Pakdemirli: Rusya Tarım Bakanı ile görüştü

Rusya temaslarına devam eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Rusya Federasyonu Tarım Bakanı Dimitri Patrushev ile görüştü. Pakdemirli, Rusya'ya kuru meyve ihracatının artması için gümrük vergilerinde indirim yapması gerektiğini ifade etti.

Pakdemirli: Rusya Tarım Bakanı ile görüştü
banner200

Bakan Pakdemirli burada yaptığı konuşmada, iki ülke tarımsal ticaretinin daha büyük potansiyele sahip olduğunun altını çizerek, "Türkiye ve Rusya'nın tarımsal ticaretini incelediğimde, pek çok üründe olmamız gereken yerde olmadığımızı görmekteyim. Bu ürünlerin en başında da domates, taze üzüm, turunçgiller, şeftali ve kanatlı ürünleri geliyor" ifadelerini kullandı.

ONAYLAMASINI BEKLİYORUZ

Rusya'ya kuru meyve ihracatının artması için gümrük vergilerinde indirim talebini dile getiren Pakdemirli, yaş meyve ve sebzede de gümrüklerdeki kontrollerin daha hızlı yapılması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Pakdemirli, Türkiye'nin hayvansal ürünler ve balıkçılık ürünleri işletmelerinin Rusya tarafından ihracat için bir an önce onaylanmasını beklediklerini ifade etti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

İstifa bakan istifa sen bu işi batirdın

banner251