" />

Tarım Bakanı Fakıbaba’dan: Kudüs açıklaması!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak alma kararına sert tepki gösterdi. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağını belirten Fakıbaba, İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türk'ü ile Arap'ı ile Kürt'ü ile tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikileceğini göreceklerdir" dedi.

Tarım Bakanı Fakıbaba’dan: Kudüs açıklaması!
banner282

Ardahan'da bir takım ziyaretlerde bulunan Bakan Fakıbaba, burada yaptığı açıklamada, “İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türk'ü ile Arap'ı ile Kürt'ü ile tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikileceğini göreceklerdir" diye konuştu,

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN KIRMIZIÇİZGİSİDİR

Fakıbaba, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs açıklamasının hukuksuz, insanlık vicdanını yaralayan ve bölgedeki sorunları derinleştiren bir açıklama olduğunu söyledi. "Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere, Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir" diyen Fakıbaba, bunun bölgede barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğuna dikkati çekti.

SELAHADDİN EYYUBİ RUHUNUN DİRİLİP KARŞILARINA DİKİLECEK

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacağını dile getiren Fakıbaba, kabul edilemez karardan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini vurguladı. Fakıbaba, "İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türk'ü ile Arap'ı ile Kürt'ü ile tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikileceğini göreceklerdir. Türkiye'nin, insanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız" değerlendirmesini yaptı.

TÜRKİYE KUDÜS'E SAHİP ÇIKACAK

Fakıbaba, dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inandıklarını söyledi. ABD'nin bu kararının, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürü olduğunu belirten Fakıbaba, şunları kaydetti: "Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız."

YORUM EKLE