Tar-Gel, zulme dönüştü!

TAR-GEL çalışanları bulundukları bölgelerde karşılaştıkları sorunları Tarımdan Haber'e anlattılar. Başta alt yapı yetersizlikleri olmak üzere en önemli sorunlarını tayin ve özlük haklarda kendilerine büyük adaletsizlikler yapıldığına dikkat çeken Tar-Gel çalışanları, yaşadıkları sorunlara ve adaletsizliklere karşı Bakanlığın duyarsız kaldığını bildirdi.

Tar-Gel, zulme dönüştü!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Başta alt yapı yetersizlikleri olmak üzere en önemli sorunlarını tayin ve özlük haklarda kendilerine büyük adaletsizlikler yapıldığına dikkat çeken Tar-Gel çalışanları, yaşadıkları sorunlara ve adaletsizliklere karşı Bakanlığın duyarsız kaldığını bildirdi.

SÜREKLİ KÖYDE ÇALIŞMAYA MECBUR BIRAKILIYORUZ!

ÇAĞLAR IŞIK: 4 yıldır Çorum İl Tarım Müdürlüğüne bağlı merkez Salur köyünde Su Ürünleri Mühendisi olarak görev yapıyorum. Kadro aldığımız halde merkezdeki çalışan arkadaşlarımızdan tayin ve özlük haklar konusunda çok farklılıklarımız var. Görevde yükselme hakkımız yok. Sürekli köyde çalışmaya mecbur bırakılıyoruz.

Çalıştığım köyde alt yapı yetersiz. Derme çatma kahve köşelerinde çalışıyoruz. Çiftçiye bilgilerimiz afakî kalıyor çünkü köylünün gözünde bir değerimiz yok. Sayın Bakanımız artık bizim yaşadığımız bu sorunları görsün lütfen.

KÖYLERDE BAŞIMIZI SOKACAK BİR EV BİLE BULAMIYORUZ!

AYFER AKBABA: Kütahya merkeze bağlı Seyit Ömer beldesinde 1.5 yıldır görev yapıyorum. 5 köye daha bakıyorum.

Köylerde çiftçiye, ürünlerin tanıtımı, tarım ilaçlarının güvenli kullanımı başta olmak üzere her türlü yardımda bulunmaya çalışıyoruz. Seminerler veriyoruz.

Çalıştığımız alanlarda alt yapı bakımından ben yine şanslı personellerdenim. Benim hiç olmazsa Seyit Ömer beldesindeki belediyenin alt katında belediye çalışanları ile paylaştığım bir odam var. Ama bu odayı da bulamayan binlerce arkadaşım var. Karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de köylerde ev bulamıyoruz. Bakanlık, köylerde ikamet zorunluluğu getiriyor ama Tar-Gel çalışanı o köyde başını sokacak bir ev bulamıyor.

KÖYÜN MÜHENDİSİ DEĞİL KÖYÜN KIZI OLDUM!

SATI KARACAÖZPAMUK: Çorum'un Merkeze bağlı Büyük Düvenci köyünde ziraat mühendisi olarak çalışıyorum. 12 yıldır bu köydeyim. KÖY-MER ile göreve başladım, TAR-GEL ile devam ediyorum. Köylü ile köylüleşmek için değil önder olmak için gitmiştim ama köyün mühendisi değil, köyün kızı oldum.

Sosyal yaşantı bakımından mühendis statüsünde çalışamıyoruz. Teknik ve mesleki anlamda bir problem yok ama alt yapıda çok sıkıntı var. Örneğin iki çocuğum var bunların eğitimi sorun, barınma, elektrik, su her şey sorun. Tar-Gel çalışanlarının köylerde kalma zorunluluğu getiriliyor. Çiftçiye hizmet vermek demek o köyde kalmak demek değildir. Ancak bunu bir türlü anlatamıyoruz. Sonuç olarak biz Tar-Gel'e son verilerek normal bir mühendis statüsünde çalışıp hizmet vermek istiyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
köy?
köy? - 6 yıl Önce

Bu arkadaşları köyde gören olmamıştır, böyle açıklamaları yapmaları çok komik gerçekten, Eee insan torpilli olunca köye de gitmez daireye de evde oturup play station oynar... Birileri de bunlara sahip çıkar işte.

sen nerden bilcen
sen nerden bilcen - 6 yıl Önce

Dostum sen ne saçmaliyorsun ya.10000 kişinin yaşadiklarini yalanliyorsun.Arkadaşim benim yaşadiklarim ne ozaman.Köyde yaşiyoruz benim cocugum okula gidecek eşim merkezde çalişiyor ben köyde yaşiyorum.bürom ise köy kahvesi benim yasadiklarimi bi ben bilirim ne sacmalayip konuşuyorsun

sen ne biliyorsunda konusuyorsun
sen ne biliyorsunda konusuyorsun - 6 yıl Önce

Köy isimli kullanici seni işsizlik kafani kariştirmiş bilmediğin konuda bile mağdur olan insanlari suçluyorsun.Dürüst bi adam olsan devlete magduriyetini anlatan bunun için köyden taa ankara gitmiş hakkini arayan insanlar pislik atmazsin.Sen ne gordun ne bildin ne çektin de yorum yapiyorsun.

banner151

banner251