Pakistan Büyükelçisinden Pakdil’e ziyaret!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Vekili Dr. Nihat Pakdil Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sohaıl Mahmood'u makamında kabul etti.

banner255
Pakistan Büyükelçisinden Pakdil’e ziyaret!
banner200

Büyükelçi Mahmood, 16 Nisan 2015 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye-Pakistan 2. Dönem Tarım Yürütme Komitesi toplantısını değerlendirmek üzere Müsteşar Pakdil'i ziyaret ettiklerini söyledi. Kendilerini kabul ettiği için Pakdil'e teşekkür eden büyükelçi Pakistan'da hayvancılığın çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek özellikle Şap hastalığı gibi hayvan hastalıklarından muzdarip olduklarını vurguladı. Bu konuda Türkiye'nin var olan desteğinin devam etmesini isteyen Büyükelçi Mahmood, zeytin yetiştiriciliği konusunda da tecrübelerinden faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Büyükelçi, son olarak da TİKA ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde Pakistan'ın belirleyeceği ve ihtiyaç duyduğu tarımsal konularda Pakistan için eğitim programı düzenlenmesini talep etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Vekili Dr. Nihat Pakdil de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2014 Ağustos ayında beraberinde bir heyet ile Pencap eyaletine bir ziyarette bulunduğunu söyledi. Daha sonra Şap hastalığı için aşı üretim tesisi kurulması için Türkiye'den uzmanların Pencap'a gittiğini ifade eden Pakdil, bu tesisin kurulmasının ardından aşı üretim aşamasında da Bakanlık olarak her türlü teknik yardımı sağlanabileceğini dile getirdi.

Müsteşar Vekili Dr. Nihat Pakdil zeytin yetiştiriciliği konusunda da ülkemiz tecrübelerini paylaşabileceklerini belirtmiş ve ilk aşamada buradaki zeytin yetiştiriciliği faaliyetlerimizi yerinde incelemek üzere Pakistan'da uzmanların gelebileceğini söyledi.

Ayrıca Pakistan'ın eğitime ihtiyaç duyduğu spesifik konuları belirlediği taktirde her türlü yardımı sağlanacağını kaydetti.


YORUM EKLE
banner151

banner251