Pakdemirli: Satılmayan kurbanlıklarda fiyatı açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kurban Bayramı'nda kurban satıcısının elinde kalan kurbanlıklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Pakdemirli: Satılmayan kurbanlıklarda fiyatı açıkladı
banner200

Kurban Bayramı değerlendirmesinde bulunan Pakdemirli, "Bayram boyunca satışları izledik, elde fazla bir stok yok gibi gözüküyor. Benim gördüğüm kadarıyla besicimiz de vatandaşımız da memnun ayrıldı. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumu'na (ESK) başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek" diye konuştu.

Elde kalan kurbanlıkların ESK'nın alacağını hatırlatan Pakdemirli, "(Kurbanlıklar) Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
EBK fiyat paradigması
EBK fiyat paradigması - 3 yıl Önce

Bakan bu elinde hayvanı kalmış kişilere yapılan eziyet oluyor...yazık günah değilmi normalde 28/30 liraya erkek malı karkas olarak alan ebk elde kalan güzelim hayvanları neden 18/20 liradan canlı kantar almıyor... vatandaş kurbanda canlı 20 liradan aşağı hayvan satmazken sana nasıl bu fiyattan verecek...bu haksızlıklara bir son verin ve Uygun fiyatla alın bu hayvanlari

banner251