" />

Pakdemirli: Ucuz eti sosyal sorumluluk olarak görüyorum

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ucuz eti sosyal sorumluluk olarak gördüğünü belirterek, “Türkiye'de 81 ilde teşkilatı olan üç büyük markette 29 lira kıyma, 31 lira kuşbaşı et satışları devam etmekte. Bunu da devam ettirebildiğimiz sürece devam ettirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Pakdemirli: Ucuz eti sosyal sorumluluk olarak görüyorum
banner200

Ege Ekonomik Forumu'nda konuşan Bakan Pakdemirli, "Önümüzdeki 6 ay içerisinde kasaplık hayvanla ilgili herhangi bir ithalatımız olmayacak. Bunu net söyleyebilirim ama Türkiye (tüketimini) 6 kilodan 15 kiloya çıkarırken üretimini yüzde 70 artırmış. Bugün itibarıyla tüketici tercihleri proteinde bir miktar daha ette olduğu için bizim bu konuyla ilgili ithalat bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırmamız 3 senelik bir program. 2021 yılı içinde biz artık 'tamamen Türkiye bu konuda ithalata bağımlı olmaktan kesinlikle çıkacaktır' diyebiliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDAN HABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyal bakan
Sosyal bakan - 3 yıl Önce

Niye bize bir üretici üreticiyi düşünen bakan gelmez hep sosyal Se n tarım bakan isin birazda tarım ve hayvancılığı düşün. 1 kg eti kaç paraya üretiyoruz haberin var mı sosyal bakan

- 3 yıl Önce

Bir tane Tarım Bakanıda çıksın ''Benim Personelim'' desin. Personelimin sorunlarını çözeceğim desin. Personeline bu kadar uzak olan bir başka bakanlık yoktur bence.

Ne diyelim
Ne diyelim - 3 yıl Önce

Allahinizdan bulun mahfolduk batirdiniz bizi

- 3 yıl Önce

biz köylüyüz kardeş kurban dan kurbana et ğörürüz 15 kğ et falan yemeyiz.sevğili tarım bakanım sosyal sorumlukda biz üreticiler yokmuyuz tek derdi üretmek olan çiftçinin içinde bulunduğu zorluklar bir yılda girdilerinin yuzde bilmem kac artan .1 lt sütün 1 bardak çay etmeyen 1kğ buğdayın 1 bardak çay, etmedigi tarım kredinin ve bankaların kullandıgı kredilerin çiftçiye yuzde kırklara varan faiz altlnda inleyen çiftçinin sosyal hayatı ne haldedir.

- 3 yıl Önce

üç dört bakan geldi hep konu pahalı et. iklim ve maliyetler açısından pahalı değil. kişi başı tüketim yılda 15 kg deniliyor.5 ila 10 lira ucuzlatsan ortalama yılda 100 lira eder. buda para değil.soğan ile ekmek de maliyetler düşürülmeliki ucuz olsun. yoksa çiftçimize baskı yaparsak onlarda üretmekten kaçıp giderler.

- 3 yıl Önce

Altı ay et ithalatı yapmayacağız demiş bakan.Yapsan ne çıkar çiftçi zarar ettiği için elindeki dişi hayvanları kestiriyor.Et üretimi Türkiye de bu yüzden ucuzladı ve arttı.Kısa süre sonra hayvan varlığı azaldığı için yeniden ithalata yönelinecek.Hep yabancı milletlerin çiftçisini biz kalkındıracağız,kendi çiftçimizi mağdur etme pahasına....

- 3 yıl Önce

Et üreticisi zor durumda bakan hala ithalat ile ucuz etin peşinde.allah akıl fikir versin

tarım kredi !!
tarım kredi !! - 3 yıl Önce

tarım kredi elini çeksin piyasa düzelir !


banner151

banner251