Tarım Bakanı Çelik’e ‘Tarım Kredi’ gensorusu!

CHP, Tarım Kredi Kooperatiflerinin zarara uğratıldığı gerekçesiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik hakkında gensoru önergesi verdi.

Tarım Bakanı Çelik’e ‘Tarım Kredi’ gensorusu!
banner200

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan gensoru önergesi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

YOLSUZLUK HABERLERİ İLE GÜNDEME GELİYOR

Son birkaç yılda Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün çiftçilere ve Türk tarımına yaptığı katkılar yerine usulsüzlük ve yolsuzluk haberleri ile gündeme geldiği ifade edilen önergede, şunlar kaydedildi:

"Bakanın görevini ihmal ettiği, sorumluluğunun gereğini yerine getirmediği, Tarım Kredi Kooperatiflerinin zarara uğratılmasına göz yumduğu, bu nedenle tüm halkımızı ve özellikle de çiftçilerimizi mağdur ettiği, zarara uğrattığı açıktır. Saydığımız tüm bu gerekçelerden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik hakkında Anayasamızın 98 ve 99'uncu, İçtüzüğünün 106'ncı maddeleri uyarınca gensoru açılmasını saygılarımızla arz ve teklif ederiz."

PARTİZANCA TUTUM SERGİLENDİ

Gensorunun gerekçesinde ise Tarım Kredi Kooperatiflerine ilişkin yolsuzluk yönetim kadrosunun maaşları, yandaş atamalar gibi iddialara işaret edilerek, Asya Emeklilik hisselerinin yüzde 98'inin Tarım Kredi Kooperatifince satın alınmasıyla kooperatifin, devir alınan şirkete yeni bir isim bulmak için 9-14 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20 bin TL'lik bir isim yarışması açtığı, ancak yarışmanın üzerinden aylar geçmesine rağmen, yarışma sonuçlarının açıklanmadığı bildirildi.

Söz konusu yarışmanın duyurulması için bir reklam ajansına da 660 bin 800 TL ödendiği belirtilen gerekçede, şu görüşlere yer verildi:

ÇİFTÇİ MAĞDUR EDİLİYOR!

"Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumundan bir gün önce ortaklarına yönlendirme mesajı göndererek partizanca tutum sergilemiştir. Söz konusu iddialara Bakan Faruk Çelik'in duyarsız ve kayıtsız kalması ve iddialar hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmaması Tarım Kredi Kooperatiflerinde büyük bir yönetim zafiyetine yol açmış, kooperatifteki yolsuzluk ve usulsüzlük giderek artarak önemli bir kamu zararı oluşmuştur. Bakanın görevini ihmal ettiği, sorumluluğunun gereğini yerine getirmediği, Tarım Kredi Kooperatiflerinin zarara uğratılmasına göz yumduğu ve sonuçta halkımızın ve özellikle çiftçilerimizin mağdur edildiği çok açıktır."

KAYNAK: MEMURLAR.NET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever Bakanımız
Vatansever Bakanımız - 5 yıl Önce

Burada asıp kestiğiniz bakanın urfada terör yandaşı partiyi nasıl YERLE BİR ETTİĞİNİ ve doğuya nasıl güç kazandırdığını UNUTMADAN YORUM YAPIN !! Batıda şımarıklık edenlerden yada onlar gibi olmayın !!

TKK ne zaman Bakanlığa geçti?
TKK ne zaman Bakanlığa geçti? - 5 yıl Önce

Hayırdır arkadaşlar Tarım Kredi Kooperatifi adı üzerinde kooperatif ne ara Bakanlığa bağlandı.Kanunen kamyoncular kooperatifinden farkı yok.Artık suçlayıcı haberleri bırakalım

Reklam fiyatlarını bilmeden..
Reklam fiyatlarını bilmeden.. - 5 yıl Önce

Türkiyede reklam fiyatları bellidir.Chp li yetkilii sıkıyorsa 20binliralık ödül için bütün Türkiyede 10binliraya reklam yap yapabiliyorsan!

onca reklam ucuz bile
onca reklam ucuz bile - 5 yıl Önce

Bu sitede eski tarnet genel müdürü bi web sitesi için 800.000 tl verdi diye alkış tutanlar vardı. Aynı paraya tv de bütün gün reklam dönüyo bilmem anlatabildim mi

Bakan Ne alaka
Bakan Ne alaka - 5 yıl Önce

Mecliste iş bilmez cehapeliler neyi kime sorcaklarından pek haberdar değiller heralde. Bakan ne alaka !

kim kime
kim kime - 5 yıl Önce

Tarım Kredi TArım Bakanlığına bağlı değil ama genel müdürü bağlı hemde 40 düğümle yemesi içmesi nefes alması hepsi bakanlıktan organize kendi başına bir iş yaptığı yok. Her ağzını açtığında bakan istedi-bakan istemedi her işe aynı cevap. Malum yönetim kurulu Allah lık denetçilerin ise hiçbir şey umurunda değil. Bu kurum kime emanet ve kimden hesap sorulacak . Kurumun 1 senede altı ustune geldı her gun bır haber her gun bir skandal ses çıkarılmasın mı? Sayın Cumhurbaşkanım bu kuruma el atın çiftçiye omuz verin yazık günah oluyor. TWek umut sizsiniz

Yakında Kamuoyunda
Yakında Kamuoyunda - 5 yıl Önce

Bacanak BA nın yalanı ve geçmişi belgeleri ile birlikte yakında kamuoyuna Türk çiftçisi ve kurum çalışanlarına duyurulacaktır. Yalancının mumunun yatsıya kadar, yanlış hesabın da Bağdata kadar yolu vardır. Şirket kim kime olmuşken Türk çiftçisi ve benim gibi 25 yıllık emeği geçen herkes sizlere müsade etmeyecektir.

Tabi canım
Tabi canım - 5 yıl Önce

Koperatif adı üstünde tabi bakanlığa bağlı değil. Bu sebeplede bakanın bir ilgisi de yok :) Bakana yüklenmeyin çok. Atanacak mı atanmayacak mı zaten belli değil stres var.


banner151

banner251