Tarım Bakanlığı 2018’de bunları yapacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, Bakanlığın 2018 yılında hedeflediği çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tarım Bakanlığı 2018’de bunları yapacak!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, 2018 hedeflerini şöyle sıraladı:

ÇİFTÇİNİN ALIN TERİYLE ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERİN KATMA DEĞERİNİ YÜKSELTECEĞİZ

“2017 sonu ve 2018 yılında, çiftçinin alın teriyle ürettiği ürünlerin katma değerini yükseltecek yeni projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşacağım;

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİYORUZ

Bakanlık olarak yürüttüğümüz işlerin planlanması ve üreticilere sunduğumuz hizmetlerde etkinliğin artırılması için "Kalite Yönetim Sistemine" geçiyoruz.

Uluslararası standartlarda hizmet üreten bir Bakanlık olmayı amaçlıyoruz.

DOMATES TOHUMUNDA ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Yerli sebze tohumculuğunun geliştirilmesi çalışmalarına hız vereceğiz. Sebzecilik sektörünün tohum ihtiyacını büyük ölçüde yurtiçi üretimden karşılayacağız. Öncelikli olarak domates, biber, patlıcan, hıyar ve kavunda çalışmalar başlattık.

PAMUK ÜRETİMİNDE KALİTEYİ ARTIRACAĞIZ

Lif bitkisi üreticilerinin kârlılığını arttırmak ve pamuk üretimini tekstil sanayisinin beklentisini karşılayacak kaliteye çıkarmak için çalışacağız.

Bağcılık sektöründe ülkemizin rekabet gücünün artırılması amacıyla kapasiteyi geliştireceğiz.

BUZAĞI ÖLÜMLERİNİN ÖNLENMESİ İÇİN YENİ PROJELER UYGULAYACAĞIZ

Hayvan hastalıklarının ve buzağı ölümlerinin önlenmesi amacıyla ürettiğimiz yeni projeleri uygulamaya sokacağız.

SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLERİNE YENİ ALANLAR BELİRLEYECEĞİZ

Su ürünleri yetiştiriciliğinde, çevre dostu üretim teknikleri ve sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde yeni yetiştiricilik alanları belirleyeceğiz.

YENİ KALKINMA PROJESİ UYGULAYACAĞIZ

Adana, Mersin ve Osmaniye illerini kapsayan Doğu Akdeniz ile Kastamonu, Sinop ve Bartın illerini kapsayan Batı Karadeniz Bölgelerinde yeni bir kalkınma projesi uygulayacağız. Proje 45 bin hane halkını doğrudan ilgilendiriyor. Bütçesi ise 96 milyon avro. Yatırımlar 2018'de başlayacak.

ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜNÜ DÜNYAYA SATMANIN YOLLARINI ARAYACAĞIZ

Tarımda ikili ve uluslararası ilişkilerimizi geliştirmek ve dış pazarları artırmak için yoğun çaba sarf edecek, çiftçimizin ürettiğini tüm dünyaya satmanın yollarını arayacağız.

Yeni Tarıma Dayalı İhtisas Besi ve Sera Organize Sanayi Bölgeleri kurulması için çalışmalarımıza hız vereceğiz.

KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİNE VAR GÜCÜMÜZLE DESTEK VERECEĞİZ

Hayvancılığı kalkındırmanın aile işletmelerinden geçtiğini bilerek, küçük aile işletmelerine var gücümüzle destek vereceğiz.

Tarımsal potansiyelimizi daha iyi değerlendirebilmek için üretici ve tüketicilerle daha fazla iş birliği yapacağız.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vizyon
Vizyon - 4 yıl Önce

Projeler güzelde bazı bürokratların değişmesi gerekir. Teknik ve sosyal kalibresi düşük, akrabalarını yüksek maaşla işe yerleşmeden başka bir şey düşünmeyen, beyaz kumaşın üzerinde kara bir yama gibi duranlarla olmaz. Değişim şart.

ADANA
ADANA - 4 yıl Önce

Sayin bakan adanada bu kadroyu hemen değiştirmezseniz hiç bir proje başarılı olamaz.

Kiminle ???
Kiminle ??? - 4 yıl Önce

Hangi kadroyla yapacak doğrusu merak ettim.

- 4 yıl Önce

evet acilen Bürokratlar temizlenmeli sayın cumhurbaşkanı dediği yeni Türkiye'ye uymayan yenilikçi olmayan işleri Güçleri personelle uğraşıp tatmin olan Bürokratlar acilen değişmeli biraz Bakanı örnek alım

durum
durum - 4 yıl Önce

Dogudan batiya kuzeyden guneye tum bakanlık hassas şekilde gözden geçirilmelidir. Siyaset bürokrasiden bağımsız yürümez. Birçok işgüzar kafası çalışmayan idareci var. Adamlarda vizyon eksikliği var. Dunya nın en iyi projesini bile yapsanız bu adamlarla biryere varamayız. Acilen reforme edilmeleri lazım. Su an yapılacak en iyi proje budur.

Ateist müdür kurdurdu
Ateist müdür kurdurdu - 4 yıl Önce

Cemaatci müdürlerle hiçbir proje yapamazsınız sayın bakanım. Bir şube müdürü düşünün onu goreve getiren siyasetçiler fetöden hapse girmişler. Böyle müdür çok. Ne zaman harekete geçeceksiniz sayın bakanım.

- 4 yıl Önce

Mehdi eker döneminde 2011 de kurulanGTHB Müdürlerinin hepsi RTE vizyonuna uymuyor. Eski Türkiye meraklıları Yazı üstünde herşey mükemmel Sahada hiç bir şey yok.
Su ürünleri Mühendisinden Müdür olmaz olursa böyle olur. Et 40 tl Domates8 tl Sonumuz aArakan gibi olcak yazık RTE hangi birini düzeltsin. Fakıbaba Doktorsun Müdürlüklere narkozsuz neşter vurmalıdır. çözüm bu Döner sermayeleri ona buna peşkes etti bazı vatan hainleri

- 4 yıl Önce

Danıştay 2. Daire'nin 25.10.2016 tarih ve 2016/2388 esas sayılı yürütmenin durdurulması ile ilgili kararı geregi personelin dilekcesi dışında tayin edilemeyecez hükmünü isletmemektedir. Halbuki personel genel müdürlüğünün 31.05.2017 tarihinde 81 il müdürlüğüne resmi yazı ile konu ile ilgili resmi yazı yazılmıştır. Sayın müdüre dur diyecek hiçbir güç yoktur. Keyfi ve kılıfına uydurularak tayinler yapılmakta gitmek istemeyen personele mobbinge şiddeti artarak devam edilmekte surekli soruşturma ve savunmalarla personel canından bezdirilmektedir. Sayın Bakanım siz bunlarla yola devam edin. Aylardır bizleri ke gördünüz ne duydunuz. Ankara'daki bürokratlarınız biz illere karışamayız deyip kenardan izledi. Allah'a havale ediyoz hepinizi


banner151

banner251