Tarım Bakanı Faruk Çelik koltuğunu neden kaybetti?

Büyük umutlarla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na getirilen Faruk Çelik, yeni kabinede neden yer bulamadı?

Tarım Bakanı Faruk Çelik koltuğunu neden kaybetti?
banner200
banner217

20 aylık Bakanlığı döneminde tarımda temel sorunlara çözüm üretilememesi, Faruk Çelik'in görevden alınmasında etkili olsa da, asıl etkenin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında Şanlıurfa'da yaşanan 'yuhalanma' olayı gösteriliyor.

Bilindiği üzere Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında yuhalanmıştı. Çelik, bu protestoculara da “etek giyin gezin, niye pantolon giyiyorsunuz ki!" diyerek tepki göstermişti.

Ulusal medyada pek yer bulamasa da bu gerginlik Şanlıurfa medyasında günlerce tartışılmıştı. Araştırmacı /Yazar Lokman Şıhanlıoğlu ve Haber-Şanlıurfa Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Cengiz'in, Haber-sanliurfa.com'da 12 Temmuz'da yayınlanan bir analizi, Bakanlıktaki değişimin ipuçlarını vermişti.

İşte o analizde dikkat çeken satırbaşları:

Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan ayında Ceylanpınar, Akçakale ve Harran ilçelerini kapsayan teşekkür amaçlı ziyaretlerinde; Tarım Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in konuşma yaptığı esnada, alanda toplanan partililer tarafından yuhalanması ve 'Bakan istifa' sloganlarının atılması gündeme bomba gibi düştü.

Başta Tarım Bakanının, Şanlıurfa milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve il başkanlarının da içinde bulunduğu otobüste Cumhurbaşkanımızın sinirlenerek 'BU NE REZALET? YAPILANLARIN NE DEMEK OLDUĞUNU AÇIKLAYIN BANA?' dediği ama cevap alamadığı; miting sonrasında Bakan Çelik'le otobüsün içinde tek başlarına görüştükleri esnada, 'CUMHURBAŞKANIMIZ'IN SİNİRLİ' olduğu söyleniyor.

Daha sonraki sıkıntının da havaalanındaki yolculama esnasında bu durum devam etmiş. Hatta vatandaşın biri elindeki dosyayla Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışırken, Tarım Bakanı Faruk Çelik'in 'ENGEL OLUN' talimatıyla korumaların susturmaya ve uzaklaştırmaya çalıştığı kişiyi Cumhurbaşkanımız yanına çağırmış ve derdin sıkıntın nedir diye sormuş.

Bunun üzerine yanına çağırdığı vatandaş; “Ben Ak Partiliyim. Benim hakkımı yediler, kimse beni dinlemiyor, kimseye ulaşamıyorum. Ancak bana siz yardımcı olursunuz. Sizden başka kimseye güvenmiyorum" dedi.

BEN ONA GÜVENMİYORUM!

Cumhurbaşkanımız da cevaben 'DOSYANI BAKANA VER BAKARIZ' dediği. Vatandaş yine cevaben Cumhurbaşkanımıza 'BEN ONA GÜVENMİYORUM BUNLARIN HİÇBİRİSİ İŞİMİ YAPMAZ. MALIMIN ELİNDEN GİTMESİNE PARTİLİLERİMİZ SEBEP OLDU' dediği. Cumhurbaşkanımızda cevaben 'BEN İLGİLENECEĞİM MERAK ETME' dediği ve vatandaşı ikna ettiği söyleniyor."

Sözkonusu analizin tamamını okumak için TIKLAYIN

TARIMDAN HABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anca gidersin
Anca gidersin - 3 yıl Önce

Geldiğinden beri olumlu bir icraat yapamadın. İş bilmez, ziraat bilmez, bakanlığı tanımaz kibir abidesi büroklarınla bakanlığın canına okudun. Seni hiçte iyi anmayacağız. Yaptığın kötülükleri Allaha havale ediyorum.

Faruk bey
Faruk bey - 3 yıl Önce

Yem fiyatı yükselirken eti düşürmeye çalışan bir bakandı çiftçinin dostu değil düşmanıydı

- 3 yıl Önce

Bakan bilgisiz, Müsteşar bihaber, Bakan Yrd. ilgisiz, Bürokratlar VASATIN bile çok altında üçüncü beşinci sınıf ahbap çavuş olursa çok bile kaldılar. Memleket tarımına yazık oldu çok yara aldı. Yeni Bakan bu enkazı nasıl temizleyecek bakalım Allah kolaylık versin. Üst düzey bürokratlarında yarından tezi yok şerefleriyle istifalarını sunmaları vatan menfaatinedir. Umarım arsızlık yapıp kalmak için dönme dolap gibi dönmezler.

Mazlumun ahı yerde kalmadı
Mazlumun ahı yerde kalmadı - 3 yıl Önce

Koltuğu neden kaybettiniz biliyormusunuz? Sayın Bakan;Adaletli olamadını, kurumlara aradığınız yöneticiler insanların ekmekleri ile oynadılar engel olmadınız işten çıkan insanlardan bazıları çocuğuna süt parası bulamadı, evlerine icra geldi iş bulamadı ah aldınız Sayın Bakan AH...

Hos Geldiniz Sayin Bakanim
Hos Geldiniz Sayin Bakanim - 3 yıl Önce

Yeni Bakanimiz SanliUrfa'da iz birakmistir.Oyleki mucadelesi ve performansiyla Turkiye'de taninmaktadir.Eti'sutu, ekmegi ve baligin problemlerini cozemeyen, bakanligi liyakatsizlerle ve iyi niyetli olmayan mahut bir grubla idare etmeye calisan Faruk Celik gitmistir.Bu gidis derin bir gidistir.Bir taraftan makam delisi tek sevdasi yukselme olan Bakanin kendisinin deyimi ile "Allahtan korkmadiniz 360 milyon harcadiniz" Ama bu 360 milyonluk binayi hicbir arastirma ve politika uretmeyen ancak guzel gargara yaparak laf ureten bir gn mdure tahsis yapan,diger genel mudurluklerde adeta tabanini ezen,yok eden bir bakanin kalmasi zaten teamullere aykiri idi.Kendisine basarilar diliyorum.Bu vesile ile Urfanin yuzaki Bakanimiza hosgeldiniz diyorum

nakavt
nakavt - 3 yıl Önce

midesine aldığı yumruklardan sonra nakavt oldu. Helal Tayyip Reis.

SEBEP
SEBEP - 3 yıl Önce

Esas sebep iş bilmez avukat işletmeci sporcu iskurcuyla tarım Bakanlığını yöneteceğini sandı ama adanada protesto edildi urfa da yuhalandi ve sonu geldi.

ceket
ceket - 3 yıl Önce

farukcelik gittiği gün ceketimi alır giderim diyenler....


banner151

banner251