Pakdemirli: Türkiye yeniden şahlanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin yeni sistem ve 100 günlük İcraat Programı ile yeniden şahlanacağını kaydetti.

Pakdemirli: Türkiye yeniden şahlanacak
banner200

Çeşitli programlara katılmak üzere Manisa'ya gelen Pakdemirli, Akhisar ilçesi Selendi Ovası'nda incelemelerde bulundu. Burada domates tarlasında çalışan kadın işçilerle görüşen Pakdemirli, onlarla yer sofrasında kahvaltı yaptı. Pakdemirli, bir süre sohbet ettiği işçilerin sıkıntılarını dinledi. Daha sonra Manisa'ya hareket eden Pakdemirli, yolda gördüğü tarlalarda çalışan işçilerle görüştü, traktör kullandı.


ÜRETİCİLER EZİLMEYECEK

Ordu'da 230 bin hektar alanda üretim yapıldığını, bu yıl fındıkta rekoltenin 200 bin ton civarında beklendiğini dile getiren Bakan Pakdemirli, "Ordu ilinde fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çiftçi ile görüştü. Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi. Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır. Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi perişan etti
Tarım kredi perişan etti - 3 yıl Önce

Bakanım perişan olduk mafetti faiz faiz faiz ne alsak faiz ahırda bir tosun birde katır kaldı 5 tosun gitti valla

Oyuna gelmeyin sayin bakan
Oyuna gelmeyin sayin bakan - 3 yıl Önce

Yer sofrasina bak, tarlada calisan isci ne zamandan beri bu tür bir sofrada catal bicakla porselen tabakta kahvalti yapiyor. Su bile kapali bardak su. Yapmayin etmeyin. Chp nin samimiyetsiz iftar sofralarina benzemis. Kim bu tiyatroyu yaptiysa size, o tur insanlar yaninizdayken eskilerden bi farkiniz kalmayacak

banner151

banner251