Pakdemirli: Birikimlerimizi Tanzanyalı dostlarımızla paylaşmaya hazırız!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara’da bir otelde düzenlenen 'Tanzanya Milli Günü' resepsiyonuna katıldı. Pakdemirli, Tanzanya’nın kalkınması için Türkiye'nin bilgi, birikim ve tecrübelerini Tanzanyalı dostlarla paylaşmaya hazır olduklarını belirtti. 

Pakdemirli: Birikimlerimizi Tanzanyalı dostlarımızla paylaşmaya hazırız!
banner200
banner217

Cumhurbaşkanı Magufili liderliğindeki Tanzanya’nın kalkınma hamlelerini yakından takip ettiklerini dile getiren Pakdemirli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 2017 yılında Tanzanya’ya yaptığı ziyaret ülkelerimiz arasındaki ilişkilere yeni bir ivme kazandırmıştır. Hemen sonrasında Tanzanya’nın aynı yıl ülkemizde büyükelçilik açmasından memnuniyet duyduk. Geçtiğimiz yıl iki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi yaklaşık 266 milyon ABD doları olarak kaydedilmiştir. Bu rakamlar gerçek potansiyeli yansıtmamaktadır. Ülkelerimizin gerçek potansiyelini ortaya koymak bakımından birlikte gayret göstermeliyiz.” dedi.

Pakdemirli, şunları kaydetti: “Tanzanya’nın kalkınması için bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi Tanzanyalı dostlarımızla paylaşmaya hazırız. Tanzanya ile Türkiye arasındaki mesafe 5 bin kilometreden fazladır. Ancak biz THY’nin Darüsselam, Klimanjaro ve Zanzibar uçuşlarıyla bu mesafeyi kısalttık. Mesafelerin azalması insani temasların, ticaret ve yatırımların kolaylaşması demektir" diye konuştu. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum bu
Yorum bu - 1 yıl Önce

Enstutudeki cevdet biran önce gönderilsin

şenol
şenol - 1 yıl Önce

türk çiftçisini hale yola koyduk ,tanzanya kaldı

ilginç
ilginç - 1 yıl Önce

zaytung haberi sandım biran,

tunç
tunç - 1 yıl Önce

Bakanlık Mühendis ve V.hekim görevlendirirse faydalı olur. ikili ilişkiler artar.Diyanet ve Milli Eğitimin yurt dışına görevli gönderdiği gibi...Biz gitmezsek Amerikalı gider.Fransız gider.Onlarda gittiği yeri sömürürler.

Tanganika
Tanganika - 1 yıl Önce

Birikimlerinizi Tanganika ile de paylaşın....

banner151

banner251