları olarak görev yapıyorlar.

Bakan Yardımcıları, Tarım ve Orman Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde belirtilen görevleri, 28 Ağustos 2018 tarihli Bakan Yardımcıları İş Bölümü Talimatı doğrultusunda yürütüyorlardı.

HANGİ KURUM HANGİ BAKAN YARDIMCISINA BAĞLANDI?

Söz konusu Talimat yürürlükten kaldırılarak, Bakan Yardımcıları için iş bölümü yeniden düzenlendi. Yeni Bakan Yardımcıları İş Bölümü Talimatı uyarınca Bakan Yardımcıları ile bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşlar şöyle:

BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı

BAKAN YARDIMCISI MEHMET HADİ TUNÇ 

Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı

Şeker Dairesi Başkanlığı

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

Hayvancılık Genel Müdürlüğü

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü

BAKAN YARDIMCISI AKİF ÖZKALDI 

Orman Genel Müdürlüğü

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

BAKAN YARDIMCISI FATİH METİN

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Strateji Geliştirme Başkanlığı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türkiye Su Enstitüsü

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Bakanlığı yani tarımı yönetenlerin içinden sadece biri ziraat mühendisi.

Yeni Kapı Eski Ruh
Yeni Kapı Eski Ruh @Tarımcı - 2 yıl Önce

Reis gerçekten çok yalnız. Etrafındakiler Cumhurbaşkanımızı sürekli yanlış bilgilendiriyor. Gidişat kötü..

Işte görüyorsunuz
Işte görüyorsunuz @Tarımcı - 2 yıl Önce

Reis çok yalnız.

Mesut
Mesut - 2 yıl Önce

Eyvah seker ve tutun kurumu yandi...

Realist
Realist - 2 yıl Önce

Tarımı yönetmek in ziraat mühendisi olmaya gerek yok sanırım. Ziraat mühendisi olan Hadi Bey’de tarımı Bakanlığa geldikten sonra öğrenmeye başladı.

tarım
tarım - 2 yıl Önce

tarımı yöneten bakanlığın yöneticilerinin içinde bir tane bile Veteriner Hekim yok üzücü bir durum.

Soru?
Soru? - 2 yıl Önce

Bu dagilim genel mudurlukte degisim getirir mi acaba?

Realist
Realist - 2 yıl Önce

Bakanlığın taşradaki İl ve ilçe teşkilatlarının müdürlerinin neredeyse tamamı ziraat mühendisi. Yıllardır tarımı taşrada bu kadrolar yönetiyor. Kime ne diyelim? Herkes önce aynaya bakmalı ve kendine sormalı ? Ben bugün Türk tarımı ve hayvancılığı için ne yaptım demeli sonra eleştirmeli.

Kemal KEDİCİ
Kemal KEDİCİ - 2 yıl Önce

TKDK ve Avrupa Birliği Bakan yardımcılarının ayrı olması da enteresan...

TİGEM Çalışanları Adına
TİGEM Çalışanları Adına - 2 yıl Önce

TİGEM’de Kanun gereği sınav yapılarak kadro verilmesi gereken Şube Müdürlüklerine usulsüz hiç bir sınav yapılmadan kadro vermek için tam bir gizlilikle çalışma yürütülmektedir. Açık ve net olan; İstedikleri kişilere şube müdürü kadrosu vermek için sınav yapmak yerine iki aşamalı bu yolu tam bir sessizlik ve gizlilik içinde yürütmektedirler.
Birinci aşama; (Y.YILMAZ, N.AVGIN, T.ERSOY, U.B.ÇINAR, S.ATEŞ, A.E.BÖCÜGÖZLÜ) TİGEM’e bağlı Tarım İşletmelerine kısa süre Müdür yardımcısı olarak atanmışlardır. Bu kişiler 28.06.2019 tarihinde tebellüğ etmişler ve 01.07.2019 tarihinde kısa süreli göstermelik olarak atandıkları yerlerde görevlerine başlamışlardır. Böylece 399 sayılı sözleşmeden çıkarılarak 1 sayılı cetvele alınmaları yolu gizlilikle gerçekleştirilmiştir.
Ve sonra İkinci aşama; Müdür yardımcısı olarak en az iki yıl çalışmış olmak zorunlu olmasına rağmen usulsüzce en fazla birkaç gün yada hafta içinde uygulamaya konacaktır. Ve tekrar TİGEM Genel Müdürlük Ankara’ya sınav yapılmadan diğer personellerin hakkı gözetilmeden Şube Müdürü asıl kadrosu verilerek tekrar geleceklerdir. Bunlardan bazıları geçici görevlendirme ile Şube Müdürlüğüne baktığı doğrudur. Ancak bu görevlendirme usulsüz-sınavsız olarak farklı yollar kullanarak asıl kadro vermek için geçerli bir durum yada hak kazanımı değildir. Bu kişilerin Genel Müdürlükte çalıştıkları oda ve masalarına bakılırsa kısa süre izne gitmiş gibi tekrar geri gelecekleri çok net anlaşılacaktır.
Devletimizin adil yönetimine, adaletine, kurallarına ve görevde yükselme yönetmeliklerine uyulmadan, hak hukuk dinlemeden, kişi kayırarak eşitlik ilkesine aykırı bu gizli uygulamaların en kısa sürede incelenmesi ve durdurulması çok önem taşımaktadır.
Geçmişte yapılanlar (M.DOĞAN, S.AKKAYA, T.ÇİÇEK gibi bazı kişilerde de aynı uygulama şekliyle diğer tüm yeterlilikleri olan personeller dikkate bile almadan sınavsız olarak şube müdürlüğü kadrosu verilmiştir.) ve hali hazırda uygulamada olan kişilerine yapılan özel iltimas ve adam kayırmaların takip edilmesi ile haksızlığa uğrayan çok sayıda TİGEM personellerinin devletine olan güvenini yenileyecektir.
Hali hazırda devam eden ve ikinci aşaması gizlilik içinde yakın zamanda başlatılacak olan haksız kadro verilmesinin ve geçmişte verilmiş olanlar için gerekli incelemelerin zaman geçmeden yapılarak hak, hukuk ve adaletin tecelli edilmesini Yüce Allah’ın huzurunda TİGEM gerçek çalışanları olarak bazı kişilerine yapılan özel iltimas ve adam kayırmaların takip edilmesi Devletimizden acilen talep etmekteyiz.


banner151

banner251