" />

Pakdemirli: Çiftçi yapmamız gerekeni söyleyecektir

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, bakanlık çalışmaları başta olmak üzere, tarım, hayvancılık ve orman hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. “Masa başında kravatlı ekiplerle iş yapmayalım gerçekten sahaya inelim" diyen Pakdemirli, “Danışmanlık firmaları ile çalışmaktansa en güzeli sahadaki köylüye ve çiftçiye soralım. Onlar bize ne yapmamız gerektiğini en doğru şekilde söyleyecektir zaten" dedi.

Pakdemirli: Çiftçi yapmamız gerekeni söyleyecektir
banner282

Bakan Pakdemirli, bakanlık personeli ile bir araya gelerek, bayramlaştı. Bayramlaşma programında bakanlık çalışanlarına hitap eden Pakdemirli, zamanın çabuk geçtiğini ve bakanlık görevine atanalı yaklaşık 50 gün olduğunu belirterek, yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunarak, çalışanlara seslendi.

BAKANLIĞIMIZDAN BÜYÜK BEKLENTİ VAR

Bakan Pakdemirli; "Tabi bakanlığımızda bir bekleyiş vardı. İşte kadrolar ne olacak kim nereye yerleşecek. Çok hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 24 Haziranda yeni bir sisteme geçtik. Bu geçiş itibari ile millet daha fazla hizmet bekliyor. 16 yıldır başarılı bir iktidar var. Çok şey yapılmış ancak bugün yeni bir şeyler söylemek lazım. Özellikle de bakanlığımızdan da büyük bir beklenti var." dedi.

İŞİ SİZ YAPACAKSINIZ

Bakanlığın büyük başarılara imza attığını ve iki farklı bakanlığın bir araya geldiğini kaydeden Pakdemirli, "Tarım ve Orman geçmişte de bir aradaydılar. Ayrılmalar oldu, birleşmeler oldu. Şimdi tekrar birleştik ve kavuştuk. Toprak ve suyu kavuşturduk. Bu aslında çok güzel anlamlı ve manalı. Çok büyük bir teşkilat 150 bin kişiye varan bir teşkilata sahip olduk. İstihdam çok önemli bende bunu çok önemsiyorum. Rabbim bana 150 bin kişiye liderlik, abilik yapmayı nasip etti: ama şunu unutmayın ki büyük işler büyük takımlarla oluyor. Ben sadece size ilham verebilirim, yol gösterebilirim, ışık verebilirim onun dışında işi yapacak olan sizlersiniz." diye konuştu.

ADALETLİ DAVRANACAĞIM

Pakdemirli, konuşmasında ayrıca adaletli olacağının sözünü vererek, "Ben size olabildiğince adaletli olacağımın sözünü veriyorum. Sizleri dinleyeceğimin de sözünü veriyorum. Biraz önce dediğim gibi büyük işler büyük ekiplerle oluyor, büyük ekiplerin bir araya gelmesiyle oluyor. Ben yarınlarımızın daha güzel olacağına inanıyorum. İnşallah tek yürek tek ses oluruz. Motivasyonunuz çok önemli, kimsenin motivasyonu kırılmasın. Eğer siz de çalışmaya dair bir ışığınız varsa bildiğiniz bir şeyler varsa, ortaya koyacağınız bir şeyler varsa, burası büyük bir teşkilat. Bugün bir şeyler verilmemiş olabilir ama yarın verilmeyecek anlamına gelmiyor."

VARSA FİKRİNİ SÖYLE

Hem tarımda hem de orman alanında çok güzel işlerin olduğunu ve bunların çok daha iyisinin yapılması gerektiğini söyleyen Pakdemirli "Bizim 'varsa fikrini söyle' diye bir portalımız var. Buradan fikri ve zikri olan arkadaşlar bizlere mutlaka bir şeyler ulaştırsınlar. Çünkü üst düzeyde üç kişinin beş kişinin on kişinin düşünmesiyle olacak işler değil bunlar. Bizim bakan yardımcımızdan tutun kapıdaki güvenlik kardeşlerimize kadar her konuda herkesten fikir alıyor, onları dinliyor, onları filtre ediyor ve doğruları buluyor olmamız lazım. Sizden tek ricam özellikle ne yapıyorsak, hastayı dinleyelim yani sektörü dinleyelim. Masa başında kravatlı ekiplerle iş yapmayalım gerçekten sahaya inelim. Danışmanlık firmaları ile çalışmaktansa en güzeli sahadaki köylüye ve çiftçiye soralım. Onlar bize ne yapmamız gerektiğini en doğru şekilde söyleyecektir zaten." diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖNCE ADALET SONRA HİZMET
ÖNCE ADALET SONRA HİZMET - 3 yıl Önce

Kendi teşkilatında önce adaleti tesis et. Liyakatsız ve sınavsız atama yapma. İmamı, sosyoloğu, bedenciyi, meteorolojiciyi, açık öğretim bitireni tepemize hiç koyma... personel genel müdürlüğünde personelin hiç bir sorununa çözüm üretemeyen ve yıllardır personele sadece ahkam kesen hacıları kökten temizle. Metropollerde vekaletle torpille makam meşgül edenleri zorunlu Doğu hizmetine yolla.

BENİM BAKANLIĞIM (SİTEM)
BENİM BAKANLIĞIM (SİTEM) - 3 yıl Önce

Bir avuç hakkıyla ve sınavla atanmış kadrolu ilçe ve şube müdürlerin vardı. Bizler bakanlığımızı taşrada bin bir zahmetle ve onurla temsil ettik ancak gördük ki hamallılığımız boşunaymış. Bir arkadaşımızı dahi üst pozisyon atamalarına layık görmeyen bu bakanlık evlere şenlik bir yönetmelikle herkesi istifaya mahkum etmeyi başardı ve tarımı mahvetti. Vekaletle, torpilli görevlendirmelerle ülke tarımı şaha mı kalktı!!!

- 3 yıl Önce

Ekip super. Keşke azcik tarımdan anlasalardı. Sahaya inmek denince taşradaki mühendisleri odalarında oturmamak gelio il müdürlerinin aklına. Oysa bürokrasi ile mühendisleri boğan sizlersiniz. Sahi ne oldu il müdür yardımcılığı kadroları lav ediliyordu. Yine döndük dolaştık fikrin varsa söyleye geldik. Fikrin yoksa sahaya in. Bunca yetişmiş kadro varken kaynağa geri dönmek boşa kürek çekmektir. Bence siz ekibinizi tekrar gözden geçirin. Size fikirle proje ile gelecek ne cevherler vardır. Kimseye mecbur yada muhtaç degilsinzi

Tarımcı
Tarımcı - 3 yıl Önce

Sayın bakanım üst düzeydeki yöneticilerimizin çoğu sektör dışından nasıl olacak kimisi ilahiyatçı kimi meterolog... Bu ada el atın

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Birde ekibiniz sahaya ciksa...bu kadroyla cok zor

- 3 yıl Önce

Bide portal çalışsa

Kimlere rotasyon
Kimlere rotasyon - 3 yıl Önce

Müdürlere rotasyon tam bir kıyım oldu gibi. Rotasyon olmalı ama adil olmalı. Rotasyondan önce hangi müdürlerin yerleri isteği doğrultusunda yada karşılıklı değiştirildi? Bir tane terör sevici rahatsız oldumu? Malum genel müdür ve malum sendikanın bu işte rolü nedir? Bu bakanlıkta hiç fetöcü müdür yokmu? Malum yapının vekil müdürleri ile tarım nereye kadar gider? Yenikapı ruhu yaşıyor mu?

Saha
Saha - 3 yıl Önce

Sayın bakan sahaya inseniz ne olacak civtci borç batağına sablanmis vaziyette tek suçu sadece alın teri ile üretmek ,biz üreticilerin elimizden gelen hiç bir şey yok sadece film seyreder gibi olanları seyrediyoruz, üretmek için bize lazım olan her bir malzeme tarımla alakalı ne varsa bütün girdi maliyetleri hepsi dolara endeksli ama üreticinin ürettiği bütün ürünlerimiz TL ile üstelik gıda komitesi tarafındanda cezalandirmada cabasi çünkü üreticinin ürettiği ürünlerini ne yazikki bu ülkenin enflasyon canavarı yaptılar, sayın bakanım alın size sahaya inince civtcinin soyleyecekleri sadece ozetledim