Sanayici yer bulamıyor Tarım Bakanlığı hipodrom yaptırıyor!

Görevi hayvancılığı ve tarımı geliştirmek olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Antalya'da at yarışları için hipodrom inşa ediyor. Vatandaşın tepkisine rağmen 3 ay önce inşasına başlanan hipodroma 109 milyon 418 bin lira ödenek ayrıldı.

banner255
Sanayici yer bulamıyor Tarım Bakanlığı hipodrom yaptırıyor!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Antalya'da Organize Sanayi Bölgesi'ne at yarışları için hipodrom inşa ediyor. Yeni fabrika kurmak isteyen sanayiciye yer verilmemesine rağmen bakanlık, hipodrom için Döşemealtı'nda 109 milyon lira bütçe ile 813 bin 712 m2'lik yer ayırdı.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN YANINA YARIŞ PİSTİ!

Erbakan Hoca'nın yaptığı Organize Sanayi Bölgesi'nin, yan tarafında başlatılan inşaatın durdurulmasını isteyen bölge halkı, “at yarışları için oyun alanları değil, üretim yapacak fabrikalar istiyoruz" diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

2007'DEN BUYANA GÜNDEMDE!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2007 yılından bu yana birkaç kez ihaleye açtığı hipodrom projesinin 2017 Şubat ayında yapılan son ihalesi ile TJK (Türkiye Jokey Kulübü) resmen inşaat süreci başlattı.

Önceleri bölge halkının yoğun tepkisi ile karşılaşan yetkiler çözümü, hipodromda istihdam edilecek personelin civar köylerden temin etme vaadinde buldu.

SANAYİCİ YER BULAMIYOR!

Erbakan Hoca'nın yaptığı Organize Sanayi Bölgesi'nin yanında başlatılan proje için 109 milyon lira ödenek ayrıldı. Yeni fabrika kurmak isteyen sanayicinin Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer bulamamasına rağmen bakanlık, hipodrom için Antalya Organize Sanayi bölgesinin hemen yanında 813 bin 712 m2 yer ayırdı.

SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU!

240 gün içinde bitirilmesi planlanan kumar fabrikasının, hayvanlardan sorumlu bakanlık tarafından yapılması ise sosyal medyada alay konusu oldu. Şans oyunları için dev bütçelerin hazırlanmasından rahatsız olan vatandaşlar, “at yarışları için oyun alanları değil, üretim yapacak fabrikalar istiyoruz" diyerek yetkililerden çalışmanın durdurulmasını talep etti.

ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ

Antalya'ya yapılacak hipodrom projesi için en ciddi tepki Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen'den geldi. Düzen, “Ak Parti hükümeti öyle projeler ortaya koyuyor ki, hangi akla hangi mantığa hizmet ettiklerini anlamakta güçlük çekiyoruz" dedi.

Hükümetin müslüman mahallesinde salyangoz satmasına müsaade edilmemesi gerektiğinin altını çizen Düzen, “Bu konudan en çok Ak Parti'nin muhafazakâr tabanının rahatsız olacağını düşünüyoruz.

BAKANLIK TEPKİLERE ALDIRIŞ ETMİYOR!

Saadet Partisi olarak bizler bu projenin durdurulması için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. İktidar partisinin yetkilileri ile görüştük, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü ile irtibata geçtik, Antalya'daki sivil toplum kuruluşlarına durumun vahametini anlatıp gerekli tepkinin gösterilmesini istedik.

Ayrıca gerek İl Başkanlığımızın sayfalarından gerekse şahıs hesaplarımızdan sosyal medyadan konuyu halkımızın dikkatine sunduk. Fakat bu süreçte özellikle Bakanlık ve iktidar partisinden maalesef ciddi bir geri dönüş alamadık" dedi.

HALKIN GÜNDEMİNDE TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ehli vicdan hemen her kesimden bu projeye yönelik ciddi tepkiler geldiğini söyleyen Düzen, “Bizler Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı olarak konuyu devamlı surette halkın gündeminde tutmaya çalışıyoruz. Bu gayretler neticesinde inanıyoruz ki, bu projenin durdurulması için ciddi bir kamuoyu oluşacaktır.

AK PARTİ TABANINDA DA RAHATSIZLIK VAR

Evet, proje inşaat haline döndü. Şuan makinalar çalışmaya başladı. Ama arazideki çalışmalardan edindiğimiz izlenimler neticesinde projede henüz önemli bir aşama kaydedilmedi. Bu süreçte Ak Parti tabanında konunun çok konuşulduğunu ve ciddi rahatsızlıkların olduğunu biliyoruz.

Bu rahatsızlıkların dalga dalga büyümesi sonucu inşallah hipodrom projesi askıya alınacaktır. Bu noktada şunu da ifade etmeden geçemeyeceğiz. Maalesef muhafazakâr cenahın Ak Parti hükümetine yönelik muhalefeti hep cılız kaldı, bu tür durumlarda hiçbir zaman esaslı bir duruş sergileyemediler.

Umarız hipodrom konusunda bu böyle olmaz. Vicdan sahibi herkes, yapılan bu yanlış yatırımın karşısında olduğunu gösterebilecek cesareti kendisinde bulur. Çünkü bu işler kişilerin üzerine vebal yükleyen işlerdir" diye konuştu.

KAYNAK: TOLGA SAÇIKARALI / MİLLİ GAZETE

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapitalizm
Kapitalizm - 4 yıl Önce

Onlar için önemli değilki artık toprak zaten Türkiye'nin yarısından çoğu toprakların borçlu ve istediği emele ulaşmalarına az kaldı global sermaye icradan alacak ülkeyi krize sokup ucuz ucuz amaç buydu ve oldu topraklar bankaların bankalar özelleşti ve bir ziraat halk ve vakıf bank kaldı onlarda gittimi yallah Tayyip kaçar biz maraba olarak iş arıcaz oyunu çözün artık şirketler yapıyor para karşılığında siyasileri satın alıyor komisyon dediğimiz muhabbet bugün tarım kredi koperatifinde bile var sistemsel olarak

banner151

banner251