Tarım Bakanlığı Urfa’da 130 köyün alt yapısını yapacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'nın tüm sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, Şanlıurfa'da 13 ilçeye bağlı 130 köyün alt yapılarının Bakanlık olarak karşılanacağını açıkladı.

Tarım Bakanlığı Urfa’da 130 köyün alt yapısını yapacak
banner200
banner217

Adıyaman'daki çalışmalarının ardından Şanlıurfa'ya dönen Bakan Fakıbaba, burada sivil toplum örgüt temsilcileri bir araya geldi. Bakanlık olarak Şanlıurfa'nın 130 köyün alt yapısını yapacaklarının müjdesini veren Bakan Fakıbaba, “Bu müjdeli haberi sizinle paylaşmak istedim. Bu anlamda nüfusları yaygın olan köylerimizin alt yapı sorunlarını ivedi bir şekilde el birliğiyle bitirelim. Şanlıurfa'ya bakmazsak Güneydoğuyu kaybederiz diyerek çalışmalarımız devam edecektir. Sizlerin sevgilerine layık olmak en başlı görevimizdir" dedi.

Fakıbaba, diğer yandan vahşi sulamaya da asla müsaade etmeyeceklerini hatırlatarak, “Bu anlamda Sayın Orman ve Su işleri Bakanımız Veysel bey ile ortak çalışma kararı aldık. İl Tarım müdürlerimiz ile DSİ müdürlerimiz ortak çalışmalar yaparak bu vahşi sulamanın önüne geçilecektir" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251