" />

Tarım Bakanı Pakdemirli: Ekmeğe zam yok

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ekmek fiyatına zam yapılmayacağına söyleyen Pakdemirli, “Bugün BİM, A101, Migros, Carrefour, Metro marketleriyle görüştüm. Bu marketler milli duruş sergilediler" dedi.

Tarım Bakanı Pakdemirli: Ekmeğe zam yok
banner200

Bakanlıkta düzenlenen basın toplantısında Pakdemirli, son dönemde tartışmalara neden olan un fiyatlarına dikkat çekerek, "Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok" dedi.

BUĞDAY İHRACATINI SINIRLANDIRDIK

Söz konusu gelişmeleri speküle eden bazı fırsatçıları gördüğünden açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu dile getiren Pakdemirli, un fiyatlarına ilişkin gazete haberlerinden örnekler sundu. Pakdemirli, bu haberlerde 50 kilogramlık bir çuval unun 95 liradan 175 liraya çıktığına dair ifadeler yer aldığına dikkati çekerek, "Yanımda Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Günhan (Ulusoy) Bey de var. Dün kendisinin yaptığı açıklamalar oldu, 'Ben 95 liradan unun çuvalını satacağım, 5 milyon çuvala kadar bunu vereceğim.' dedi. Buna karşın bugün hala bakıyorum spekülasyonlar bitmiş değil. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak ne yaptık? Bakanlığımızca destek olarak TMO 9 Ağustos'tan itibaren buğdayın tonunu bin 100 liradan satmaya başladı ve ekstra stok için de hazırlığımız var. Geçici çözüm olarak da buğday ihracatını sınırlandırdık."

MARKETLER MİLLİ DURUŞ SERGİLEDİ

Bugün BİM, A101, Migros, Carrefour, Metro marketleriyle görüştüğünü ifade eden Pakdemirli, "Bu marketler milli duruş sergilediler. Sene başına kadar yani yeni yıla kadar ekmeğin fiyatını artırmayacaklarını açıkladılar. Ben de bunu memnuniyetle karşıladım" diye konuştu.

TARIMDAN HABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Sayin bakanim savcilikta sorusturma dosyasi olanlari baskan ve yonetici pozisyonlarinda atanmasina yardimci olan personel genel mudur yardimcilarini lutfen gorevden alin sizede hata yaptirabilirler..

sadece ekmekmi
sadece ekmekmi - 3 yıl Önce

Marketler duruş sergilemiş tüm ürünlerde yapsınlar görelim mesela nohut,mercimek çiftçi satış fiyatı 2.50....2.80 aralığında bu marketlerde 12....14 arası satılmakta duruşa bak, ekmek bana göre artsın çünkü kıymeti yok yarısı çöpte bu arada çiftçiyi terbiye etmekten vazgeçin bu girdilerle tarım yapmak zaten mümkün değil gübre 3.50 mazot aldı başını gidiyor.

ZAMDAN HABERINIZ YOK !!!
ZAMDAN HABERINIZ YOK !!! - 3 yıl Önce

HER FIRIN BAKKAL ZAM YAPTI ZATEN BUNA NE DICEKSINIZ BAKAN BEY HABERINIZ BILE.YOK EMINIM ???

banner151

banner251