" />

Tarım Bakanı: Eli nasırlı çiftçi için varız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, masa başında oturarak tarımın bir yere getirilemeyeceğini belirtti. Sahada, tarlada, merada, ahırda olacaklarını ifade eden Çelik, "Memur olsan, bakan olsan ne olacak insanlara tepeden baktıktan sonra. İnsanlara tepeden bakmak yok. İl müdürümüz başta olmak üzere ilçe müdürlerimiz, tüm personelimiz, buralara gelen, tarımla ilgilenen eli nasırlı olan kardeşlerimizin dertleriyle dertlenecek" dedi.

Tarım Bakanı: Eli nasırlı çiftçi için varız
banner282

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Erciş ve Edremit ilçe müdürlüklerinin hizmet binalarının açılış törenine katıldı.

Van'da yapılacak toplantılarda tarım alanında atılması gereken adımları konuşacaklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Müdürlük binalarımız hizmet açısından önemlidir. Tarım dediğimiz sektörün, işin merkezi bu binalardır. Çalışma arkadaşlarımız bu binalarda sağlıklı ortamlarda istihdam edilirse kente büyük katkı sağlayacaktır. Bu binaları buradaki arkadaşlarımız ve Van halkı hak ediyor. Milletimiz de bu imkânlarla hayırlı hizmetlerin üretilmesini, personelin vatandaşların derdiyle dertlenmesini, güler yüzle muamele etmesini bekliyor.

Memur olsan, bakan olsan ne olacak insanlara tepeden baktıktan sonra. İnsanlara tepeden bakmak yok. İl müdürümüz başta olmak üzere ilçe müdürlerimiz, tüm personelimiz, buralara gelen, tarımla ilgilenen eli nasırlı olan kardeşlerimizin dertleriyle dertlenecek. Sorunu yalnız burada çözmeyecek. Gerekirse araziye gidecek. Masa başında tarım olmaz. Masa başında oturarak tarımı bir yere getiremeyiz. Sahada, tarlada, merada, ahırda olacağız ve böylece tarımı yeniden gelinen noktadan daha ileriye taşımış olacağız."

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teknik bir öneri
Teknik bir öneri - 5 yıl Önce

Sayın bakan, ziraat mühendislerini destekleme ve ÇKS evraklarına boğulan masa memurları durumundan kurtarın, sahada olsunlar, önce tecrübe kazansınlar, ancak sonra faydalı olabilirler. Çok önemli diğer bir konu da meslek içi eğitim yoluyla ; her il ve ilçede ürün desenine göre teknik eleman yetiştirilmelidir. Emekli ziraatçı

domates
domates - 5 yıl Önce

Tarımda istikrar üreticiyi artırmakta degil uzun vadede ihracatı teşvik etmek sağlamak ve bunları arz talep dengesine göre ayarlamaktır onemli olan memur sayısını çogaltmak degildir çiftci traktörünü satarsa bankaya borca imzaya atarsa cocuklarına
Ekmegi bulamadan yatarsa emin olun o koltuga oturttugu kadar kaldirmasınıda bilir sabır iyidir ama bir çiftci bir domates üreticisi olarak son demlerindeyiz

ayarlamaktadır zaman yeni binalarla memur sayısını arttırmak degil çiftcinin özellikle küçük ölçekli çiftcinin

Hiç ümidim yok biz bittik
Hiç ümidim yok biz bittik - 5 yıl Önce

İnanmıyorum size çünkü bizi iflasın eşiine getirdiniz hakkımı helal etmiyorum emek hırsızları iz.

sorunlar
sorunlar - 5 yıl Önce

Sayın bakanım sanırım yavaş yavaş çiftçinin sorunlarından haberdar oluyornuz yada oluyor gibi yapıyorsunuz ama ilerleme var ;öncelikle şu AB standartlarını bırakmamız gerek bırakmak derken de büsbütün değil bize zorla kabul ettirilme çalışılanlar; biz öncelikle ABnin avrupanın ulaştığı teknoloji bilgi, eğitim,donanıma ulaşmamız lazım TABİKİ DEVLET DESTEĞİ ,ÖNCÜLÜĞÜNDE zaten onlara ulaşan bir devletde,millette her şey yoluna girer ŞU Bİ GERÇEK TÜRKİYE TARIM ÜLKESİDİR ne kadar yüz çevirirseniz o kadar karşılı olacaktır!!!!

bekleyiş
bekleyiş - 5 yıl Önce

sayın bakanım genç çiftçiye faizsiz kredi verileceğini söylediniz ama hala ortada bir şey yok.bankalar böyle bir şeyin olmadığını söylüyor.doğu ve güney doğu bölgelerine yapmış olduğunuz yarıtırımları batı bölgelerine neden yapmıyorsunuz haksızlık.

recep konuk
recep konuk - 5 yıl Önce

tarımın içinden gelen konya şekere çağ atlatan torkuyu kuran ,,recep konuk gibi tarımı çağ atlatacak 1 lider varken senin gibi keseği taş sananlara bu tarım neden teslim edildi..sen tarımda zaman kaybısın.....bu arada tarım düşmanı nihat zeybekçininde bi an çnce gönderilmesi lazım......

sahibi ölen tarlalar.
sahibi ölen tarlalar. - 5 yıl Önce

sahibi ölen tarlalara neden destek verilmiyor..çiftçiler bu yüzden desteklerden bilerek mağdur ediliyor....tarla mirasçılar tarafından bölüşülmemiş ama ekiliyor dikiliyor bunu bilip yinede destek vermiyorsunuz..ve bu günden güne artıyor..ilginize...bu tarlalar ekilmiyormu...millet i neden dinlemezsiniz neden hep bildiğinizi okursunuz..

 Gine neyin pesindesiniz
Gine neyin pesindesiniz - 5 yıl Önce

Aklınıza geldiğimiz Yok ya bı tarımla ilgili kanun çıkarırsiniz önce Türkiye'de Ziraat odası ve bunun gibi bir kaç birliğin çiftçiye ne faydası tamam devlet destek veriyor doğru ben 2500 TL destek alıyorum ve bunun desteği alamadan odedigim 1500 TL şu benim param il gıda ve bankanın kestikleri belli değil testek vermesin zamlara dur desin testek bizim için vermiyor lar çok arazisi olan icin vekillerinin bazılarının arazisi var