Tarım Bakanı Fakıbaba: Çiftçiden 1 kuruş para alınmayacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kredi verirken çiftçiden 1 kuruş para almayacaklarını belirterek “30 bin lira hibe alan adam, niye 15 bin lira harcasın. Yarından itibaren TKDK ve birimlerimize kesinlikle proje parası yok, bu bir emirdir' dedi.

banner255
Tarım Bakanı Fakıbaba: Çiftçiden 1 kuruş para alınmayacak!
banner200

Ardahan'da tarım sektörü değerlendirme toplantısına katılan Bakan Fakıbaba, ''Kimseye proje çizdirmeyeceğiz ve bizim kendi tip projelerimiz olacak Vatandaş geliyor ve belki de okuma yazması yok. Doğal bir olay değil mi? Ama diyorsun, git proje yaptır. Oradan parayı alıyor, parayı projeye veriyor ve bizde destek vermediğimiz zaman adamın cebinden 10-15 bin lirası çıkmış oluyor. Ben olmuş olsam devlete kızar mıyım, kızmaz mıyım, ben olsam bu Bakanlığa küser miyim; küsmez miyim. Vallahi küserim, bundan sonra desteklemelerde öyle dosya parası falan filan yok kardeşim. Desteklemelerde proje parası yok? Fabrika yaptırıyor eyvallah gitsin projesini yaptırsın. Ama basit bir ahır projesi, yani elinde belirli norm projeler olur: 50 veya 100, 200 neyse. Dersin kardeşim budur. Bende bu kadar mühendis varken ben niye vatandaşı başka yerlere yönlendireyim" değerlendirmesinde bulundu.

PROJE PARASI YOK BU BİR EMİRDİR

Fakıbaba, tarım il müdürlerinin çiftçilerin eri olması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Oraya gelecekler keyif için orada çaylarını içecekler, kahvelerini içecekler, orada dinlenecekler ve orada mümkün olduğu kadar vatandaşın biz hizmetkârıyız. Vatandaş olmazsa biz olmayız arkadaşlar. Onun için arkadaşlar zorlaştırmayın, kolaylaştırın. Eğer destek vermeyeceksek ve bu adam 10-15 bin lira harcamışsa ben olsam kızar mıyım, kızmaz mıyım! Sen olsan kızar mısın, kızmaz mısın? AK Parti hükumeti bunu böyle mi istiyor, yok. 30 bin lira hibe alan adam niye 15 bin lira harcasın. Yarından itibaren TKDK ve bizim birimlerde kesinlikle proje parası yok bu bir emirdir.''

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
TKDK ne oldu
TKDK ne oldu - 4 yıl Önce

TKDK nin başkanı Meral hanım ise isabetli olmuş. Hayırlı olsun.

kime dedi
kime dedi - 4 yıl Önce

bu kurum başkanı olan ahmet antalyalıya mı yoksa yerine atanacak olan yeni başkana mı söylemiş halen anlamadım?

Hani TKDK baskani
Hani TKDK baskani - 4 yıl Önce

Hani Ahmet Antalyalı görevden alınacaktı geçen hafta, biri Meral gelecek diyor diyeri görevden alınmayacak diyor. Bir karar verin. Önceden de dedim. Olan bizim adak adadigimiz kurbanimiza olacak, hayvan 2 aydır banyoda mahsur kaldı. Başkan değişecek diye.

Davut
Davut - 4 yıl Önce

Allah ım tarım bakanımıza çok kkk yardım etsin

- 4 yıl Önce

Sayın bakan iyi umut tacirliği yapıyor. Yukardan emrediyoda tkdk gene bildiğini okuyacak gereksiz yaptırdikları harcamalarla enaz iki kat fazla yatırım yaptırılırdı. Mütahit zengin etmeden başka bişey yapmadılar. Bide kendilerine iyi maaş aldılar. Onlar 2 senede çağrı kapatip yeni proje çağrisina çıkamadılar ki tip proje hazırlayacak kabilyet ne gezer.

tkdk
tkdk - 4 yıl Önce

meral için iyi diyen adam bu işten zerre kadar anlamıyor demektir meral tkdk ya yapılacak en büyük kötülüktür

Kurallar
Kurallar - 4 yıl Önce

Sayin bakanim o fotograftakiler kim ya,bu ne komiklik.Biz size inaniyoruzda siz gelin once su degisimi yapin.Biliyoruz sizin icin bu oyunculardan kurtulmak zor olacak,ama bu bozuklugu faturasini ak partiye yikacaklar.

- 4 yıl Önce

helal olsun bakan dedigin böyle olur


banner151

banner251