Tar-Gel Projesi kaldırılıyor

Tarım Bakanlığı'nda kanayan bir yara olan Tar-Gel Projesi'nin sonlandırılması için düğmeye basıldı. Bu proje kapsamında çalışan 10 bin 300 veteriner hekim ve mühendisin yaşadıkları sorunların hat safhaya çıkması bu konuda bir adım atılmasına neden oldu.

Tar-Gel Projesi kaldırılıyor
banner200

ÖZEL HABER

Hükümet ile memurlar arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde, Tar-Gel çalışanlarının sorunlarına bir çözüm bulunmasına karar verildi. Tarım ve orman hizmet kolunun yetkili sendikası Toç Bir-Sen ile Kamu İşveren heyeti arasında bağıtlanan 3'üncü dönem toplu sözleşme metnine göre Tar-Gel Projesi yeniden değerlendirilecek.

Buna göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toç Bir-Sen bir çalışma başlatarak, Tar-Gel Projesini yeniden ele alacak. Bu çalışmanın da 2016'nın sonuna kadar bitirilmesi amaçlanıyor.

SENDİKA, KESİNLİKLE SON VERİLMESİNİ İSTİYOR

Toç Bir-Sen, bu çalışmada Tar-Gel Projesi'ne son verilmesini talep ediyor. Bu proje kapsamında ilçenin köylerinde çalışan mühendis ve veteriner hekimlerin ilçe müdürlüklerine, illerin köylerinde çalışanların da il müdürlüklerine hiçbir işleme gerek kalmadan atamalarının yapılmasını isteyen Toç Bir-Sen, böylece 10 bin 300 Tar-Gel'li çalışanın, 4A'lı meslektaşları gibi mesleki haklarına kavuşmasını savunuyor.

Sendika yetkilileri, çözümün bu yönde gerçekleşmesi için kararlı olduklarını belirtirken, çalışmanın başlatılması için de Bakanlıkla girişimlerin bulunulduğu kaydediliyor.

Edinilen bilgilere göre çalışmanın 2016'nın sonuna kadar sürmeyeceği, ilk 6 ay içinde sonuçlandırılabileceği ifade ediliyor.YORUM EKLE
YORUMLAR
tarımci isimli totoş
tarımci isimli totoş - 6 yıl Önce

tarımci isimli totoş sen targelden ne anlarsın

hepsi yalan
hepsi yalan - 6 yıl Önce

targellilerin, nazı, tizi hepsi yalan. il ve ilçe müdürlüklerinde targel ayırımı yok, üstelik bu kapsamda çalışanlar buradan işe gimek için can atarlardı. sözleşmeliyken kadro alacaklarını hayal etmezlerdi o da oldu. şimdi bunu da beyenmeyen bu targelli vatandaşlar şimdi de bir sürü yalanlarla kendilerinin ötekileştirildiklerini yok efendim ikinci sınıf olduklarını falan yalanlarla yeni bakanın ve ekibinin kafasını karıştırmaya çalışırlar. Kal dı ki hepsi için demiyorum ama bunların çoğu 90'lı yıllardan sonra ziraat ve veterinerliği okumuş yada bitirmiş ve bir iki matematik fen sorularını çözmüş haybeden üniversite okumuş insanlardır. Ki bu fakültelerin kaliteli oluşu eskiden di şimdi her köye veterinerlik ve ziraat fakültesi açılmış. bu okullardan artık üniversite kazanamayanlar mezun oluyor ( eski sınıf öğretmenliği gibi)...

ne zorunuza gitti be :)
ne zorunuza gitti be :) - 6 yıl Önce

Bakıyorum da ne çok zorunuza gitmiş, targelin bittiği haberi. Hepsi yalan diye isim yazmışsın, yalandan yorum yapmışsın arkadaş. Öyle senin dışardan gördüğün gibi bir iki matematik fen sorusuyla olmuyo bu işler. Oturup KPSS çalışıcaksın. Biz 10000 targel personeli olarak varız tekrar KPSS ye girmeye. Peki sen ve senin kafandakiler var mısınız?
Siz önce bi kapasite raporu alın...

...
... - 6 yıl Önce

Yav he he

4b liler ne olacak
4b liler ne olacak - 6 yıl Önce

Targelli olup 4b li sözleşmeli olarak çalışan yaklaşık 500 kişi var. Bunların durumu ne olacak hiç bilgi vermiyorsunuz.

...
... - 6 yıl Önce

Yav he he aynen

antinkuntin
antinkuntin - 6 yıl Önce

he yaw he..

- 6 yıl Önce

He he he


banner251