Tarım Bakanlığında 7 il müdürüyle ilgili karar krize neden oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda ortalık karıştı. Görevden alınacak ve yerleri değiştirilecek olan il müdürleri krize neden oldu. Yaşanan krizin nedeni olarak mülakatı yapan komisyonun yanlış kararları gösterilirken, kriz 7 il müdürüyle ilgili alınan karardan vazgeçilerek çözülmeye çalışıldı.

Tarım Bakanlığında 7 il müdürüyle ilgili karar krize neden oldu!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında il müdürlerin mülakatları Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu başkanlığında kurulan bir komisyon tarafından yapılırken, daha sonra bu komisyon görevini bayanlardan oluşan bir komisyona bırakmıştı. Özellikle görevden alınacak olan il müdürlerinin yerine yapılacak atamalarla ilgili mülakatlar, Turkcell'de üst düzey yöneticilik görevini yürütmüş olan Selen Kocabaş ile Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen tarafından yürütülmüştü.

MÜLAKAT SONRASI ORTALIK KARIŞTI

Mülakatlar sonrasında görevden alınacak ve yerleri değiştirilecek il müdürleriyle ilgili görevlendirme yazılarının yazılmasıyla birlikte ortalık karıştı.

KRİZE NEDEN OLAN İL MÜDÜRLERİ YERLERİNDE KALDI!

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay ve Ordu tarım il müdürlerinin başka bir ile; Çanakkale, Kırıkkale ve Mersin tarım il müdürlerinin ise görevden alınmasına karar verildi. Ancak bu illere yönelik karar duyulur duyulmaz büyük bir krize neden oldu. Gelen tepkiler üzerine Diyarbakır, Şanlıurfa, Ordu, Hatay, Çanakkale, Kırıkkale ve Mersin tarım il müdürleriyle ilgili alınan kararlardan vazgeçilerek, il müdürlerinin bulundukları görevlerine devam etmesi yönünde karar verildi.

MÜLAKATI YAPAN İSİMLER ELEŞTİRİ ODAĞINDA

Yaşanan krizde de mülakatı yapan isimlerin Bakanlığın yapısını ve bölgelerdeki çalışmaları dikkate almadan aldıkları kararların etkili olduğu kaydediliyor.

ÇANAKKALE, KIRIKKALE VE MERSİN GÖREVDEN ALINIYORDU!

Alınan bilgilere göre, görevden alınmasına karar verilen ancak gelen tepkiler üzerine vazgeçilen Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ'ın yerine il müdürlüğündeki Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Başak Egesel getirilecekti. Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz'ın yerine ise Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda Türkkaş atanacaktı.

DİYARBAKIR, ŞANLIURFA, HATAY VE ORDU İL MÜDÜRLERİ BAŞKA İLE GÖNDERİLECEKTİ

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar Hatay'a,

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Çakmaklı Tokat'a,

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz Kayseri'ye,

Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu ise Mersin'e görevlendirilecekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

3 tane İl Müdürünü görevden almaya, 4 ünün yerini değiştirmeye gücünüz yetmedi ise, boşuna o koltukları işgal etmeyin..

Mersinde
Mersinde - 3 yıl Önce

Mersin il müdürü başarılı halkın takdirini kazanmış zeki kliteli bir yönetici. Mersin il müdürünü sevmeyen gitmesini isteyenler işgüzar dedikoducu mersini tarımı. Önemsemeyenler...yanlıştan dönüldü.il müdürü iyi ki yerinde kaldı. il müdürünün yerinde kslmssını destekleyenlerden Allah rzı olsun.

TARIM YERE ÇAKILDI
TARIM YERE ÇAKILDI - 3 yıl Önce

Waaaybe, “üç kuruşluk atamalarda kriz” öylemi. Biz taşrada hergün kriz yaşıyoruz ya.. bunu biliyor musunuz . işte bu atamaya çalıştığınız kendini beğenmişler varya onlar yüzünden taşra kan ağlıyor, bırakın motive etmeyi, çalışan sistemi bozdular, çoğunluğu bu durumda. Ey bakanlık, ey komisyon! Bir kere anlamaya çalışın,empati yapın,,İşi bilen insanlar hep kenarda bırakıldı. başınızı kumdan çıkarın ve adam gibi atama yapın.bu son şansınız, Lanet olsun siyasetinize..bu defa siyaset yapmayın. Tarım bitmiş bu adamların umurunda mı? hergün kendi katalog çekimlerinde. tarımda geldiğimiz noktada kendi adıma utanıyorum . Ya Sizler! Bu başarızlıkran sıkılmadınız mı? Kendiniz hiç sorumlu hissetmiyor musunuz

Mersin il Tarım Müdürlüğü
Mersin il Tarım Müdürlüğü - 3 yıl Önce

Son il müdürü atamalarında Mersin il tarım Müdürünün görevden alınacağı haberleri duyuldu. Mersin'de proje ofisi kurarak tüm il de yaptığı projelerle ilin çiftçi ve Yörüklerine destek veren, Akdeniz Meyve sineği ile mücadele de bakanlığa örnek proje ve program yapan Tarım il Müdürlüğünün İlde hak ettiği itibari kazandıran taş üstüne taş koymaya çalışan bir Müdürüdür. Bakanlıkta hak ve adalet varsa yaptığı hizmetler ile daha iyi yerlere gelecektir. İlde yaptigi çalışmaları personelden İlin Valisine kadar kime sorsanız size söyleyecektir.

Çapsızlara dur deyin
Çapsızlara dur deyin - 3 yıl Önce

Sayın bakanın yerinde olayım, cv gönderen, referans gösteren kim varsa kızağa çekerim. Görev istenmez, verilir. Ne cevherler var bu bakanlıkta ama edebinden işini yapıp oturuyor. Ne kadar çapsız varsa, adam ayarlayıp haketmedikleri bir yerlere gelmeye çalışıyor.

.
. - 3 yıl Önce

Sayın bakanım ; artık bu işi çözün,il müdürlerinin yüzde 90ı siyasi parti il başkanı gibi...il başkanı bile o kadar siyasetin içinde değil..tarımı düşünen yok..herşey reklam..önlem alınmazsa büyük çöküş yakın..memurlar ; kanunlar ile milletvekilleri arasında sıkışmış debeleniyor..vatandaşın zaten çoktan çivisi çıkmış,destekleme adı altnda dağıtılan avanta parayla hazıra alışmış,hayali kredilerle devleti tokatlama derdinde..lütfen sayın bakanım para dağıtmayı bırakın,,köklü çözümler üretin..memurlarınızı siyasetten uzak tutun..siyasi görüşünü belli eden memuru derhal uzaklaştırın..

SKANDAL
SKANDAL - 3 yıl Önce

Şok şok şok bakanlık rezil oldu (gerçi zaten yıllardır rezil oluyordu) ;)

Yazık
Yazık - 3 yıl Önce

Eskiden şamar oğlanı var di şimdi şamar bakanı var konuşunca danışmanı kolundan çekiştirir ve ona kızar birkaç bürokratı almak isteyince fırçayı yer. Yazık ki ne yazık


banner151

banner251